xCarLink problem

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Aha. Potem to verjetno ni tako enostavno, da bi nekomu dal pregledat pa bi ta hitro vedel kaj je na stvari? :D
Se pa to dogaja samo ko imam na changerju (xcarlink), drugače je zvok čist.
Je možno, da je vgrajen napačen radio, ki ni namenjen BOSE ozvočenju in da se je zato kaj skurilo? Čeprav potem bi verjetno bila povsod motnja? Je potem mogoče, da je samo na xcarlinku kaj skurilo?

Sem pa malo pobrskal po avtoakustiki in so reševali stvari z nekim uporčkom (verjetno ista stvar kot je rekel Inti), nekdo ki mu je na Fordu isto delalo, pa je rešil stvar tako, da je po navodilih ljudi z xcarlinka neke kontakte na ploščici razspojil: http://www.ford-team.si/forum/viewtopic ... 4&start=15
Nisem sicer prepričan, če si upam tole sam prčkat, bo pa sigurno najprej mejl nanje letel...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

če imaš problem piskanja samo ko je na xcarlinku......

Kako imaš napajanje urejeno...baterije ali na avto( ne poznam xcarlinka).

Če imaš na avto (aku) zna biti tu problem in ti napajalec pobira motnje, če imaš na baterije, nebi smelo bit tu problema.

Lahko pa je še povezava med radiom in Xcarlinkom (činč??)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No saj se mi je zdelo, samo nikdar ne veš pri teh stvareh :)

Vleče pa elektriko preko cd changer priklopa na radio.
Sem pa dobil tale odgovor:
omenjena težava se je v nekaterih primerih pojavila v kombinaciji z Renault avtomobili, z Alfo pa načeloma teh težav ni bilo. Tudi zato ima Renault nek dodatek na kablu, medtem ko ga Fiat/AR nima.

Je pa to ozemljitvena težava. Imate morda spajkalnik, oziroma ste vajeni spajkanja? Ker bi se verjetno zadeva dala rešiti precej enostavno, le nekaj je potrebno spojiti/razpojiti na vezju.
Zgleda bo treba res malo cinit. Sam da ne bom precinil česa preveč :?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Update:
Pozdravljeni,
dvomim, da bi se kaj spremenilo. Ker načeloma je tako, da če se problem pojavi, je to že od začetka. Res pa pri AR nimamo nekih izkušenj, glede na to, da se omenjena težava ni pojavljala. Edino če morda poskusite z drugim USB ključem ali SD kartico!

Lahko pogledate, če bi lahko spajkali. Je pa seveda pomembno, da se ne poškoduje vezje, ker potem je vmesnik lahko zanič!
Na zadnji strani vmesnika sta dva vijaka za odviti, tista plastika po dolžini vmesnika je pritrjena samo z zatiči in se lahko odstrani.
Nato se vezje lahko potegne ven.

V priponki je slika (desno vezje je USB verzija). Tam ko je obkroženo je potrebno spojiti (če sedaj ni), oziroma razpojiti (če je sedaj skupaj).
Slika
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

S tem xcarlinkom so same težave. Tudi jaz sem njegov uporabnik kakšne tri mesece in sem malce razočaran. Namreč težava je v tem, da mi ga radio sicer prepozna kot cd izmenjevalec, vendar teče v prazno, ni zvoka, niti se ne da premikati po komadih. Odklopil sem že akumulator, pa ga je potem nekaj "zdrmalo", a kaj ko se mu je pri nekem komadu spet ustavilo. Po mojem radio ni povsem združljiv z napravo.
Včasih me ima, da bi ga poslal nazaj, če ne bi vrgel embalaže in računa že v koš, to sem verjetno naredil zadnjič.
Bom pa še naprej veselo poslušal SLO 1 in VAL 202, zame najboljši postaji, čeprav včasih paše kakšna glasba po izboru.
Verjetno bom pa prej avto zamenjal kot radio.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:Update:
Pozdravljeni,
dvomim, da bi se kaj spremenilo. Ker načeloma je tako, da če se problem pojavi, je to že od začetka. Res pa pri AR nimamo nekih izkušenj, glede na to, da se omenjena težava ni pojavljala. Edino če morda poskusite z drugim USB ključem ali SD kartico!

