Alfa 166 in HI FI

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

AlfaJTD napisal/-a:Veliko vprašanje je če bi drugo ozvočenje (skupaj z novim ojačevalcem, kabli...) kaj spremenilo. Kvaliteta zvoka iz naknadno kupljenega sistema po mojih izkušnjah (iz 156) ni kaj prida, ker cel sistem ni usklajen (sem slišal sisteme za 500.000 SIT pa ga ne bi maral v svojem avtu). Tud subwoofer, ki ni serijski (po mojih izkušnjah) v limuzine ne spada, ker se iz prtljažnika nič ne sliš v kabino, ponavadi pa ša zvok iz subwooferja zaostaja za zvokom iz ostalih zvočnikov (problem kablov??). Več kot v kabini slišjo mimoidoči pa še akumulator uničuješ. Žal se kvaliteta zvoka ne more primerjat z domačim Hi-Fi sistemom.
Do zdaj sem bil daleč najbolj zadovoljen s serijskim sistemom v mojem primeru v Fiat Stilu, kjer za malo denarja dobiš dokaj kvaliteten zvok in usklajen sistem.
Svetujem ti, da preden karkoli kupiš najprej preizkusiš nove zvočnike. Če ne boš zadovoljen z zvokom, potem (na žalost) najbrž ne boš našel sistema, ki bi ti ustrezal.
Res je vsak ima svoja ušesa, vsak ima svoj način poslušanja, nekaterim je všeč da je v avtu več basa, nekaterim to ni všeč, ni pa res da se v avtu ne da narest kvalitetnega ozvočenja, res je potrebno ogromno dela, ampak mislim da bi tudi za manj denarja kot 500K SIT, dobil zadovoljiv rezultat, seveda pa so "denarne" meje skoraj nedosegljive, saj ni problema zapraviti par miliončkov , zato da ti v avtu "nekaj" špila. Tudi to ni res da ti Bass zaostajo, saj zato obstajajo kretnice s katerimi lahko obračaš fazo, s tem pa si lahko tošno nastaviš svoj HiFi sistem v avtu, seveda ti pa to ne pomaga, če s sistemom ne znaš upravljat, akumulator ma itak uničuješ, samo to spada zraven, v večini primerov tako in tako rabiš dva akumulatorja :D
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Smolko, popolnoma se strinjam s tabo, rad bi samo pojasnil kaj sem mislil z neusklajenim audio sistemom v avtu. Povprečni uporabnik se s kretnicami, equilizerji, dodatnimi akumulatorji, novimi oblogami vrat, ipd. ne ukvarja in ni pripravljen odštet prav velike količine dnarja za audio sistem v avtu. Pri tem je treba povedat, da je potem nujno zamenjat tepete, preuredit prtljažnik... da na koncu slišiš zvok iz zvočnikov in ne tresočih tapet. Predvidevam, da se najverjetneje xandrej ne bo strinjal, da bi mu poleg vsega še razkopal in razrezal pol avta, ker sicer o zamenjavi audio sistema ne bi spraševal na tem forumu.
To je samo moje skromno mnenje, ki temelji na dosedanjih izkušnjah, slišanih sistemih in denarju, odštetem zanje. Seveda dopuščam možnost, da se motim, predvsem pa da ostali mislite drugače.
LP
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Saj to je čisto res kar si napisal, saj večini ljudi že ustreza da nekaj "poje" v avtu in se jim ne splača in se jim tudi ne da ubadati z nastavitvami itd,... :D :D
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

No prejle sem imel Drug avto Citroen Xantio ki je bila edina in edinstvena v Sloveniji in je še. Noter je bil vgrajen SONY radio in zvočniki pri sprednjem steklu na armaturji visokotonec v vratih 3 sistemc, v zadnjih vratih pa tudi trosistemski sistem. No potem sem se odločil, da pač dam v prtljažnik še tubo (ne poslušam na glas in ne nabijam rad imam evergine pa comecijalo enkart mi je všeč to drugič ono pač) in poslušam VSE še res najbolj pa LATINO muziko pri kateri je pač fajn da se POVDARI visoki ton in potegne BAS ki j e pri tej muziki malo slaboten in rezultat? SVETOVNO!!! Večina jih ni moralo vrjet glede kvlitete zvoka. No sedaj sem mislil v Alfi naredit enako razen ojačevalca in tube ker mislim, da bi mi dali ti zvočniki dovolj basa. No mislim, da bi bila varijanta, da pač spredaj kupim ene vrhunske zvočnike z odličnimi visokotonci in mislim, da bi moralo laufat. Kateri radio bi naj bil noter (znamka)??? Koliko moči (Watov) bi naj imel??? Hvala za odgovore. Slike mojega stroja bom dal spomladi ker jo doma čakajo 18 col kromirana lita platišča na črn avto. Sedaj ni bogve kaj grandos lepotas ker ima 15 col zimske gume gor... #-o
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Če se k zvoku v avtu spravijo profiji, ki res vedo kaj delajo in znajo tudi kaj izračunat potem lahko dobiš zvcok brez primere. Žal pa se to začne šele pri denarnih vložkih nad 500000 Sit. Enako je pri hišnih sistemih, kjer nekateri trdijo, da je najboljši Bang&O. drugi pa si sestavljajo sisteme za nekaj milionov Sit in te trditve gladko povozijo. Slišal oboje in se prepričal.
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pa nočem sedaj muzike not za pol milijona halo.... Nekaj bomo že naredili, da bo vredu.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Mogoce ni ravno on-topic, ampak bi me zanimalo na kaksen nacin bi se dalo utisat "pojoce in ropotajoce" tapete - obloge. Kaksna metoda se ponavadi uporablja in kaksen poseg je potreben. Ni mi problem nekoc menjat zvocnikov in radia ter dodelat kaj na zvocni sliki, ampak dokler mi z 11 let starimi originalnimi zvocniki tapete ropocejo se mi ne splaca o tem niti razmisljat.
Torej kaksne metode se uporabljajo za dusenje vibracij?
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lahko kupiš ornk muziko pa neboš slišal tapet drugač pa nevem



