Sub za AR156 SW

Vse kar se tiče avtoakustike
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Zanima me kakšne sube uporabljate za vaše AR156 karavne in kakšno škatlo zanj?
Sedaj se malo odločam med 25cm ali 30cm subom in pa kompresijsko škatlo.
Gledal pa sem malo sub Ground Zero GZTW 25T ali pa GZTW 30T oz kakega Pioneerja TS-W 307 D2.
Predlogi so dobrodošli :wink:
Kiki
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To je pa izključno stvar okusa. Sam imam 12'' MTX-a v kompresiji, ki sem jo sam narisal. Molto zadovoljen. Hrbtenica mi je hvaležna. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jaz sem za kompresijo-imas veliko kontrole,lepsa odzivnost,bolsi zvok, res pa je da je tisja kot bassrefleks

torej glej woofer ki pase v kompresijo-vzames 12"(30cm woofer) in imas za kompreijo tam nekje 30 kitrov dovolj

drugace pa pojdi na avtoakustiko in tam porasaj
:D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ja kompresijo bom tudi jaz izbral, ker bo tudi manjša škatla. Potem se definitivno bolj splača vzet 12" in ne 10" ? Čeprav baje 10-ka tudi zna lepo zaigrat v kompresijo.
Kiki
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:jaz sem za kompresijo-imas veliko kontrole,lepsa odzivnost,bolsi zvok, res pa je da je tisja kot bassrefleks

torej glej woofer ki pase v kompresijo-vzames 12"(30cm woofer) in imas za kompreijo tam nekje 30 kitrov dovolj

drugace pa pojdi na avtoakustiko in tam porasaj
:D
Prostornine se pa res ne računa tako "od oka", vzdrži se takih medvedjih uslug, raje bodi tiho kot pa da daješ take "nasvete".
Wooferjev je malo morje in verjetno niso vsi enaki, kaj praviš?
Že zaradi razlike v veličini magnetov in samega zvočnika ne more biti neke fiksne prostornine.
Sicer pa skoraj vsak proizvajalec da neke napotke, ozr. neko idealno območje v litrih za kompresijsko in za portano škatlo.
Upoštevat je treba volumen magneta ter debelino stene (mediapan), pa kot zadnje police, ki je po navadi okrog 70stopinj, če me spomin ne vara...
Hitro zgrešiš za 5 ali 10 litrov, tu se je vredno potruditi ne pa delati nekaj na "hojladri". Jaz vem, da sem par dni preračunaval znova in znova, dokler nisem res upošteval vseh faktorjev pri izgradnji škatle in dokončno prišel do "sweet spota" ozr. idealne prostornine. Rezultat pa je zelo odziven bass in široko uporabno območje frekvenc.

@KikiTron: 10ka za moj okus ne gre dovolj globoko, še posebej ne v kompresijski škatli. Če bi rad samo rahel poudarek bass linije, bo ok, a za 10ko ti vseeno priporočam portano (bass reflex) škatlo, da dobiš vsaj iluzijo globine.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Se strinjam @bass =D>
Jaz bom uporabil kar program WinIsd in vanj pač vstaviš parametre zvočnika, ki jih poda proizvajalec in vsekakor se razlikuje litraža glede na sub.
@ bass kakšen sub pa si ti uporabil-proizvajalec?

@Crazy Alfista zakaj bi pa šel na forum avtoakustike, če imamo pa na tem forumu svojo avtoakustiko in verjamem da so tudi tukaj kakšni mojstri z izkušnjami. Tam pa se sam neki kregajo in nalagajo...tam sem bral dosti postov in nekateri res bučke trosijo #-o , da na koncu nič pametnega ne izveš :D
Kiki
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

KikiTron napisal/-a:Se strinjam @bass =D>
Jaz bom uporabil kar program WinIsd in vanj pač vstaviš parametre zvočnika, ki jih poda proizvajalec in vsekakor se razlikuje litraža glede na sub.
@ bass kakšen sub pa si ti uporabil-proizvajalec?

@Crazy Alfista zakaj bi pa šel na forum avtoakustike, če imamo pa na tem forumu svojo avtoakustiko in verjamem da so tudi tukaj kakšni mojstri z izkušnjami. Tam pa se sam neki kregajo in nalagajo...tam sem bral dosti postov in nekateri res bučke trosijo #-o , da na koncu nič pametnega ne izveš :D
Pazi, ker WinISD ne upošteva volumna zvočnika in porta! Moraš potem to dodat volumnu boxa.
Če se imaš čas "igrat" in malo naštudirat zadeve, ti priporočam JBL Speaker Shop!
Btw: s čim pa misliš zadevo poganjat?
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hvala za predlog @drhouse. Poganjal ga bom z GZTA 4000TX dva kanala v mostični vezavi, dva pa imam za sprednji sistem Rainbow SLX 165 Deluxe.

Drugače pa še nimam točno definiranega sub-a, gledam pa malo pioneerja in groud zero, ker sta mi cenovno dostopna. Oba se gibljeta nekje okoli 70€.
Kiki
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

bass napisal/-a:
Crazy Alfista napisal/-a:jaz sem za kompresijo-imas veliko kontrole,lepsa odzivnost,bolsi zvok, res pa je da je tisja kot bassrefleks

torej glej woofer ki pase v kompresijo-vzames 12"(30cm woofer) in imas za kompreijo tam nekje 30 kitrov dovolj

drugace pa pojdi na avtoakustiko in tam porasaj
:D
Prostornine se pa res ne računa tako "od oka", vzdrži se takih medvedjih uslug, raje bodi tiho kot pa da daješ take "nasvete".
Wooferjev je malo morje in verjetno niso vsi enaki, kaj praviš?
Že zaradi razlike v veličini magnetov in samega zvočnika ne more biti neke fiksne prostornine.
Sicer pa skoraj vsak proizvajalec da neke napotke, ozr. neko idealno območje v litrih za kompresijsko in za portano škatlo.
Upoštevat je treba volumen magneta ter debelino stene (mediapan), pa kot zadnje police, ki je po navadi okrog 70stopinj, če me spomin ne vara...
Hitro zgrešiš za 5 ali 10 litrov, tu se je vredno potruditi ne pa delati nekaj na "hojladri". Jaz vem, da sem par dni preračunaval znova in znova, dokler nisem res upošteval vseh faktorjev pri izgradnji škatle in dokončno prišel do "sweet spota" ozr. idealne prostornine. Rezultat pa je zelo odziven bass in široko uporabno območje frekvenc.

@KikiTron: 10ka za moj okus ne gre dovolj globoko, še posebej ne v kompresijski škatli. Če bi rad samo rahel poudarek bass linije, bo ok, a za 10ko ti vseeno priporočam portano (bass reflex) škatlo, da dobiš vsaj iluzijo globine.

a neh tole uzamem kot d si me napizdu al kaj?bom rajs uzel d si se sam mal zajebavov :evil: :)

a sm kje mogoce natanko tocne podatke navedu?

sm dal samo primer in zgolj priblizek za 12 colasa koliko litrov naj ima-

ali sem kje pisal 30 litrov brez volumna zvocnika= ali sem kje pisal 30 litrov z volumnon zvocnika?

vsak zvocnik ima svoje ts paramtere pokaterih se je treba ravnati ce hocemo izkoristiti zvocnik tako kot je treba in za to kar je narejen

pac nisem sel v podrobnosti in kaj je tu narobe? :evil:

sem napisaa naj izbere zvocnik ki mu pase kompresisjka skatla to je pa tudi vse , kjer sem mu dal neko smernico

12-ka se spusti nizje, 10-ka pa jehitrejsa odzivnejsa
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

KikiTron napisal/-a:Hvala za predlog @drhouse. Poganjal ga bom z GZTA 4000TX dva kanala v mostični vezavi, dva pa imam za sprednji sistem Rainbow SLX 165 Deluxe.

