Menjava avtoradia

Vse kar se tiče avtoakustike
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

V kratkem nameravam originalni radio pri 147-ki ven vržt. Kateri konektor rabim potem za novi radio? Ker iso konektorja za alfo ne najdem nikjer.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

euro konektor, je ze v avtu, vsi novejsi radii imajo euro konektor, tako da samo pretaknes
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Aha. Hvala.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Če rabiš okvirček za okoli radia ti ga šenkam.
L.P.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Si bom kar to temo sposodil.
ker mi kasetar ne diši preveč, prav tako pa razni adapterji ne, sem se odločil, da bom zamenjal avtoradio v moji QVjki. stari radio sem že vzel ven da vidim kako je z žicami in nekaj mi ni jasno. Na radio je priklopljena črna žica, za katero nimam pojma za kaj naj bi bila namenjena.
Slika
Slika
slike sicer niso najboljše (telefon), pa vendar. Žica je označena z rdečo puščico, z nekakšnim kovinskim obročkom (zgleda kot neka majhna podložka) pa je pritrjena na spodnji del kovinske paličice, označene z zeleno puščico. Kakšno funkcijo ima ta žica in kaj naj z njo ob menjavi radia naredim?
hvala za odgovore
LP
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

po mojem mnenju gre za maso.
avtoradiji imajo na zadnji plošči na sredini vijak, s katerim ga lahko privijačiš v avto. za kaj pa je namenja tista stvar označena z zeleno puščico pa ne vem.

lp
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

Tiata stvar označena z zeleno barvo je sedež avtoradija na zadnji strani, da se ti lepo vsede v utor na koncu lukne, ne skače gor in dol. Če lepo v luknjo daš ohišje ki drži avtoradijo in ga z jezički lepo fiksiraš ni problema, če pa imaš na koncu ta utor za to vodilo pa ga le daj. Ne vem ali ga 145 ma ali ne, meni je bil fiksen tudi brez tega :wink:
Pri sodobnih Julijah ima največ uspeha Alfa Romeo ;)
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Verjetno ima kakšne probleme z maso. Če imaš možnost, preveri če imaš maso v evrokonektorju (črna žica), ker če je ni, boš jo maral tako narediti kot tukaj vidiš, da bo maso dobil iz karoserije avtomobila. Ali pa potegneš maso od kje drugje, pa jo vežeš na črno žico v evrokonektorju.


LP
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

najlepša hvala za odgovore :) Zdej pa čisto laično vprašanje, ker jaz in elektronika nisva ravno eno :lol: kaj sploh je masa in zakaj mora sploh bit ta žica (masa) priključena na avtoradio? :oops:
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Masa je vezana na ohišje avta in je hkrati negativni (-) pol akumulatorja. Kot pa verjetno veš, avtoradio potrebuje za delovanje 12V in brez negativnega pola žal ne deluje. Če se ne spoznaš na te stvari, raje prosi kakšnega prijatelja, da ti malo pomeri te žice in priklopi tako kot je treba :D


LP
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Jah spoznam se ravno ne...bom pa na žeca na nov avtoradio priklopil na isti način kot so na starem...če bo delalo, bo, če ne pa peljem h kolegu da mi zmontira :) pokvarit tako ne morem nič...upam :mrgreen:
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

[quote="J1897"] pokvarit tako ne morem nič

Razen novega radia! #-o
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

A če mase ne zvežeš se lahko pokvari al kaj?? tistih evropriključkov tako ne morš falit, antene pa tudi ne moreš priključit nikamor drugam kakor v zanjo namenjen priključek :)
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Elektrika je ku*ba! Se ne pusti šlatat! Če pa kaj narobe zvežeš ti lahko pa hitro kaj "skuri". Pa ne da bi te hotel strašit - previdnost je mati modrosti. Tudi jaz sem bil takšnega mnenja dokler nisem skuril prvega avtoradia. Kasneje sem bil bol previden pri teh stvareh. :wink:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hja no..to je res. Ampak če pri novem zvežem vse na tak način kot je bilo na starem, potem ne bi smelo bit nič narobe...ali pa se morda motim :?:
Odgovori
  • Informacija