147 Bose

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ciao!

Mene pa zanima kaj ima drugačnega od elektronike Bose-ov sistem v 147-ki od navadnega. Zanima me zato, ker Bose-a nimam imam pa možnost stvar odšraufat iz ene 147-ke pa me zanima ali je poanta samo v wooferju in ojačevalcu ali so tudi ostali zvočniki ( srednjetonec in visokotonec v vratih ) drugačni??
Zanima me tudi ali je tak poseg zamenjave težaven ali je z ojačevalcem in wooferjem in eventuelno zvočniki zgolj "plug&play" način torej priklopiš in to je to seveda sprašujem, če so kabli za ojačevalec in woofer že predhodno potegjeni do mesta kjer naj bi se te dve stvarci nahajale?

Hvala!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se pravilno spomnim je naknadna vgradnja Bosea precej komplicirana. Ker manjkajo vsi kabli potrebni za BOSE sistem...

Pa tudi na splošno je mnenje uporabnikov Bosa da je zadeva bolj en drek vredna. Večina ljudi priporoča druge zvočnike in ojačevalec..
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ne gre... podreti cel avto in zamnjati vse kable... škoda časa...

147-ka ima precej dobra vrat in se jih da bp nadgraditi v zelo dobro škatlo. ;)

lp
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hvala na hitrem ter jedernatem odgovoru. No, prav to me je skrbelo ker če je treba vlečt celotno kablarijo je sra_nje. Sicer da bi Bose igral slabo mi je čudno, sicer še ga v Alfi nisem slišal igrati lahko pa povem da sem ga v Mercedesu in igra odlično sicer pa nisem car sound tuning freak zgolj audiofil.
Je pa res da ima 147-ka obupen sound system neglede na to, da imam vgrajen Connect+ Navi za katerega sem mislil da še ima kakšen sound interface. Kaj pa priporočate? Moje mnenje je, da manjka tuba ker basov praktično ni, srednji ter visoki so proti pričakovanju kar dobri.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bose je svetoven crap za ogromno keša. Marketing je vse. :mrgreen:
Za tak denar imaš konkretno boljši sistem... Priporočam ti dls classic B6(začetno serijo), ti bo vrh glave, če ti je bose dober.
http://www.seles.si/classic_23-stezni.html
Pa en W310B za bass, pa bo.
http://www.seles.si/classic_sub.html

Potem rabiš samo še en soliden radio in ojačevalec, pa si zmagal.

Ni vse v znamki, Versace. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hvala Bass. Kaj pa vem to glede Bose-a. Pač mislil sem ga vgradit ker imam doma staro Bose 301 serijo zvočnikov ki igrajo fantastično, tudi ko sem vozil Mercedesa je Bose igral fantastično. Aja bil je pa SL. Kak sistem pa Bose vgrajuje v Alfe pa nimam pojma :roll: Sicer pa nisem pristaš nekih ful predelav teh audio sistemov ali pa sem malce razvajen od Volva ki ga tudi vozim in ima Premium audio system ( Dollby pro logic ) ki je tovarniško vgrajen najboljši zvočni sistem kot npr. pri Alfi Bose. No, Volvov sistem vs. Mercedesov Bose pa velja tvoja teorija, da je Bose tako tako... Sicer pa vsekakor boljši od tega kar imam zdaj v 147 ..... :mrgreen:
Aja pa radia tudi ne bi menjal... Connect+ ne dam ven :mrgreen:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kvaliteta zvoka ki ga proizvaja Bose v Alfah je nekje tam kjer bi morali bit originalni zvočniki, pa na žalost niso...

Sicer sem ga slišal samo v 156, in je "kr uredu" kar se zvoka tiče. Vendar ne za tako ceno. Original v 147 je pa katastrofa. In mislim da je največji problem pri vsem skupaj radio...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Meni se original ozvočenje ne zdi napačno, res da ni nekih hudih basov, mi je pa več kot zadovoljivo, z BOSE pa še toliko bolje. Sicer mi je pa škoda razstaviti in predrmati cel avto zaradi parih zvočnikov, da bo potem ja vse škripalo.....

PS
Sem se pa nekaj časa ukvarjal in tekmoval z avtokustiko v AudioX klubu, samo me je minilo, ker na koncu je itak cel avto "zjeban" in še preveč denarja gre v maloro....sedaj sem povsem zadovoljen z originalnimi zadevami kakršne so v 147....glasbo lahko poslušam normalno, oziroma tudi na večji glasnosti, vendar na takšni da lahko še brez problema sledim prometu, ob hitri vožnji pa radio tak al tak ugasnem, je povsem odveč.............. :steering: :mrgreen:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pol pa nevem al sem sam jest tko občutljiv al kaj je, ampk original ozvočenje v 147 je pod vsakim nivojem za moje pojme. Fotrova Vectra (11 let stara) ima original ozvočenje ki je v primerjavi z Alfinim vsaj na nivoju Bosea. (beri: slišiš kaj govorijo po radiu tudi ko se pelješ več kot 130)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fantje, vsako original ozvočenje je :
1. crap
2. precenjeno bosebangundolufsenharmankardon.press in tudi slučajno ne vredno tistega denarja

Foggy, nihče ne govori o nekih presežkih, sploh začetna serija DLS-a (classic) je izjemno kultivirana, ne premočna in hkrati zelo definiranega zvoka, kar pa ne morem reči za noben serijski sistem v avtu pod 40.000€.
Verjamem da B&O v audiju osmici igra čudovito, samo moraš najprej met osmico, potem pa še skeširat 7.500€ za ta sistem. Veš kakšen sistem si narediš za te šuške?

Ko je kolega kupoval akustiko za svojo ibizo sva se zapeljala do seleša in je tip lepo vprašal kaj hoče od sistema in za koliko, pa smo zrihtali.
Vzel je komplet classic serijo (16ke, 10' 250W rms wooferček zadaj in classic serijo ojačevalec) + alpine radio + izolacija vrat.
Je pa to sistem za zmerno, kvalitetno poslušanje in ne za tekmovanja v SPL-u, kako lahko sploh primerjaš take stvari...

DLS je zadnja leta vodilni na svetu v SQ (sound quality) klasi, sicer imajo tudi par SPL(sound pressure level) zadev, a so dražje od primerljive konkurence.

Če nisi nek frajer, da boš z odprto šipo nabijal po centru, je DLS classic pravo. Veliko muzike za relativno malo denarja.
Kolega večinoma posluša na minimalni jakosti, ko pa pojača, je pa kvalitetno, okusno pojačano in ni neko 1KW bass reflex uničevanje avta in sluha.


Glede original radia pa tako:
original radio v alfi je blaupunkt in ima nekih 4x20W izhoda. Serijski radiji redko presegajo 4x25W.
Tudi če ga vežeš na ojačevalec, ne bo neka kvaliteta, je le konec koncev mišljen za serijsko ozvočenje.


Toliko od mene, se mi ne da več.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Bass: In koliko denarja pa je potem tak sistem za v eno 147-ko ali 156-ko. Ker relativno poceni lahko pomeni marsikaj :lol:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

500-1000€
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Odvisno kaj ti pomeni zvok v avtu, jaz nisem avdiofil niti približno in za jurja mora radio še kaj drugega naredit kot sam špilat, tako da to je za mene dosti preveč. Za 500€ pa itak samo kvaliteten radio dobiš in si malo na boljšem - kot bi frišne gate oblekel na usrano rit mi je nekdo nekoč rekel.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

B 6 Dvokomponentni,dvosistemski 6,5" 96,00 €
W 312 b Nizkotonec 250w 12" 92,00 €
DLS CA 41 Štirikanalni 4x100w max 250,00 €

+radio (za 300€ dobiš že solidnega)
+montaža (kabli, varovalka, delo)
+izolacija
-----------------------------------------------------------
recimo da prideš čez za cca. 800€

Vendar tega sistema za 156 ne priporočam, saj bass ne bo prišel do izraza, bi rabil vsaj še nekih 100W, zaradi ločenega prtljažnika.
Kolega je sicer skeširal več za radio in vzel top-of-the-line alpine 4X60W.


Jaz imam pa v 156:

DLS MS6 magnesium 100W
MTX thunder 6000 500W
JBL Power Series PX300.4 600W
radio sony CDX-MP80 4x52W
zadaj mi pa polnijo prostor v vratih bose na bose ojačevalcu in so neprimerljivo slabši.

Če bi zdaj kupoval, bi verjetno vzel komplet od DLS, kombinacijo magnesium in reference + alpine radio + gel aku + kondenzator.
Ampak to sem pač jaz, glasbenik. Za povprečno uho je classic serija vrh glave, vsaj kar se kvalitete tiče.
Za nabijat je pa skoraj vsaka tuba iz bofa dobra.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

bass napisal/-a: Glede original radia pa tako:
original radio v alfi je blaupunkt in ima nekih 4x20W izhoda. Serijski radiji redko presegajo 4x25W.
Kolikor sem jaz prebral svoja Italjanska navodila (pa ne znam italjansko), sta v poglavju o avtoakustiki tako za kasetar, kot za CD radio, v obeh primerih napisani vrednosti 4x40 :-k

Pač to je edina omenjena vrednost v celi bukli. :|
Odgovori
  • Informacija