Lahko pogledate, če bi lahko spajkali. Je pa seveda pomembno, da se ne poškoduje vezje, ker potem je vmesnik lahko zanič!
Na zadnji strani vmesnika sta dva vijaka za odviti, tista plastika po dolžini vmesnika je pritrjena samo z zatiči in se lahko odstrani.
Nato se vezje lahko potegne ven.

V priponki je slika (desno vezje je USB verzija). Tam ko je obkroženo je potrebno spojiti (če sedaj ni), oziroma razpojiti (če je sedaj skupaj).
Slika
Po tej sliki, je vse skupaj bolj tako tako zlotano.
Kitajci, jebat ga.

LP
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nič bat, u sloveniji smo še slabša vezja delal z nemškimi in japonskimi mašinami :D


aja za bosch :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
kanarček
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Mar 04, 2011 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okolica Velenja

Lep pozdrav, si bom kar tole temo sposodil: zanima me kako posneti glasbo na ubs ključ da bom potem lahko izbiral med mapami v avtu(če se to sploh da) trenutno imam na ključu 8 map ampak ne morem izbirati med mapami, ko pa eno mapo odigra potem pa gre v naslednjo in tako potem dalje. Imam pa x-carling in radio brez mp3. Hvala za nasvete.
italijani so zakon
kanarček
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Mar 04, 2011 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okolica Velenja

A nihče ne posluša muzike prek x-carlinka.
italijani so zakon
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Kupil sem loudlink, ki pa je zgleda samo za beckerjeve modele radija (166). Zanima me, ali bi se dalo to nekako prevrediti, da bi z dveh konektorjev naredil enega, ki bi pasal nato v alfa 156 in na blaupunktov radio.

S tega modrega in zelenega:
http://loudlink.eu/webshop/cd-changer-c ... e-p-8.html

Na takega:
http://loudlink.eu/webshop/cd-changer-c ... e-p-9.html

Priklop v loudlink je isti, kot na prvem linku, zato mi ta drugi kabel ne pomaga prav veliko. S tega beckerjovega kabla, da bi naredil vse v moder konektor in da bi stvar delovala? Akustika gurus, help is needed!

Pa še mal slikic:
Take priklope ima loudlink (becker cable na strani)
Slika

Tkole zgleda pri meni radijo od uzadej (moder je frej, tle notr pride loudlink)
Slika

Pa še shema modrega izhoda (cdchanger)
Slika

Bom probal dobit se shemo beckerjevega radija, če pa jo kdo ima, naj jo pa prosim prilepi tu, da vidim če se da kaj rešiti, ali se bo zadeva samo prodala nazaj..

Hvala v naprej! :)
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

evo becker sem našel shemo


Slika

Connector C1
1 Line-out rear left
2 Line-out rear right
3 Gound line audio
4 Line-out front left
5 Line-out front right
6 Line-out Subwoofer 12 Unilink Reset

Connector C2
7 Unilink BusOn
8 Steady +12V
9 Gound
10 Unilink Data
11 Unilink Clock
12 Unilink Reset

Connector C3
13 Line-in phone audio
14 Ground phone audio
15 RS232 out - ST10 Firmware upgrade
16 RS232 in - ST10 Firmware upgrade
17 Steady +12V
18 Ground CD/Aux audio
19 CD/Aux line-in left
20 CD/Aux line-in right [/img]
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ta shema je enkratna. Ko sem videl temo sem se takoj spomnil na njo in si me prehitel.
Če nebi imel te sheno za "ISO KONEKTORJE" še vedno nebi imel wooferja prikloplenega ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija