Razlika med navadnim in Bose ozvočenjem?

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Torej imam Alfo 156SW FL .Vgrajene imam original zvočnike ter radio z navigacijo.
Zvok, ki ga da od sebe to ozvočenje mi ni dovolj, zato me zanima predvsem razlika napram original bose ozvočenju.

Ne gre se mi, da bo treslo cel avtomobil predvsem pa da lepo igra z nekim basom.Navaden sistem ga namreč nima prav nič.

Razmišljal sem tudi, da bi sprednji sistem nadomesti s Hertz DSK 165 v prtljažnik pa dal kakšen 20/25cm woofer+monoblock. Sprednji sistem bi bil priključen na radio.

Torej sem v dilemi.Ali kupiti kak rabljen orig. Bose sistem ali druga varianta, ki sem jo napisal...

lp
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če zamenjaš avtoradio, ti bo tudi že vgrajeno ozvočenje zaigralo precej lepše.
Predlagani zvočniki, priklopljeni le na avtoradio pa dvomim, da bodo veliko prispevali pri SQ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Ja, najprej AR. Omenjene zvocnike imam v svoji in sem vec kot zadovoljen z zvokom. Za priklop samo na AR so prakticno best buy.

lp
Slika
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

MaStr napisal/-a:Če zamenjaš avtoradio, ti bo tudi že vgrajeno ozvočenje zaigralo precej lepše.
Predlagani zvočniki, priklopljeni le na avtoradio pa dvomim, da bodo veliko prispevali pri SQ...
Jaz sem zamenjal samo original zvočnike z znamko Pioneer in morem reči, da je zvok neprimerljivo boljši tudi s original radiom.
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

SummerJam napisal/-a:
MaStr napisal/-a:Če zamenjaš avtoradio, ti bo tudi že vgrajeno ozvočenje zaigralo precej lepše.
Predlagani zvočniki, priklopljeni le na avtoradio pa dvomim, da bodo veliko prispevali pri SQ...
Jaz sem zamenjal samo original zvočnike z znamko Pioneer in morem reči, da je zvok neprimerljivo boljši tudi s original radiom.
Če si nabavil zvočnike, ki niso v nizkem cenovnem razredu, potem ti verjamem, v nasprotnem primeru =; . Ravno Pioneer-jevi avto-zvočniki niso ravno priljubljeni med poznavalci - najbrž z razlogom. Saj so ok, ampak to ni to. Za SQ je pri tej znamki potrebno kar globoko seči v žep. Zanimivo, da je štorija pri avtoradiih ravno obratna...

Vseeno sem mnenja, da menjava AR-ja, na katerega so priklopljeni stock zvočniki, prispeva več na kvaliteti zvoka kot obratno. Povsem druga zgodba pa so aftermarket zvočniki, priklopljeni na ojačevalec...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz tudi mislim da veliko več lahko narediš s kvalitetnim radiem, ali celo samo z kvalitetnim ojačevalcem, ker ta ojačevalec v original radiu je obup.
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

že če AR menjaš z eni bolšim kod je original je zvok občutno bolši:)
če pa daš še kak denarček za kake gz zvočnike ki so priklopljeni na AR je pa zvok super sploh ne rabi ojačevalca:)
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

MaStr napisal/-a:
SummerJam napisal/-a:
MaStr napisal/-a:Če zamenjaš avtoradio, ti bo tudi že vgrajeno ozvočenje zaigralo precej lepše.
Predlagani zvočniki, priklopljeni le na avtoradio pa dvomim, da bodo veliko prispevali pri SQ...
Jaz sem zamenjal samo original zvočnike z znamko Pioneer in morem reči, da je zvok neprimerljivo boljši tudi s original radiom.
Če si nabavil zvočnike, ki niso v nizkem cenovnem razredu, potem ti verjamem, v nasprotnem primeru =; . Ravno Pioneer-jevi avto-zvočniki niso ravno priljubljeni med poznavalci - najbrž z razlogom. Saj so ok, ampak to ni to. Za SQ je pri tej znamki potrebno kar globoko seči v žep. Zanimivo, da je štorija pri avtoradiih ravno obratna...

Vseeno sem mnenja, da menjava AR-ja, na katerega so priklopljeni stock zvočniki, prispeva več na kvaliteti zvoka kot obratno. Povsem druga zgodba pa so aftermarket zvočniki, priklopljeni na ojačevalec...
Jaz se nisem odločil za menjavo AR predvsem zaradi estetskega razloga, ker sem mnenja, da original radio najbolj paše v armaturo (FL armatura). Zaradi tega pa trpi kakovost zvoka, ampak z menjavo zvočnikov se je to malo popravilo in je za povprečnega poslušalca čisto dovolj. (ne mislim se prijavt na tekmovanje :lol: )
Slika
Cuore Sportivo is destiny
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Men je pa ratal kupit original Bose ozvočenje 2+4+1 in ojačevalec z avtoradijem iz alfe pa še original kablovje. Ko bo čas se bo to montiralo in poj vem kakšen bo zvok. Se mi zdi ta Bose kar uredu. (zelo malo € me je prišlo) :) :lol:
AR ruls
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

SummerJam napisal/-a:Jaz se nisem odločil za menjavo AR predvsem zaradi estetskega razloga, ker sem mnenja, da original radio najbolj paše v armaturo (FL armatura). Zaradi tega pa trpi kakovost zvoka, ampak z menjavo zvočnikov se je to malo popravilo in je za povprečnega poslušalca čisto dovolj. (ne mislim se prijavt na tekmovanje :lol: )
Ravno o tem sem govoril: stock radio + amp + AfterMarket zvočniki naredijo občutno izboljšavo v zvoku (seveda tudi v glasnosti), dočim AM zvočniki brez amp-a zvočno sliko prej oslabijo kot izboljšajo, kajti stock zvočniki so optimizirani na AR kot tudi na prostornino kokpit-a. Ti si verjetno malce pridobil na glasnosti in na kakšni tonski sekvenci (kar ti ustreza), celotni SQ pa dvomim da je kaj boljši. Ampak, če si ti zadovoljen, potem jaz :-# .... Vsak ima svoja ušesa.....
Tudi sam preferiram originalnost izgleda, se pa najdejo rešitve (beri: posodobitve), ki to minimalno spremenijo, vendar občutno povečajo zadovoljstvo.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Stock zvocniki so navadno najvecja jajca kar jih lahko najdejo. Vazno, da nekaj piskajo in da kostajo cimmanj. To je vsa umetnost.

lp
Slika
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Najprej vsem hvala za odgovore.
Jaz se nisem odločil za menjavo AR predvsem zaradi estetskega razloga, ker sem mnenja, da original radio najbolj paše v armaturo (FL armatura). Zaradi tega pa trpi kakovost zvoka, ampak z menjavo zvočnikov se je to malo popravilo in je za povprečnega poslušalca čisto dovolj. (ne mislim se prijavt na tekmovanje )
Enakega mnenja sem tudi jaz in bi raje menjal vse drugo kot pa avtoradio razen če obstaja kakšen, ki bi bil dejansko podoben originalu oz. bi se lepo zlil z armaturko.

Za enkrat se bolj nagibam k menjavi zvočnikov, če mi to nebi zadostovalo bom dodal še ojačevalec.

Tudi sam preferiram originalnost izgleda, se pa najdejo rešitve (beri: posodobitve), ki to minimalno spremenijo, vendar občutno povečajo zadovoljstvo.
Mi znaš tu kaj svetovati :D ?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

ARfan napisal/-a:Mi znaš tu kaj svetovati :D ?
-Nabavi AR v srebrni barvi in z rdečo osvetlitvijo (hmm, izbire ni ravno na pretek :roll: )
-Stock AR + amp + AM zvočniki (kar bi ti najbrž še najbolj ustrezalo).

Moja predloga:

1. cenejši:

Blaupunkt GTc 662
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1103630
Slika

+

Blaupunkt EMA 260
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147072
Slika




2. nekaj dražji:

Blaupunkt Velocity Vc 652
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1146432
Slika

+

2-kanalni amp
Ground Zero GZIA 2.125HXP
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147646
Slika



Želiš tudi tretji, še malo dražji predlog?
Glede na to, da ne iščeš "tresenja" ampak lep zvok, bi te druga kombinacija sigurno zadovoljila (pa tudi rahlo zatresla).



Primeren 4-kanalni amp bi bil mogoče celo boljša izbira, če bi se slučajno kasneje vseeno odločil še za sub varianto...


Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Pa ne mislit,da bi samo 16-ke zmontiral v vrata in proklopljene na amp.
Pa da bi igralo lepo čisto itd.....brez izolacije vrat,lepega in čistega zvoka ne bo.Če pa že ne misliš izolirat vrat,pa se da že tudi nekaj pridobiti,če nardiš lesen distančnik in ga priviješ gor na pleh tam kjer je mesto za zvočnik.
Finta distančnika je da zmanjša ali pa sploh ne bo več vibracij tapete in plastike na njej.

l.p.
Odgovori
  • Informacija