xCarLink problem

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

POzdravljeni.

Upam da mi lahko pomagate pri mojem problemu...

Nabavu sem rabljen xcarlink, pa ga nikakor ne morem usposobit da bi delal... Radio ga včasih zazna, včasih ne (kdaj se izpiše CD changer)!

NA USB ključ sem probaval že vse variante možne pa ne gre... na kartico še nisem preveč probaval, bi probal tudi kaj priklopit na "Line in", a kaj ko nimam kabla... Hkrati sprašujem kje se da dobiti tak kabel?

Ima kdo kako idejo kaj je narobe?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

jst sm mel isti problem na x car linku, kupil sm novega. včasih ga radio ni zaznal... lahko da je kaj z radijem narobe... jst sm ga nazaj poslal, ker sm ga mel dost da me zajebava :x
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

men ga je zdaj uspelo usposobt (vsaj za test je delal normalno) preko SD kartice. Upam da bo delal še naprej :)

Ključek je bolj tako noter stal, bi moral malo stisnt konektor pomoje. Ampak sej če kartica dela, bom pa kartico uporablou :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Imam en Xcarlink kateri je po vsej vejetnosti skurjen. Kolega ga je imel v 156 in po menjavi akumulatorja ne dela več. Drugo dela vse BP samo xcarlink jje crknu. Sem ga dal kolegu v vpogled ampak ga ni mogel obudit v življenje. Zanima me če ima kdo izkušnje z tem ali se ga splača dat rihtat (in komu?) ali je bolje novega? Tudi lučka ne začne utripat ob priklopu.
Probal sem tudi na moj Cnav+ in ga sploh ne zazna. Moj loudlink dela normalno.
L.P.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Dräger napisal/-a:Imam en Xcarlink kateri je po vsej vejetnosti skurjen. Kolega ga je imel v 156 in po menjavi akumulatorja ne dela več. Drugo dela vse BP samo xcarlink jje crknu. Sem ga dal kolegu v vpogled ampak ga ni mogel obudit v življenje. Zanima me če ima kdo izkušnje z tem ali se ga splača dat rihtat (in komu?) ali je bolje novega? Tudi lučka ne začne utripat ob priklopu.
Probal sem tudi na moj Cnav+ in ga sploh ne zazna. Moj loudlink dela normalno.
L.P.
na radiju z navigacijo baje sploh ne dela...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Sem probal tudi na navaden radio in ne dela.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

pol je pa res neki narobe z xcarlinkom...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Moj xcarlink je tudi začel malo zezat.. ko se vozim in dam po gasu začne v radiu vedno bolj šumet nekako v ozadju. Tako da če fajn pospešujem imam že skoraj občutek da vzleta reaktivec za mano :)
Se komu morda kaj sanja kaj bi bil problem?
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Šumet, bobnet al piskat?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Inti napisal/-a:Šumet, bobnet al piskat?
Nekako rezko piskat :)
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

In piskanje se spreminja glede na obrate motorja ane?

Ne najdem zdele, ampak dobi se ena mala zadevca, ki jo vežeš na radio, in odstrani to pisakanje.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Inti napisal/-a:In piskanje se spreminja glede na obrate motorja ane?

Ne najdem zdele, ampak dobi se ena mala zadevca, ki jo vežeš na radio, in odstrani to pisakanje.
Mislim da se tisti stvari reče nov avto :P No mal heca ;)
Se pa točno tako obnaša ja. Na koncu je že kar precej tečno :) Če najdeš prosim sporoči. Samo ne vem če prej to ni delalo ali pa nisem opazil :?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

slaba / skurjena / oksidirana MASA na radiu.......ali med povezavo radio - xcarlink......v glavnem naredil se ti je "ground loop" in ti pobera motnje , ki jih ponavadi povzroča alternator

obstajajo pa filtri, ki to zmanjšajo......

za odpravo problema pa.....je toliko možnosti, da se jih takole težko reši....je pa to zelo pogost pojav če imaš dodaten ojačevalec ......
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

BOSE ozvočenje imam, ja... Kakšen nasvet kje začet iskat? Bom ob priliki malo kabel za v xcarlink porukal, samo kje pa gre ozemljitev za radio?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:BOSE ozvočenje imam, ja... Kakšen nasvet kje začet iskat? Bom ob priliki malo kabel za v xcarlink porukal, samo kje pa gre ozemljitev za radio?
ponavadi ni ozemljitev (glavna), ampak recimo ground (se pravi - signal) na pre-outih, lahko imaš skurjen minus signal na pre-outih v radiu ( so kao varovalke notri......tanke žičke na PBC) ,lahko ti grejo kabli od pre-outa vzporedno z kako močnejšo instalacijo in se motnje prenašajo, ......

Ne vem kako ma Bose ozvočenje, ampak če imaš pre-out, potem obstajajo filtri, ki to izničijo (sicer ne čisto, ampak zadosti).


Kako se boš lotil.....težko, ker je 10000 stvari lahko, ki ti to povzročajo, sicer nič hujšega, ampak ravno toliko da zafrkava.
Najdi kakšno podobno temo, kjer so to že reševali, ali pa pojdi na forum avtoakustiko, kjer je dosti tega napisanega....
Odgovori
  • Informacija