Problem z avtoakustiko 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Black_shadow
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Mar 12, 2009 12:32 am
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni!

Imam en problem; glasba v avtu nikakor ne igra kot bi morala. Zamenjal sem originalni radio in vgradil Alipinovega CDE 9882Ri, ki spada v nekoliko višji cenovni razred, prav tako sem zamenjal sprednje zvočnike za dls-ove povprečne oz. osnovne, kljub vsemu pa je zvok obupen, basa pa skorajda ni.

Zato vljudno prosim, da mi, v kolikor imate kak dober predlog ali idejo pišete in pomagate razrešiti situacijo.

Upam, da je tukaj kdo, ki ima podobne težave in ki mu je uspelo najti tisto kombinacijo, ki da v 156-ki dober zvok.

Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam

Black_shadow
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

če ni basa, probaj zamenjati + in - na ENEM od zvočnikov.
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

ali pa konektor med vrati (meni od casa do casa ni igral visokotonc, vcasih nizkotonc)!

ko odpes vrata razpri konektor in ga s kontaktnim sprejem pospricaj. sedaj mi dela ok!
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Pomojem manjka samo kakšen ojačevalec. Jaz sem imel JVC in HERTZ sistem pa ni bilo nič, potem sem pa vmes vtaknil en ojačevalec je bilo pa veliko.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Black_shadow
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Mar 12, 2009 12:32 am
Član Alfa Kluba: 0

Najprej hvala vsem za odgovore.

Em em kako pa se zamenja + in - na zvočnikih? A ni to tako, da mora biti pač ustrezno priklopljeno: + v + in - v -?
Zanimiv predlog ni kaj, čeprav mi ni jasno kaj bi naj to pripomoglo k boljšemu zvoku
:D

Tudi meni ne dela visokotonec na prednjih desnih vratih tako da bi se verjetno splačalo uporabiti omenjeni sprej. Kaj točno pa naj to poškropim z njim? Je potrebno kaj raztavljati?

Ojačevalec bi sicer sigurno izboljšal zvok, vendar pa mislim, da so ti zvočniki očitno prešibki... Kakšne pa so kaj vaše izkušnje z akustiko, katere zvočnike vgrajujete? :wink:

Black_shadow
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Če imaš 300W zvočnike priklopljene direktno na radio še ne pomeni da bodo dali od sebe 300W, če imaš izhode na radiu 4X50W. Še raje bodo šli v clip.


P.S.:Malo si preberi osnove avtoakustike oz. akustike.
Slika
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

Black_shadow napisal/-a:Tudi meni ne dela visokotonec na prednjih desnih vratih tako da bi se verjetno splačalo uporabiti omenjeni sprej. Kaj točno pa naj to poškropim z njim? Je potrebno kaj raztavljati?...
ko odpes vrata imas med pantoma en tak konektorcek , ki ga razpres. nato s kontaktnim sprejem (dobis ga v vsaki trgovini z elektro materialom) pospricas moski in zenski del in to je to. ti kontakti radi oksidirajo in potem ne prevajajo dobro!
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfa33 napisal/-a:Če imaš 300W zvočnike priklopljene direktno na radio še ne pomeni da bodo dali od sebe 300W, če imaš izhode na radiu 4X50W. Še raje bodo šli v clip.
Tu se strinjam, tudi classic serija DLS rabi ojačevalec, da dobro igra in igrajo super za ta denar, ima kolega celo classic serijo v ibizi.
Jaz osebno uporabljam DLS magnesium, ustrezno podprte z ojačevalcem.

Moraš pa razumet, da 16,5cm zvočnik po zakonih fizike ne more naravno proizvajati nekih jako nizkih frekvenc, za tak namen bo treba bass woofer nabavit.
Fora bassa itak ni, da ga slišiš preko ušes, temveč ga zaznavaš preko nizkofrekvenčnih vibracij (s srednjim ušesom), ki pa jih mali zvočniček ne more generirati dovolj. To ti bo povedal vsak boljši basist.

Zatorej rabiš vsaj 25cm premera, raje 30cm, potem res pokriješ že fajn nizke frekvence. Je pa še cela znanost s porti (bass reflex luknja), dolžina porta določi, na kateri frekvenci bo bas najbolj zapel.
Lahko imaš tudi brez porta, kompresijsko škatlo (to imam jaz), če želiš manj groma in več odzivnosti.

Dosti je odvisno od glasbe, ki jo poslušaš, jaz recimo za svoj funk in jazz ipd. rabim odziven bass, ki je v harmoniji z ostalimi frekvencami (inštrumenti). Če nabijaš ceco, bo dobra vsaka tuba iz bigbenga za 80€. Za d'n'b je kul da maš nižje sportano bass reflex škatlo kot za rock itd...kombinacije so neskončne, dobre rešitve pa tudi niso poceni.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Black_shadow
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Mar 12, 2009 12:32 am
Član Alfa Kluba: 0

aaaa sem pogledal na škatlo od zvočnikov - tudi jaz imam DLS classic, takšne kod praviš da jih ima tvoj kolega in da mu igrajo dobro. Tega skoraj ne morem verjeti :)

Ojačevalec sicer res izboljša in izostri zvok, bass-a pa verjetno vseeno ne poveča toliko kot bi si želel.

Glavni problem je pomojem čudna postavitev zvočnika in visokotonca v samem avtu in zato verjetno ne igra...

Nvm no sploh nvm kaj naj nardim...
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

vrata je treba izolirat pol bo pa tud bas
Odgovori
  • Informacija