Popestritev alfe 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

Živjo!
Za začetek nameravam odšteti nekje do 1000€ za konkretno ozvočenje.
Imam alfo 156 2004 (novi model) napravil bi:
-nov sprednji + zadnji sistem
-ojačevalec za kabino
-avtoradio
-kablovje
-ter samo kable za sub ter ojačevalec v prtljažniku (brez suba in ojač.)

Zanima me ali naj menjam panele vrat za večje zvočnike(20) in kje naj jih dobim ter kakšne zvočnike naj nabavim za tak denar...

Iščem popoln zvok pri nizki in visoki glasnosti. Čist, globok, .... zvok za različno muziko

Avto nameravam peljati v Digital elektronik v solkanu. Ali naredijo kvalitetno delo?

Osebno se zanimam za pioneer - celoten sistem

Zaenkrat bom menjal samo ozvočenje kabine.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Najbolje da ti oni vse povejo če so profesionalci,ali pa pojdi še do kkšnega ki se s tem ukvarja :wink:
Sam imam sprednji sistem in zadaj aktivni woofer,kar mi zadostuje :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

če hočeš čist zvok moreš obvezno pioneer radio uzet....pol jaz ti priporočam GroundZero ozvočenje komplet 16ke l 2 sistemske z kretnico za sub pa ti newem kaj rečt kateri koli sub doro dela z ojačevalcem in če je seveda prav rezan...
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Jst nebi vozi tja ker so predragi, raje delaj doma, pero bol počasi. Šestnajstke so popoloma dovolj za prednji sistem.
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

kleva
mam u bravotu na zadnji polici 400 vatne 80rms 4sistemce od pioneerja in radio pioneer DEH-P5100UB in morm rečt da zvočniki so odlični odkar mam pa še ta radio not je zadeva res ok.

so mi pa rekli naj avto peljem v koper v evolution car audio. Baje da majo zelo veliko izkušenj in naj bi naredili zelo kvalitetno...
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

minimi
bi se lotil tudi sam tako kot sem se bravota:)
mi je pa problem ker je v alfi toliko več opreme in vsega tako da se malo boim podirat da ne bi kaj ušpičiu:P
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Nimaš kaj ušpičit, trenutno sem sam sredi takega projekta in če rabiš kako informacijo, na dan z njo. Za kabel boš moral vrtat (če rabiš sveder od 30mm naprej ti posodim), za zvočnike v vrata prav tako, drugo pa je standard.
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

minimi, kolko mm2 kabel pa si dal, da si moral vrtati? 156-tka ma lepo pušeno lukno za napajalni kabel na voznikovi strani pod brisalci in gre 35mm2 kabel komot skozi, če daš brez tiste gume ki je predvidena, pa bi verjetno tudi 50mm2 kabel komot šel skozi.

Vasko B od kje pa si ti? Vem ti za ugodnega (napram drugim ki se s tem bavijo) in zelo kvalitetnega človeka na področju avtoakustike in nasploh akustike v okolici ptuja. Za več informacij piši ZS da nebom delal reklame :wink:


LP
Zadnjič spremenil MrPetek, dne To Feb 02, 2010 9:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

zaenkrat ne rabim še nič hvala.
samo zbiram informacije kje in kako. Mogoče samo še to:
ve kdo koliko približno bi me en konkreten sistem stau če bi to dau v neko trgovino uredit (zanima me cena dela in ne kosov-zvočnikov)

Mogoče pa bo pametneje dobit še nekoga in se lotit.

A pri alfi je treba nujno vrtat požarni zid al se da preko kake gumice prist v kabino? Vrtanje si predstavljam kot skrajno zaj*****....
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Glih sem povedal kje se nahaja luknja. Na voznikovi strani, pod brisalcih je plastika, katero odstraniš in v skrajnem kotu najdeš gumo, katero samo zmakneš vun in to je to :wink:
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

MrPetek
Sem iz S. primorske:) odpade na žalost. Saj pravim za koper: Evolution car audio. Zgleda kr uredu.

Bom pa pogledal čez vikend ko bo čas za to luknjo pri brisalcu.

Kako pa je z vrati? Kje je potrebno vrtat če je?

če mi to uspe je že pol narejenega:)

Kako se pa original radio vn pobere? baje da so neke vilice? Kje se jih da dobit?

In samo še to: a je potrebno vrata izolirat?

Hvala za odgovore!
Vasko B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 12:35 pm

evo si me prehitu SPET :D haha
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Za radio ven jemat, ni nujno da imaš vilice. Gre tudi s tankimi imbusi :)
Drugače pa z izolacijo vrat je tako.. če boš hotel nekaj močnega, jih boš mogo dampirat. Če pa ti bo radio poganjo sprednje 16-ke pa je ok tako kot je.
Ni možno
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Vrat pa tudi ni treba vrtat, malo se poigraš s konektorjem ki ločuje vrata od karoserije in je to to. Sider je malo bolj zakomplicirano, si pa potem braz skrbi, da bi se kaki kabl odtrgal z odpiranjem in zapiranjem vrat.

Kako močne zvočnike pa sploh nameravaš dat? Ker 156-tka kolko sem gledal ma kar debele kable za zvočnike.


LP
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Pa nima veze kako močne zvočnike bo dal, ker radiji imajo tak vsi med 15 in 20 rms po kanalu. Vprašanje je, če jih misli na ojačevalec priklopit.
Ni možno
Odgovori
  • Informacija