Napajanje avtoradia

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
mwapuleni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 11, 2008 9:19 pm

Evo, še en novopečeni alfist :)

Zamenjal sem avtoradio - original je bil model s kaseto in nokia telefonsko instalacijo, namesto tega sem vgradil Pioneerjevega P75. Original je imel ISO konektorje + telefonske kable, za novega sem porabil samo ISO kable - vse je delovalo, a le dokler nisem potegnil ključa iz klučavnice - po tem se je radio zresetiral kot da je vmes ostal brez napajanja.

Moram priklopiti še kakšen kabel in kam?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

na konektorju sta dva + kabla
precvikaj ju in ju med sabo zamenjaj
klasika
Slika
mwapuleni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 11, 2008 9:19 pm

Gregson007 napisal/-a:na konektorju sta dva + kabla
precvikaj ju in ju med sabo zamenjaj
klasika
Torej, če prav razumem - glede na tole shemo
http://www.iso.schimkat.dk/
zamenjam kabla na 4 in 7 ?

Bi lahko to pomenilo kakšen problem, če vstavim nazaj originalni radio?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

plusa med sabo zamenjaš na napajalnem konektorju-en kabl je rdeč debelejši, drug pa rumen,vsaj včas so bli take barve :roll: ravno obratno gre stalni tok na original radio kot na druge radije ki jih namestiš, ker zdj pride stalni tok na drug kontakt, ne ostanejo nastavitve v spominu , ko boš med sabo zamnjal kabla bo delalo,ker bo radio dobil tok za backup, sam pazi da se kej ne bo bliskalo (konektor od zvočnikov pa pusti pri miru)
a si že probal kej??
Slika
mwapuleni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 11, 2008 9:19 pm

Sem se danes lotil, prej ni bilo časa podnevi pa dovolj pravega orodja pri roki če bi šlo kaj narobe :?

Pa se je izkazalo, da je bila skrb odveč - Pioneer ima svoj konektor, zraven pa še pretvornik na ISO in ravno ta dva 'kritična' kabla sta 'poštukana' in se ju samo razpne in zopet kontra stisne ... minutka dela. Več je bilo komplikacij, da sem vso to kablovje spravil v armaturko, je komaj kaj placa.

Se je pa pojavil en možen problem - kake pol ure po tem, ko sem vse uredil, sem avto ponovno zagnal, pa se je precej tezko zagnal, nato pa je javil še napako na ABSu in še nečem (EBD?) ter resetiral nastavitve v računalniku ... prevožene kilometre, porabo, ... zapomnil pa si je jezik ter merske enote.

Kasneje sem poskusil ponoviti situacijo, pa je deloval normalno ... upam, da mi zjutraj ne bo treba klicati AMZSja #-o

Pa hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

koliko imaš pa star akumulatore?
zna počas skrepat
Slika
mwapuleni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 11, 2008 9:19 pm

Zjutraj je vse štimalo :D

Za akumulator pa nimam pojma ... je pa avto stal nekaj časa in v prvo niti ni vžgal brez pomoči. Razen včeraj sicer vžiga brez težav.

Zdaj pa čakam še novo ozvočenje, ker tole notri ni ničemur podobno ...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

pričakuj da bo treba v kratkem menjat akumulator, v kolikor je že več kot 4 leta v avtu, sploh zdj ko se bo shladilo bodi pozoren
Slika
Odgovori
  • Informacija