:mrgreen:
lp
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:Mogoce ni ravno on-topic, ampak bi me zanimalo na kaksen nacin bi se dalo utisat "pojoce in ropotajoce" tapete - obloge. Kaksna metoda se ponavadi uporablja in kaksen poseg je potreben. Ni mi problem nekoc menjat zvocnikov in radia ter dodelat kaj na zvocni sliki, ampak dokler mi z 11 let starimi originalnimi zvocniki tapete ropocejo se mi ne splaca o tem niti razmisljat.
Torej kaksne metode se uporabljajo za dusenje vibracij?
Pri profi ozvočenjih se ponavadi nadijo nove obloge in se jih lepo tapicira, sam tega se lotijo res samo maniaki, drugače je pa pri tebi problem starost, ker so vsi tosti "štoflci" že lepo načeti (od temparature, večkratno snemanje oblog)...
Vsaj po moje bi lep učinek dosegel, če bi snel oblogo zamenjal vse "štofljce" in jo dal nazaj.
Že ko jih enkrat snameš, ni več 100%, ker se rebra zvijejo.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ko si zaželim res "profi" ozvočenje UGASNEM radijo!!! =D> =D> =D>
Poslušam pa najraje postaje od 5000-7500obr!!! :D Pa tudi moči so tam kar spodobne! :P


Ciao Alfista :D
Slika
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ali obstaja opcija da v alfo 166 zmontiraš kak drug radio ?????
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Am ...
... če najdeš kaj takega, kar bo zraven muzke znalo še klimo krmilt, potem ni problema, dugače pa verjetno ne (razen če klime in zračenja ne rabiš :lol: ).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:Mogoce ni ravno on-topic, ampak bi me zanimalo na kaksen nacin bi se dalo utisat "pojoce in ropotajoce" tapete - obloge. Kaksna metoda se ponavadi uporablja in kaksen poseg je potreben. Ni mi problem nekoc menjat zvocnikov in radia ter dodelat kaj na zvocni sliki, ampak dokler mi z 11 let starimi originalnimi zvocniki tapete ropocejo se mi ne splaca o tem niti razmisljat.
Torej kaksne metode se uporabljajo za dusenje vibracij?
dynamat folija ki se prodaja v avtoakusticnih trgovinah. polepis ves pleh za tapeto in zakrijes maximalno luknic ki so na plehnati pregradi. + nekaj folije po tapeti kjer je potrebno. stvar je dokaj draga. za ceno nevem tocno tko da nebom govoru kok je. Da se pa dobit tudi ButyFlex folijo ki je ceneje in ima isti ucinek kot dynamat v avtoakustika ????? v izoli. sj je edina tm. caraudio nekaj takega. cena za rolo je bila 30.000sit bivsih ( 3.5m2 ) dosti za oboja vrata zadnje bke ter streho morda. odvisno od velikosti avta. Lahko pa uporabis tudi samolepilni bitumen samo ga bos tezko nasel :D dobil bos samo tisto kar se greje z brenerjem. je pa samolepilni bitumen cisto enak tistim dvema produktoma samo da nima se 1prevleke cez. saka alu. Da se pa seveda tudi dobit neke zadeve v spreyu ( noise killer , dumpfer bla bla.. ) se da tut v kaki avtoakusticni stecuni kupt. Upam da sm ti kej pomagu ;)

LP
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

El Barto napisal/-a:Am ...
... če najdeš kaj takega, kar bo zraven muzke znalo še klimo krmilt, potem ni problema, dugače pa verjetno ne (razen če klime in zračenja ne rabiš :lol: ).
A se nne da dat noter en normaln radio na mp3je??? Dj reč da se da no...
Disc changerji se mi NE dopadejo..
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Da se - a bo v redu odgovor?
:lol: :lol:










Ampak potem imaš več možnosti :D :

- vgradiš še dodaten radio na mp3 v zgornji predalček na armaturi
- ne potrebuješ prezračevanja in flikneš staro ven in narediš novo masko za mp3 radio
- dobiš original vmesnik, s katerim še lahko krmiliš prezračevanje in imaš možnost vgradnje običajnega radia (žal ne vem če to obstaja)

Jaz si bom omislil FM Transciever za moj mp3 playerček, pa bo vsemu zadoščeno. Ampak Bella prej potrebuje druge stvari, zatorej bo to še malce počakalo, zatačas bom pa še kak CD zapeku :wink: .
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija