slab sprejem signala

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
paranoja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 03, 2008 10:23 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

Pozdravljeni,

pred kratkim sem zamenjal avto (iz 156 l. 2000 na 156 l. 2004). Moti me, da imam sedaj veliko slabši sprejem signala radijskih postaj kot na prejšnem avtu. Medtem sem tudi zamenjal original avtoradio vendar je stanje enako.
Je možno, da je antena pokvarjena ali narobe priklopljena ali imajo vse novejše 156-ke to pomanjkljivost.

Imam pa še eno težavo. Radio lahko prižgem samo kadar imam kontakt, tudi ugasnem ga s tem, da ugasnem avto. Isti radio sem imel tudi v starem avtu in tam je delal ne glede na to ali je avto vžgan ali ne, res pa je da sem ga moral ročno vžgati ali ugasniti.

Hvala lepa za odgovore,
Matjaž
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Imam pa še eno težavo. Radio lahko prižgem samo kadar imam kontakt, tudi ugasnem ga s tem, da ugasnem avto. Isti radio sem imel tudi v starem avtu in tam je delal ne glede na to ali je avto vžgan ali ne, res pa je da sem ga moral ročno vžgati ali ugasniti.
Ne vem, če je to težava. Vsi novejši avti imajo radio preko kontakta.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Radio pa je:

a)original AR
b) Pajonir
c) Kenvud
d) Soni

?

Malo več podatkov

Če je original, imaš v nastavitvah IGN OFF/ON.
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nima originala, je rekel, da ga je zamenjal.
paranoja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 03, 2008 10:23 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

No, če nisem prezahteven bi bilo zame idealno, da bi se radio prižgal, ko bi prižgal avto in ugasnil, ko bi ga ugasnil. Vseeno pa bi rad radio kdaj prižgal tudi brez kontakta.

Radio je sicer star cca. 4 leta JVC-KD 631.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

paranoja napisal/-a:No, če nisem prezahteven bi bilo zame idealno, da bi se radio prižgal, ko bi prižgal avto in ugasnil, ko bi ga ugasnil. Vseeno pa bi rad radio kdaj prižgal tudi brez kontakta.

Radio je sicer star cca. 4 leta JVC-KD 631.
Razen s kakšno extra vezavo in gumbom, ne boš dosegel obojega, ti pa tudi ne priporočam take vezave. Lahko imaš zvezano na kontakt, lahko pa kontakt plus vežeš na stalni plus in boš radijo ročno prižigal in ugašal.

Še zmeraj je najbolše če pustiš zvezano tako kot imaš, se pravi na kontakt.

Glede antene pa poglej kakšen je kontakti pri anteni in pa da ni kje slučajno prekinjen oz. poškodovan antenski kabel. Lahko pa da že sam radijo slabše sprejema.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija