Menjava avtoradia - AR 159

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kaj je boljše je čisto od visno od posameznika oziroma od tega kaj od radia pričakuješ. Za poslušanje novic, vremenskih razmer in kakšne pesmi bo za večino vsak avtoradio dovolj dober. Meni tovarniško vgrajen avtoradio popolnoma zadostuje in tudi z zvokom sem popolnoma zadovoljen. Glede na prejšnje izkušnje lahko trdim, da ima alfa 159 zelo dober avdiosistem (zame).
159 2.0 jtdm
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Evo prebral sem nekaj tem o menjavi radia in imam par vprašanj tudi za vse audifile, ki se na stvari bolj spoznate. Imam 159, z B&M navadnim radiem, z USB v predalu in me zanima sledeče:

1. Bo ta radio http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... io#p498793" onclick="window.open(this.href);return false; pasal v mojo Alfo, bo delal USB, prikazovanje na zaslonu med števci, Bluetooth in kontrole na volanu? Sklepal bi sicer da je tu odgovoar pritrdilen. drugo, kar me zanima so vaše izkušnje kako ima ta radio narejeno za iskanje komadov po mapah, na volanu najdt mapo in komad je praktično iluzija, traja res dolgo.

2. kater radio priporočate za okoli 200-300€, da bo imel zadaj izhod za usb, da bom lahko uporabljal tega v predalu, enostavno navigacijo za iskanje glasbe, Bluetooth in da bodo kot rečeno zgoraj delale komande na volanu in prikaz na zaslonu, če bi se dalo da ima neko spodobno navigacijo bom pa res zelo vesel.

Kar se tiče kvalitete, mi trenutna kvaliteta ustreza, predvajam pa iz iPoda. Za podvprašanja sem seveda na voljo, vseh predlogov bom vesel.
Aja pa v toplejših mesecih bom izoliral vrata :)
Zadnjič spremenil Gorjup, dne So Jan 16, 2016 11:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Original radio z navigacijo NE paše v avte ki imajo navaden radio... Razlika je v velikosti odprtine na armaturki.
Če ne zamenjaš tega "aluminijastega" dela armaturke, ne bo pasal notri...
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Hvala tribes, torej pride v poštev samo opcija 2, ima kdo kak predlog? :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Trenutno najcenejši in po tvojih normativih (BlueTooth, USB zadaj, enostaven za upravljanje, pa še tipke ima v rdeči barvi, zaslon pa je barvno prilagodljiv), nima pa navigacije...:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pioneer-mvh-av270bt" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika

ali pa tale Blaupunkt z že vgrajeno navigacijo, slabost pa je USB, ki je na prednji strani...:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio-bla ... -diego-530" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika

Vse ostale enote z navigacijo so potem kar konkretno dražje...:
- http://www.orangeaudio.si/avtoradio?avt ... rder=price" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.caraudioempire.com/avtoradio ... rder=price" onclick="window.open(this.href);return false;

...razen kakšnih no-name zadev, ki imajo vse kar si poželiš:
http://www.caraudioempire.com/avtoradio ... player-gps" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
...kako pa je to kvalitetno pa.... :?


Za delovanje obvolanskih komand potrebuješ adapter...:
http://www.orangeaudio.si/obvolanske-ko ... -romeo-159" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika

Za vgradnjo radia pa obvezno še masko:
http://www.orangeaudio.si/maska-alfa-romeo-159-bn-2din" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika


Paket Pioneer: 330€
Paket Blaupunkt: 430€

Navigacije ti na osrednjem zaslonu noben aftermarket radio ne bo prikazoval...

Bo zadosti? :wink:
Zadnjič spremenil MaStr, dne Ne Jan 17, 2016 2:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Hvala Mastr, bom zgleda res šel v tej smeri, tegale moram videt v živo da vidim kako je z iskanjem glasbe, me pa zanima a kaj se predvaja mi bo kazal na zaslonu med števcema ali ne? Navi bo pa zgleda še nekaj časa kar na telefonu :D
BlueTooth be delal z obstoječim mikrofonom ali bom moral drugega napeljat?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pioneerjevi iskalniki delujejo preko drsnikov - res enostavno in hitro.
Malo pogooglaj oz. poYouTubaj, na netu imaš vse :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Je za montažo aftermarket radia dovolj le blenda, ali je potrebna tudi nova kletka?
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Kolikor sem videl pri MaStru je nujno ja ker je navaden v resnici enodisnki in dvodinski ne gre not.
Sem se pa odločil da res tega Pionirja vzamem ga dobim za 190€, tako da potem rabim samo še kable in blendo s kletko, tako da hvala MaStr za nasvet :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gorjup napisal/-a:Kolikor sem videl pri MaStru je nujno ja ker je navaden v resnici enodisnki in dvodinski ne gre not.
Ne, ne, si mal preslabo pogledal... Pri MaStru se je stock kletka kar notri pustila, le sredinska letvica se je odžagala... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Torej ie samo maska dovolj? Ob nekaj improvizacije... ?

Nekje mi je bilo receno, da je potrebno razdret konzolo za montazo radia... pa ne vem zakaj bi bilo to treba... Saj kabli so lepo dostopni ane? Se da vse narest? 1din sem ze veckrat vgrajeval, 2din nikoli
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V primeru menjave kletke je potrebno razdreti tudi konzolo, drugače pa ne.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:
Gorjup napisal/-a:Kolikor sem videl pri MaStru je nujno ja ker je navaden v resnici enodisnki in dvodinski ne gre not.
Ne, ne, si mal preslabo pogledal... Pri MaStru se je stock kletka kar notri pustila, le sredinska letvica se je odžagala... :wink:
No premalo sem napisal, brez predelave je potrebno zamenjati kletko, nisem čisto prepričan kaj mi bolj diši, rezanje ali razdiranje :) ta odločitev bo padla v zadnjem trenutku.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Mah tisto sredinsko odzagas pa je :-) Bo MaStr povedal, ce je zadeva kljub zaganju dovolj fiksna.. :-)


Sce ja, potem je manj zivcev in manj denarja, glede na to, da dobis samo masko za cca 20€, komplet s kletko pa 50€... Raje tistih 30€ dam vec za radio :-D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

JC29 napisal/-a:Bo MaStr povedal, ce je zadeva kljub zaganju dovolj fiksna.. :-)
N'č bat' - je... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija