Avtoakustika

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Zdravo,

Zadnje čase se mi pogosto dogaja, da mi zvočniki, ki jih serijsko vgrajujejo več niso dovolj. Nisem nek hardcore nabijač, ki bi tako pokal da bi mi streho ven obrnilo, ampak pogrešam nekaj čistih nizkih tonov, ki jih brez kvalitetnih zvočnikov pač ni mogoče dobit.

Zanima me predvsem, kaj vgrajujete oz. ste vgradili v svoje alfice za optimalno kvaliteto zvoka in kaj priporočate. Moja ima sicer spredaj 2 zelo kvalitetna (naknadno vgrajena) tweeterja, ki odlično opravljata svoje delo. Prav tako sem dokaj zadovoljen z zvočniki v sprednjih vratih. Res pa je, da v zadnjih vratih ni zvočnikov, so le mrežice, pod njimi pa nič. Prav tako ni zvočnikov (valda) v zadnji polici.

Razmišljam, da bi kupil en nizkotonec za v prtljažnik (ne premočen), ki bo dodal nekaj nizkih frekvenc sedanji konfiguraciji. Ker poslušam izključno samo rock glasbo, niso zaželjeni wooferji, ki samo pokajo ampak dejansko znajo reproducirat nizke tone, kot to počno naprimer Yamahini wooferji za domač hi-fi.

Dajte se malo razpisat, kaj priporočate, kaj imate in tako dalje...

Hvala
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce bi rad imel lep zvok v avtomobilu potem spredaj dvosostece komponente in pa zadaj woofer

eni majo rajsi spl(nabijanje in glasnost) medtem drugi kvalitetno predvajanje glasbe(v to pomojem sodis ti)

ce hoces, kaj vec na pm
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija