Nasvet o nakupu avtoradia

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

Na internetu sem zasledil tale avtoradio http://www.shoppydoo.co.uk/price-car_ra ... rds_t.html , sicer je 1 din, ampak (naj) bi bral tudi DVD, DVX, SD Kartice in USB ključke, in seveda ima 7" ekran na dotik... v trstu je pa cena 239€ (z 2 letno garancijo). Ker je cena zelo ugodna (v primerjavo z drugimi bolj znanimi znamkami), zanima me če je že kdo od vas imel izkušnje z istimi (ali podobnimi) avtoradiji. Sicer nisem ne vem kak avdiofil, in sistem bi bil prikljopljen na navadne zvočnike v avtu, vseeno pa se bojim da bi vrgel stran 240€ za stvar ki ne bi delovala (oz bi delovala zelo slabo). In isto nimam 700-1000€ za metat stran za Alpine ali pa Pioneer z podobnimi karakteristikami (vseeno pa bi z veseljem vrtel kak koncert na DVD v avtu). Vsak nasvet je dobrodosel.
LP in lepe praznike vsem :D

Slika
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

tole je en kitajc... nasplošno teli prav "kitajska.firma.press" radii niso nevem kaj... odsvetujem
Trentatre 1.3S
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Izkušnje z scott radijem na isto foro (dvd, divx, touchscreen). Hmalu crknil pomik ekrana, dvd in divx je sicer bral, vendar je bral celo večnost, preskakoval je na vsaki večji luknji...

Saj za 250€ je dober pa veliko funkcij, samo kvaliteta jim pa ni vrlina.

Meni osebno mi je pa že tako al tako koncept imet tak radijo v avtu čisto mimo. Radijo kupiš zato da boš poslušal glasbo, radijo...ne pa da boš vrtel filme. Sploh pa, kdo lahko varno vozi in gleda ekran naenkrat? Za tiste 2x na mesec ko se pa na parkirišču zavrti kakšen film, spot ipd. pa ne vem če je vredno.

Za 250€ dobiš že zelo kvaliteten radijo, res pa da brez ekrančka. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

potem, če dobro razumem, za 250€ dobim kar veliko od radia, samo dvomljive kvalitete?....kar pa se tiče samega kvaliteta zvoka,je res tako švoh, ali je kar spejemljiva?
Radio naj bi imel prikljopljen na orig. zvočnike, brez kakega ojačevaljca in wooferja...
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Raje vzemi dober audio radio kot slab DVD.
Boš na dolgi rok veliko bolj zadovoljen. Filme pa doma glej. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

once Alpine, always Alpine for me :D
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

powermax1 napisal/-a:potem, če dobro razumem, za 250€ dobim kar veliko od radia, samo dvomljive kvalitete?....kar pa se tiče samega kvaliteta zvoka,je res tako švoh, ali je kar spejemljiva?
Radio naj bi imel prikljopljen na orig. zvočnike, brez kakega ojačevaljca in wooferja...
Jah, je veliko od radija, če gledaš funkcije. Igra tudi. Nikakor pa ni v rangu JVC, Blaupunkt ipd. Alpine in Pioneer sta pa po kvaliteti in funkcijah nekaj rangov višje.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija