147 Bose

Vse kar se tiče avtoakustike
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

nepovezano z debato....sam misel ki se mi je utrnila med branjem teme:

ocitno sem res bogi k mam 4x27W(mislim...kak W gor al dol) v avtu in razmisljam o vgradnji 4x35W ojacevalca - ni vse v velikih cifrah :D

ps
pa dajte se navadit podajat RMS moc ne pa peak/pmpo/music in karkoli se bodo se zmisll -> ne velja za vse

pss
pa ne sedaj miselt da grajam predlagane audio sisteme(ker so cist GUT) sam kW cifre v avtih nekak niso realnost(razen extremistov)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če si se obesil na tisti "kilovat" v mojem postu je bilo mišljeno sarkastično.
Sam imam 600W RMS in mi niti ni do 1000.

Kaj pa je ekstrem? Za nekoga je to, če zamenja avtoradio za neserijskega.

Spet za drugega je ekstrem 4x woofer, 8x dvosistemci... par akumulatorjev in kondenzatorjev in kilometer kablov...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ja, saj zato ne bi rad razkopal avta, da ne bom imel potem 1500 čričkov... Sicer se pa glede serijskih ozvočenj skoraj 100% strinjam z bass-om razen ko se tukaj govori o znamki Volvo. Audio sistem Harman/Kardon v novem Range Rover Sport-u je obup, pravtako ti sistemi v precenjenih in overratanih BMW-jih, Bose v Audijih, edin zvok ki bi ga ocenil z "zelo dober" je bil Bose v MB SL 500 pravtako v starem ML-u ( 400CDI). Vse ostalo kar sem slišal ( razni Augly A6, BMW 1,3,5, novi MB C in ostale švabske kočije ) je crap. No, ko pa se začne govorit o zvoku v Volvih se pa plošča obrne.
Naprimer že v S60 z čisto osnovnim ozvočenjem ( klasičen radio z CD in kasetarjem ) igra solidno, če pa je v avtu t.i. "premium sound system" z tremi gumbki nad radiem ( Off, 3-Ch, Pro Logic ) pa stvar igra audiofilsko ocenjeno odlično. Vozil sem velik nabor vozil tudi višjega ranga pa boljšega serijskega ozvočenja kot ga ima Volvo ni! Niti Lexusov Mark Levinson ni tako dober!
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ena razlika.... Volvo edini od omenjenih uporablja Dynaudio... ki ga srečaš še v VW Passatu ;) ... sicer pa... @Bass je omenil tekmovanja... ker se ravno ukvarjam s SLO sceno... na tekmah ne zmagujejo osnovne serije, plus na tekmah je do željenih rezultatov moč priti samo z kompletno drago inštalcijo in zvočniki ki presegajo povprečno SLO plačo. Načeloma kamorkoli boš peljal avto ti bodo za malo denarja naredili spodoben sistem... ampak... dober sistem se začne pri avtoradju, kateri je v večini primerov rana novejših avtomobilov - beri multimedijskih naprav... Forsiranje kaj je bolje in kaj ni je pa brezvze, ker je zvok popolnoma subjektiven.

Kakšen teden nazaj sem pa poslušal B/O v A4 in moram rčei da je bil ok... vedeti je treba da je vse integrirano in kot tako odlično... ko pa govorimo o pure SQ pa sistem pade na črti... brez kicka, z plavajočim basom in pa fokusi ki so taki kot da bi se kdo hecal... za samooklicane audiofile pa je Ok.. :)

lp
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Volvo je začel uporabljat Dynaudio kake 2 leti nazaj in odkar uporablja Dynaudio je zvok v njih razočaranje. Preden so sodelovali s to firmo na zvočnikih ni bilo napisov nobene firme, igralo je pa veliko bolje. Tudi v mojem Volvu nimam Dynaudio ampak neka N/A firma oz. baje da so za Volvo razvijali Dolby laboratories, nisem pa prepričan ampak zvok npr. Volva z premium soundom iz leta 2001 je veliko bolji kot pa novega z premium od Dynaudio. Slišal sem že prenekaj avtomobilov z vložkom denarja v audio sistem preko 1.500Eur pa nikjer ni tistega sunka basa ter kvalitete kot pri premium sistemu. Če kdo v to dvomi, mu z veseljem demonstriram, se dobimo nekje na pivu in še podebatiramo o vrhunsko dobrih sistemih v alfah :mrgreen:
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Bom kar v to temo napisal, da ne odpiram nove..
Skratka, če zapečem nov CD mi ga je prejle celo bralo, večinoma pa začne igrati kar na sredini kakšnega komada ali pa mi cd vrne ven in napiše cd error. Starejše in spraskane CDje peče normalno...Menjal sem pekač, pa to ni to, v Volvotu ta isti novi CD igra brez problema...Kaj narediti, se da to kaj prepucati in s čim ? Je moteče :/ Ali pa če kdo ve kako na hitro priklopiti iPod gor, brez teh blaupunkt vmesnikov ipd. , če se da samo AUX kje ven potegniti ?

Lp, mikko
Odgovori
  • Informacija