Montaža sprednjih zvočnikov?

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zanima me kakšne zvočnike bi se dalo montirati v alfo romeo spider letnik 97 2.0 TS v sprednja vrata najraje bi vgradil 16ke +tweeter in kretnice blaupunkt velocity pa me zanima kako bi se jih dalo montirati ker ima spredaj take manjše ovalne zvočnike. Prosil bi če ima kdo tako narejeno , za kakšne slike kakšnih panel ali distančnikov ali kaj takega.
Zanima me tudi če je veliko dela da bi odstranil tisti velik predal za sedeži v katerem je akumulator saj imam doma woofer v boxu ki je čisto nov in ga nimam kam dati v tem avtu edino to bi bila opcija da odstranim tisti predal ter steno kjer je namontiran original woofer. Zanima me samo če je veliko dela da tisto odstranim , ter če že ima ta alfa mogoče vgrajen kakšen originalni ojačevalec glede na to da je original woofer notri ali je samo na radio vezan?
lp
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Obstajajo reducirni "distančniki" z ovala na okrogel zvočnik, stanejo pa par €.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lahko pa daš kakšnemu mojstru avtoakustike narediti nove...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

ok potem bomo to kar tako kot ste predlagali rešili.
Kaj pa druge stvari bo mogoe kaj vedel kar sem vprašal odstranitev predala ,..
lp
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če pelješ k mojstru, ti bo že on pomagal najti najboljšo rešitev, tako iz prostorskega, kot iz zvokovnega vidika....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz sem spredaj zamenjal original zvočnike s Pioneer-i in sem si kar sam naredil blendo iz ovalnih v okrogle zvočnike.

Pleksi steklo dobiš v vsakem obiju, potrebuješ pa še vbodno žago in alkoholni flomaster ter 20 min časa. Aja, pa 13 cm zvočnike :wink:

Odstraniš prevleko zvočnika (pazi, da je ne polomiš, ker je bolj švoh)
Slika

Odstraniš rumen konektor, ker ga ne bo mogoče priklopiti na neoriginal zvočnike.

Slika

Original zvočnik držijo 4 vijaki. Odviješ in vzameš zvočnik ven.
Slika

Nato na pleksi steklo narišeš obrobo original zvočnika in lukenj, izrežeš in povrtaš luknje, nato pa še narišeš vzorec za nove okrogle zvočnike na izrezano blendo.
Slika

Nato pa samo še vse skupaj zmontiraš skup, le zaporedje žičk po barvi si moraš zapomniti, kam so bile nataknjene, da se izogneš ponovnemu razmontiranju, če nisi dobro priklopil.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

kako pa kaj špila s 13 cm zvočniki? Trenutno mam doma iz prejšnjega sistema 2x 16 cm hertz dvosistemce in bi kar tiste najraje priklopil kasneje pa zamenjal za loen sistem sem pa študiral da bi kar naredil za 16 cm lepo panele iz poliestra ki bi se privijačile lepo gor s 4imi vijaki tam kjer pride original zvonik privijaen. Ali bi bilo boljše narediti zaprt panel al navadnega?
Odgovori
  • Informacija