147 upgrade

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Torej... Svoji 147ki bi v prihodnosti rad izboljšal ozvočenje. Ne bi šel v nič drastičnega (no kakor za koga) ... Karkoli v prtljažniku odpade! Radio ostane original, ker pač izgleda preveč dobro, da bi karkoli spremijal za ceno akustičnih zmožnosti. Zato razni audiofreaki ne govorite o raznih basah v prtljažniku ali karkol podobnega. Gre se predvsem za menjavo obsoječih zvočnikov z nekoliko boljšimi. Mogoče bi pogledal še za kakšen Subwoofer za pod sedež. Torej kakšne izboljšave priporočate v merilih, ki sem jih postavil zgoraj. Proračun ne bo velik. Tam cca. 200€, s subwoofrom pač toliko več. Vem, da izboljšave ne bodo odlične za ta denar, ampak boljše kot je sedaj bo ziher.

Ps. Premer zvočnikov je 16'5. Pa še nekaj ... tisti ki ste to že počeli ... kako ste uredili obstoječo mrežico za zvočnike, ki je prilimana na tapeto ?

Lp, Jure
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz bi na tvojem mestu vseeno rajši (kljub neoriginalnem izgledu) zamenjal avtoradio. Sam sem to naredil na svoji ljubici (159ka) in je zvok neprimerljivo boljši - če nisi audiofreak, bi te zagotovo povsem zadovoljil. Če pa počakaš do četrtka ali petka, ti bom iz prve roke lahko povedal tudi, kako se to obnese pri 147ici. Kolega bo namreč montiral Pioneer DEH-P3100UB Slika
Mislim, da je za ta cenovni razred zelo soliden izdelek in prepričan sem, da bo tudi pri njemu očitno boljši zvok...

Če te s tem nisem prepričal, si zvočnike (16cm) lahko ogledaš tu:
http://caraudioempire.com/16-cm-65-avto ... p-c318-p-2

Za budget, ki si ga omenil, gre moj glas "Blaupunkt Velocity Vpc 662 PRO".
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1146436

Slika

Igrajo dovolj globoko in sub skoraj ne bo potreben. Tak, kot si ga ti omenil sigurno ne...
Spet pa se tu poraja vprašanje, kako bi igrali na originalnem radiu, kateri ima le kakih (max.) 18W rms - predvidevam.


MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

MaStr... Zvočnike bi menjal tako prve kot zadnje. Ker če mi spredaj odlično nabija zadaj pa hrešči, ali pa sploh nič (če bi odklopil) nisem potem nič naredil ker bi se izgubilo na akustiki. Sem mel prej v Corsi samo zadaj zvočnike (na polici), prve pa odklopljene in ni blo za nikamor :) no... nažigal je (hehee) kar pa ni bistveno ;)

Kaj takega bi šlo
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1103639

Ali pa neka cheap varjanta http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1103627 pa bo kaj več € ostalo za druge stvari ;)


Samo ne vem ... a se da tamale visokotonce tut obsoječe vn ruknt pa tja da t nove... Ker nobene dimenzije ni nikjer?

V originalu je notr:
radio MAX: 4x40W
4 visokotonci 30W
4 nizkotonci (165mm) 40W

Lp, Jure
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ne škrtarit pri akustiki in dajat not nekih dvo-trosistemcev ker ne da od sebe tapravga zvoka. Kupi 16ke in visokotonce malo boljše znamke in boš več kot zadovoljen. Kar se pa radia tiče menjaj!! Ker original ne da od sebe 40W kukrč čš obrnt.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

tako kot so že drugi rekli
če ne misliš menjat radia, brez veze kupovat zvočnike za 100€/par ker jih ne boš izkoristil,
razen da kupiš še potem en 4kanalni ojačevalec in hi-low pretvornik, rca in napajalne kable, kar pa nanese dodatnih 150€ in gor
in če bo zdaj v vratih ogromno moči jih bo treba izolirat, kar pa tut ni majhen strošek, oz nardit nove panele.
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Glede menjave avtoradia nisi potem nič razmišljal?

Izbor zvočnikov: tvoja prva varianta - definitivno...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2893
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

JC29 napisal/-a: Samo ne vem ... a se da tamale visokotonce tut obsoječe vn ruknt pa tja da t nove... Ker nobene dimenzije ni nikjer?
Jest imam v svoji spredaj Velocity zvočnike, tako visokotonce, kot srednjetonce. Mrežice so še vedno original na vratih, tako da se sploh ne vidi, da je bilo kaj menjano. Tako da se da vse BP zmontirat ;)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Inti napisal/-a:Jest imam v svoji spredaj Velocity zvočnike, tako visokotonce, kot srednjetonce. Mrežice so še vedno original na vratih, tako da se sploh ne vidi, da je bilo kaj menjano. Tako da se da vse BP zmontirat ;)
Priklopljene na original radio?
Kakšna je razlika?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da ima inti še dodaten ojačevalec in original radio... špila pa kakor sem jaz slišal na lastna ušesa zdelo zadovoljivo...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2893
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Res je ja, imam 4 kanalni Amp, prednji sistem je priključen na Amp, pa Sub prav tako. Hotel sem obdržati original izgled, tako da sem obdržal orig. avtoradio.
Pa vrata obvezno izolirat!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

To je potem popolnoma drugi aspekt. Normalno, da bodo zvočniki, priklopljeni na amp igrali drugače, pa čeprav na originalnem radiu...
Verjetno so na amp zvezani že od same vgraditve...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2893
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

MaStr napisal/-a:Verjetno so na amp zvezani že od same vgraditve...
Seveda, ko sem se spravil nadgradit sistem, sem porihtal vse naenkrat.

JC29, če boš dal "samo" 200€, oz, če boš menjal samo zvočnike, ne bo neke strašne razlike. Ni vredno kakorkoli posegat v sistem, če ne boš dokupil še ojačevalca in izolacije.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Dokup ojačevalca kasneje tudi pride v poštev. Vrata izolirat .... kolk pride to približno? glede na to da se kolega ukvarja s tem, bo najbrž tudi kakšno sindikalno ceno dal. ;)

Imam pa tudi možnost BOSE notri dat. Kaj pravte na to varianto?
Drugače pa hvala za vse odgovore. Kar se tiče radia bi res rad ohranil original look, tako da raje dokupim ojačevalec če bo potreba.



Lp, Jure
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pozabi na Bose, prekomplicirano...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kakšen Bose neki...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija