Zamenjava zvočnikov

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Novialfist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Apr 20, 2011 6:01 am

Imam alfo 156 sw. Iz avta sem dal original zvočnike, ki niti ne vem, katere firme so, notri pa sem vstavil alpine E-type 220W oz. 40W RMS. V vratih pa sta kabla z iste širine konektorjema, ki sta povezana v nek plastičen rumen ovoj. Na zvočniku pa sta en ozek konektor in en širok. Sedaj pa me zanima, kako moram obrnit konektorček na kablu. Drugače, kot sem ga sedaj priklopil, niti ne more bit, ker je rumena plastika napoti, razen če grem šipat in stiskat nove konektorje na kable, kar pa nebi rad. Zanima me, ali je prav priklopljeno? Hvala za odgovore. LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Če ne gre drugače potem ne moreš zajebati :roll:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Lej sploh ni fore če narobe priklopiš.Drgač pa če praviš da drugače ne gre,ker konektorji ponavadi imajo zareze,da nemoreš kontra priklopit.
Če pa narobe priklopiš zvočnik(beri..plus in minus zamenjaš) se lahko zgodi da na zvočniku ne bo nobenga bassa,ihgralo bo kot po plehu in zvočnik ti bo igral noter in ne ven(beri...po muzki bo membrana skakala noter namesto ven)

l.p.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Si bom sposodil to temo da ne odpiram nove

Kupil sem nove zvočnike Dragster DC602 50w rms 150w max
Zvočnike sem priklopil na sprednjih vratih, vendar je zvok skoraj enak kot pri originalnih. Niskih tonov takorekoč ni. Sicer sem jih (ker je začasno) priklopil bolj po špartansko - potisnil sem žice v konektor vendar to verjetno ni vzrok saj je še vedno dober kontakt, poskusil pa sem tudi zamenjati žice (+ in -) vendar ni pomagalo. Je mogoče težava v zvočnikih?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če maš še vedno original radio je težava radio...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Si:
- izoliral vrata?
- pritrdil zvočnike direktno v panelo ali si jih pritrdil čvrsto na distančnik na pleh?
- priklopil zvočnike na ojačevalec preko kretnice?

Naredi vse to, pa da vidiš rezultat ;)
Odgovori
  • Informacija