Connect Nav+ (147, GT,159), priklop ojačevalnika

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Ojla!

Rad bi na Connect Nav+ (ni BOSE) priklopil aktivni woofer. Iz Elearn-a sem razbral, da je connector A rezerviran za napajanje, connector B so izhodi za zvočnike, pri skupnem connectorju C/D/E (rumen, zelen in moder) pa stvar ni podrobno opisana oz. sta konektorja C in D praktično neuporabljena (vsi pini razen enega so N.C.-no connection), zadnji modri konektor E pa je za priklop CD izmenjevalca (pr men verjetno nekoč LOUDLINKa).
Ko sem potegnil ven Navi sem opazil, da imam priklopljeni tudi dve žici (rjava in zelena barva) na D konektor (čeprav so po Elearn-u vsi pini N.C), na konektorju C pa imam po pričakovanju eno žico (rjavo-ignition operated power supply), konektor E pa je do nakupa Loudlinka še prazen.

Se je mogoče že kdo poigral ali kje drugje opazil, da bi pine v konektorju C ali D lahko uporabil za pogon ojačevalca za woofer?

Hvala
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Sm še mal pobrskal po Elearnu in najdu, da se konektorja C in D uporabljata za Bluetooth povezavo, ki jo sam nimam. Tko, da moje upanje, da bi prazni konektor lahko uporabil za signal ojačevalcu odpade...niso namenjeni za to.
Ostane mi le še HI-LO adapter. :mrgreen:
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hmmm, samo nekje mora biti izhod. Ker pri BOSE ozvočenju je aktivni woofer in od nekje mora dobiti signal. Se pravi, da mora biti tudi pri tebi ki boseja nimaš nekje izhod za ojačevalec.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Ja, sm jaz tudi bil prepričan, da more biti izhod iz radia za BOSE ojačevalec.
Na žalost je tko, da vsi štirje izhodi, ki grejo pri meni iz radija direktno na zvočnike (4 krat 35W), grejo pri varianti BOSE vsi štirji izhodi najprej na dodatni BOSE ojačevalec in šele iz tega ojačevalca na vseh 10 zvočnikov v varijanti BOSE. Verjetno ima ta drugi ojačevalec že v sebi HI-LOW adapter, kot tudi nekaj ojačevalcev v prosti prodaji ali pa je to čisto specifični ojačevalec, ki je prilagojen le tej osnovno enoti...nekako le malenkost ojača že HI signal.
Ker moj aktivni woofer potrebuje normalni audio IN moram signal iz enega od zvočnikov najprej z HI-LO adapterjem ustrezno spremeniti.
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Če prav razumem v tvojem primeru (tudi v mojem) Navi+ nima izhoda, kamor bi priklopil woofer-ojačevalec..? Pol tudi ni šans da original zvočnike zamenjaš z močnejšimi? :-k
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Nav+ kakor tudi praktično vsi tovarniško vgrajeni avtoradiji nimajo RCA ali Cinch Preout (nizko signalnega) izhoda. Aftermarket radiji so tega deležni.
Danes imaš na trgu veliko ojačevalcev, ki sprejemajo tako HI (high) kot LO (low) Input signal. V primeru, da imaš že ojačevalec, ki nima LO input vhoda (Cinch) je na trgu poplava HI-LO adapterjev (cca 10 Eur-brez remote do 25 Eur-z remote), ki ti signal ustrezno zmanšajo, a ti ga znajo tud za nijanso popačit. Radijo Nav+ tudi nima komande remote - ta je potrebna, da dodatni ojačevalnik ni pod stalno napetostjo, ampak se izklopi skupaj z radijem. Remote ni nič drugega kot pozitivni pol (+12V) in si nekateri pomagamo kar z zadnjimi lučmi (prižgeš luči in avtomatsko vklopiš dodatni ojačevalec). Kot omenjeno pa obstajajo HI-LO adapterji z remote žičko na kateri je teh 12V takrat, ko je prisotn zvočni signal. Neizogibno pa moraš vzeti nekje signal z obstoječih zvočnikov (z levega in desnega) in tega pripeljati na dodatni ojačevalec oz. najprej na HI-LO adapter, če ima ojačevalec le LO input.
Zadeva je vsekakor izvedljiva, čeprav smo malo bolj omejeni s tovarniškimi radiji. Lahko vzameš enokanalni (mono) ojačevalnik, če želiš priklopiti le woofer, vendar se tudi za nizkotonca ponavadi uporablja dvokanalni ojač. in mostično (bridge) vezavo. Nekateri wooferji pa imajo itak dvojno navitje (dve tuljavi). Če pa želiš zamenjati še ostale zvočnike je pa najboljše, da vzameš vsaj 4 kanalca. Boljše in kaj več ti bodo znali svetovati v trgovinah z avto akustiko. Morebiti dobiš koga, ki se bo potrudil in ti montiral ojačevalec (levo v polici) in woofer (sredina police) tako kot pri BOSE. Sicer pa veliko sreče pri urejanju zadeve. :doubt:
CARPE DIEM
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Si prepričan da ni neojačanih izhodov?

Praviš da priklopi za barvne konektroje maš (rumen, zelen, moder), jst sm poskusil v 166ki z adapterjem, in zadeva funkcionira. Lahko da je pri tebi drugače in sm s tem postom brcnil v temo.

Je pa takle adapter (rumen konektor, chinch + remote):
Slika
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Hvala za opozorilo!
Nisem 100% prepričan. Po ELEARNu Connect Nav+ z vgrajenim telefonom za prostoročno telefoniranje v 159 nima preout izhodov. Sam sem signal potegnu iz zadnjega zvočnika, saj mi je bilo tudi enostavneje kot od radija. Connect Nav v 159 ima 5 priključkov plus anteni (tud GPS). Konektor A in B sta črna ISO, A je napajanje, B je 4kanalni izhod za zvočnike. Konektorji C,D in E so skupaj speti (rumen, zelen in moder). Modri konektor E je 100% za CD changer. Rumen konektor C-rumen je po Elearnu za Bluetooth, tudi sam imam priključeno eno žico (rjavo-ignition operated power supply). Na konektor D (zelen) pa imam priključeni dve žici (mikrofon za prostoročno telefoniranje). Enota razen teh naštetih priključkov nima več nobenega izhoda. Žal menim, da Magneti Marelli enota nima neojačanih izhodov. Seveda se lahko tudi motim. :oops:
Navadni radiji pri Alfi Blaupunkt pa verjetno imajo te izhode. Mrbit jih ima tud Navi brez prostoročnega telefona, mrbit tud z njim, saj je navigacija v 166 drugačna.
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Vsekakor bi blo pa za probat. Če bi imel tak konektor, kot si ga prilepil bi to tudi storil, saj bi bila dobrodošla informacija. Če premislim bi bilo bolj logično, da Navi ni kompatibilen z Bluetooth vmesnikom, čeprav me je mal zavedlo, da se da na servisu AR dokupit BT kit...lahko se ga kam drugam priklopi. Ne vem :roll:
CARPE DIEM
Odgovori
  • Informacija