Drugače pa še nimam točno definiranega sub-a, gledam pa malo pioneerja in groud zero, ker sta mi cenovno dostopna. Oba se gibljeta nekje okoli 70€.
huh, nizkotonec za 70€ pa na tem ampu, bi jaz rajše nardil v reflex škatli, da te vsaj piha nekaj, ker v zaprti nevem če bo kaj dost se dalo iz tega dobit. :wink:

kolk ma ta amp sploh 4x75 ?
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kot sem napisal je kompresija tisja in ce primerjas z bassrefleks, rabis vec moci da si na istem

pa pustimo zdaj odstopanja da je pri basrefles tocno dolocena frekvenca ojacana
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

KikiTron napisal/-a:Zanima me kakšne sube uporabljate za vaše AR156 karavne in kakšno škatlo zanj?
Sedaj se malo odločam med 25cm ali 30cm subom in pa kompresijsko škatlo.
Gledal pa sem malo sub Ground Zero GZTW 25T ali pa GZTW 30T oz kakega Pioneerja TS-W 307 D2.
Predlogi so dobrodošli :wink:
Vzemi 30-ko... 25 zna biti premajhna glede na velikost avtomobila... če hočeš malo več seveda... drugače naj te pa ne zavedejo fantje ... mislim da je malo avtomobilov, kateri imajo serijsko ozvočenje not in woofer večji od 25cm... pa jim igra odlično... ;)

Pri BR škatli imaš to prednost da se lahko igraš z dolžino porta in probaš najti en kompromis med vsemi... BR bo tudi glasnješi tudi če bi ga "portal" zelo nizko... in pa načeloma rabiš manj moči da spraviš zvočnik v BR do igranja... vendar... zajeb pri BR škatli za 5 litrov in napačna dolžina porta lahko naredita "glasnješi" sub in pa posledično hitrejše uničenje... pri kompresiji pa 5 litrov skorajda ne pomeni nič...

poceni wooferji imajo ponavadi to slabost da ne delajo radi v zelo majhnih škatlah... osebno ti priporočam da pogleaš pri JL audio model W1... sicer je dražji od obeh naštetih ampak igra odlično. Prodaja jih pa Evolution Car audo v LJ ali v KP...

pa še linkec

http://mobile.jlaudio.com/products_subs ... ries_id=16

lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

KikiTron napisal/-a:Se strinjam @bass =D>
Jaz bom uporabil kar program WinIsd in vanj pač vstaviš parametre zvočnika, ki jih poda proizvajalec in vsekakor se razlikuje litraža glede na sub.
@ bass kakšen sub pa si ti uporabil-proizvajalec?
Jaz imam ta sub že dolgo in ga ne delajo več. Je pa neka zadeva od MTX-a s 500W RMS-a, takrat sem dal okoli 50k sit za spiker.
Izredno zadovoljen, dobil sem točno to kar sem iskal, odzivnost in instantno moč, lep razpon frekvenc.
Če bi rad imel vsaj kolikor toliko ok bassek, ne glej teh najbolj cheap wooferjev, ker ti bo žal in boš čez mesec dni prodajal. Dober budget kompromis so po mojem mnenju škatlice od JBL-a, imaš manj zajebavanja, ker je že v škatli, če bi že rad prišparal.
Sicer pa sem načeloma mnenja, da ne kupujem zvočnikov od znamk, ki so zaslovele zaradi avtoradijev(pioneer), ker so po navadi šele višje in dražje serije vredne omembe. Kupiš pač radio od firme, ki dela avtoradije in spikerje od firme ki dela spikerje.
Avtoradio si že kaj menjal?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
drhouse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Dec 20, 2007 4:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje, Sežana

Če ima tvoj GZ amp res 250w rms v bridge, bi znal JBL GT4-10 oz GT4-12 lepo zaigrat v kompresiji, glasneje seveda v BR - če se ti gre za glasnost..
No Compromise! Just GTi!
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Drugače sem jaz že misli enkrat nabavit GT4-12, ampak jih nisem več našel v trgovini edino GT5-12, ki je najbrž isti.
Gledal sem malo specifikacije ki jih ponuja proizvajalec za GT4-12 in je za kompresijsko škatlo potrebnih sprednji+zadnji del = 99 litrov :oops:
Je to mogoče?

http://www.kenwooditalia.it/risorse/ass ... GT4-12.pdf[/url]
Kiki
Odgovori
  • Informacija