Sub za AR156 SW

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

KikiTron napisal/-a:Drugače sem jaz že misli enkrat nabavit GT4-12, ampak jih nisem več našel v trgovini edino GT5-12, ki je najbrž isti.
Gledal sem malo specifikacije ki jih ponuja proizvajalec za GT4-12 in je za kompresijsko škatlo potrebnih sprednji+zadnji del = 99 litrov :oops:
Je to mogoče?

http://www.kenwooditalia.it/risorse/ass ... GT4-12.pdf[/url]
GT5 je načeloma precej podoben, nevem sicer točno kako so kaj parametri spremenjeni, iz glave vem to, da je fs mal nižji, 25w večja deklarirana obremenljiost in spremenjen zunanji izgled.. "malenkosti" v glavnem. Aja, pa x-max večji.
Sicer nevem kako je s tem GT5, vendar: GT4 je lepo zaigral z več kot 300w rms, tudi če je deklariran 250w.

Ti si pa gledal za BP box :D Kompresija je priporočena 28L.
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ups kompresija je res 28L #-o
@drhouse zanima me kje dobiti ta program JBL Speaker Shop, ki si mi ga priporočal?
Kiki
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

Imam ga, vendar na računalniku na Krasu.. Sem pa za vikend dol, pa ti lahko pošljem.. Da se pa tudi downloadat, sam je ena ruska stran pa je mal... :lol: Bom pogledal!
No Compromise! Just GTi!
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

Nekaj se že loada z Mule, ko bo dol bom sprobal pa dobiš..
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Super si, hvala ti :D
Kiki
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

KLIK

No, tukaj je... odraraš, zaženi cd1, na enih 40% oz manj te vpraša za cd2 in ti ponudi "povezavo". Ti sam spremeni tisti CD1 v CD2 in stisni ok al karkoli že...

Imaš speaker shop in crossover module, se pravi za računat prostornine in tudi pasivne kretnice.

Mal se igraj, je dokaj zaje*ana zadeva dokler se ne navadiš, so pa rezultati res tapravi =D>

Uživaj :wink:

aja, pa geslo za dostop do datoteke: nziber5cbrrr1
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hvala za ta program 8)

Vstavil sem parametre od GT4-12 in mi je za kompresijo dalo 36,77L proizvajalec pa priporoča 28,32L. Kaj izbrati ?
Iskal sem karakteristike GT5-12 pa jih ni, omenjeno je samo da je Xmax povečan za 20%, če preračunam dobim isto litražo.
Se pravi gre to za isti sub samo novejši model?
Kiki
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

se najbolje se je izkazalo, ce si naredil par zarlicnih volumnov in si probaval-ponavadi se naredi par litrov vecja skatla in potem se jo fila da zmanjsas volumen in potem naredis se enos katlo s takim volumnom

ja pri avtoakustiki ni konca

vazno da tebi sub igra dobro saj ga bos ti poslusal
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

KikiTron napisal/-a:Hvala za ta program 8)

Vstavil sem parametre od GT4-12 in mi je za kompresijo dalo 36,77L proizvajalec pa priporoča 28,32L. Kaj izbrati ?
Iskal sem karakteristike GT5-12 pa jih ni, omenjeno je samo da je Xmax povečan za 20%, če preračunam dobim isto litražo.
Se pravi gre to za isti sub samo novejši model?
od x maxa ni povezana litraža... ;)

večjo ti pa da ker ponavadi računa da je Qts čimbolj 0,7 ... namreč ta vrednost je vrednost pri kateri sub igra najbolj vsesransko (linearno, ter še ima nekja kicka). z manjšo kišto se Qts večja, wwofer pa postaja glasnješi in ne gre nizko... Manjši Qts pride prav takrat ko imamo na voljo ogromno moči... ;)

lp
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

drhouse napisal/-a: GT5 je načeloma precej podoben, nevem sicer točno kako so kaj parametri spremenjeni, iz glave vem to, da je fs mal nižji, 25w večja deklarirana obremenljiost in spremenjen zunanji izgled.. "malenkosti" v glavnem. Aja, pa x-max večji.
Sicer nevem kako je s tem GT5, vendar: GT4 je lepo zaigral z več kot 300w rms, tudi če je deklariran 250w.

Ti si pa gledal za BP box :D Kompresija je priporočena 28L.
:wink:


Ostalo pa ti mitja vse povedal... začni z tistimi 36 litri in potem manjšaj prostornino pa boš videl kaj ti najbolj odgovarja.. Ne pozabi, da je tvoje uho tisto, ki ima zadnjo besedo, ne pa številka na papirju (monitorju) :wink:
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ok super hvala vsem za pomoč. Se bom res lotil experimentiranja 8)
Omarico bom pa moral odrezati pod kotom zaradi sedeža in upam da to ni nič narobe.

Hvala še enkrat
Kiki
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

Načeloma naj bi se ravno pravilnih oblik izogibal, razen če delaš stranice v pravilnih razmerjih (zlati rez). Zaradi stoječih valovanj, to...
Kar naredi pod kotom.
No Compromise! Just GTi!
Odgovori
  • Informacija