Mi svetujete glede izbire avtoradia

Vse kar se tiče avtoakustike
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Zdravo,
Čist slučajno sem zasledil tale oglas: viewtopic.php?t=20256
Sam ima v svoji AR 156, originalni avtradio s cd, in volanskimi tipkami, kar mi je super. Pri tem oglasu pa mi je bilo zanimivo predvsem to, da se da radio upravljat z volanskimi tipkami. Sam sem potem še mal gledal in sem videl, da se prodajajo avtoradii Blaupunkt z že vgrajenim Bluetoothom. Ali to pomeni, da je možno prostoročno telefonirianje. Kje pa imajo mikrofon? Gledal sem konkretno model: Blaupunkt New Orleans MP58. Ali mislite, da če bi tega vgradil, da bi tudi sami po sebi delale tipke?
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Koliko gledam lastnosti tega radia na mimovrste, piše da ima bluetooth preko vmesnika. Pomeni, da še rabiš vmesnik, ki ga priklopiš na radio in šele takrat imaš bluetooth.


LP
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

mp66 je bil pred 2 letoma 160€, res da so bli znižani iz 400€, tak da mi ni jasno zakaj ima takšno ceno v oglasu.

LP
Slika
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

točn tak radijo sm prodal dobr mesec nazaj za 80 evrov.je radijo ki ima veliko funkcij nastavitva ozvočenja,vsak kanal posebi,sub,rezanje vsake frekvence posebej,skratka kvaliteta zvoka ob dobri akustiki je izvrstna.komande ti bodo delale,ker imša zadaj lepo izhode za vsako stvar posebej.serijsko ti je le usb kabel,vse ostalo pa dokupuješ...ni drago,ma pa Radio VILI vse,tud lepo ti da nasvet in ti pokaže funkcije.ma režo za spominsko kartico pod ploščico,usb,cd,mp3,visoko zmogljiv tuner z notranjim ojačevalcem,motorizirano ploščico,nalaganje slik...u glavnem,če vse to rabiš je bomba od radija.
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Men se zdi, da boš moral dokupit dodaten vmestnik za obvolanske komande, če bos hotel da ti delajo in če tega prodajalec ne ponuja zraven!
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Samo ta vmesnik je pa drag ko prasica,tako da ostajam pri daljincu :wink:
"I cant" is not an option !
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

svabo napisal/-a:Samo ta vmesnik je pa drag ko prasica,tako da ostajam pri daljincu :wink:
vmesnik za izhod ojačevalcev je bil cca 20 evrov,za tistih 6 kablov...hehe...ni kej,kupi eno chip firmo in bo ceneje :lol: pa kvaliteta tud ne bo ne vem kaj,pač...blaupunkt je blaupunkt,za ene vau za druge pa nč posebnega.je pa res...maš lahko še ne vem kakšn radio,če nimaš dobre kvalitete ozvočenja si na istm kot si bil.
Uporabniški avatar
Dejko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Če Apr 19, 2007 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska - poljanska dolina

ALPINE je zakon, če rabiš novega piši na ZS...
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

housexy napisal/-a:
svabo napisal/-a:Samo ta vmesnik je pa drag ko prasica,tako da ostajam pri daljincu :wink:
vmesnik za izhod ojačevalcev je bil cca 20 evrov,za tistih 6 kablov...hehe...ni kej,kupi eno chip firmo in bo ceneje :lol: pa kvaliteta tud ne bo ne vem kaj,pač...blaupunkt je blaupunkt,za ene vau za druge pa nč posebnega.je pa res...maš lahko še ne vem kakšn radio,če nimaš dobre kvalitete ozvočenja si na istm kot si bil.
Jst govorim o vmesniku za tipke na volanu,in ne o vmesniku za ojačevalec :wink:
"I cant" is not an option !
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

svabo napisal/-a:
housexy napisal/-a:
svabo napisal/-a:Samo ta vmesnik je pa drag ko prasica,tako da ostajam pri daljincu :wink:
vmesnik za izhod ojačevalcev je bil cca 20 evrov,za tistih 6 kablov...hehe...ni kej,kupi eno chip firmo in bo ceneje :lol: pa kvaliteta tud ne bo ne vem kaj,pač...blaupunkt je blaupunkt,za ene vau za druge pa nč posebnega.je pa res...maš lahko še ne vem kakšn radio,če nimaš dobre kvalitete ozvočenja si na istm kot si bil.
Jst govorim o vmesniku za tipke na volanu,in ne o vmesniku za ojačevalec :wink:
sej...še hudo dražji :D
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Živjo,
Pa ste prepričani, da bo za tipke na volanu potrebno dokupiti kak vmesnik? Ker kolikor berem tu: viewtopic.php?t=20256 je on samo priklopil avtoradio brez vmesnikov in je že delalo.
Kako si to razlagate?
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

In koliko stanejo ti vmesniki za multifunkcijo in BT? Kolikor sem nekje zasledil, naj bi to stalo cca. 70€?
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

Axi napisal/-a:In koliko stanejo ti vmesniki za multifunkcijo in BT? Kolikor sem nekje zasledil, naj bi to stalo cca. 70€?
pokličli RADIO VILI v Podutik v ljubljani,mu povej kaj iščeš in ti pove in ceno in še kero info ti da.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Ma to mi je jasno da lahko pokličem, ampak ker vsi govorite kako oh in sploh drago je to, sem mislil da veste iz glave te cene.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Axi napisal/-a:In koliko stanejo ti vmesniki za multifunkcijo in BT? Kolikor sem nekje zasledil, naj bi to stalo cca. 70€?
za alpine, je mislim da cca. 80eur vmesnik za volanske komande in pa cca. 100eur bluetooth
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Odgovori
  • Informacija