Alfa GT ozvočenje

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Rabim kakšen nasvet od znalcev :)

V GT-jki je Bose ozvočenje, ki pa ni bog ve kaj. Ker imam doma še radio, en 4-kanalni ojačevalec in 16-ke zvočnike in tweeterje ter woofer, bi določene zadeve uporabil.

Problem je v tem, da originalnega radia ne bi menjal zaradi izgleda, prav tako ne bi dajal drugega wooferja, zato me zanima če se sploh da na kakšen način priklopit ojačevalec na original radio in zamenjati samo sprednje zvočnike in če je to sploh smiselno? Ali bo zadeva kaj boljše igrala ali je to brezveze sploh početi?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pomojem bi bilo vredno za začetek probat samo upgrade prednjega sistema, ker je sestavljen iz bolj piškavih koaksialnih zvočnikov, brez kretnice. Tukaj bi se pomojem dalo največ pridobiti.

Upgrade ojačevalca je kriza če hočeš obdržat original woofer in radio. Namreč že tako je v bose ojačevalec speljan "ojačan" zvočniški signal (jedro problema je itak zanič ojačevalec v radiu). Sam bose ojačevalec je po mojem mnenju kar OK kvalitete, problemi so povsod drugje, tako da vprašanje koliko efekta bi sploh bilo, če bi menjal ojačevalec brez menjave vira.

Varianta za drug ojačevalec je da se priklopiš med radiem in bose ojačevalcem, samo to bo veliko lotanja in novega ožičenja. Se ne splača po mojem.
Da bi pobral signal iz bose ojačevalnika je neumnost, ker boš potem še tretjič ojačeval že tako slab signal iz radia.

Bolj komplicirana varianta je da si narediš nove "pre-out" signale na original radiu, ampak to je totalno DIY varianta ki je ne priporočam če nisi mal elektronika po duši. Še vedno ti tukaj ostanejo težave s kablažo zvočnikov v vratih. Tukaj je veliko dela, samo pomojem še najboljša rešitev za večjo kvaliteto zvoka če hočeš ohranit original radio.

Sicer pa kot sem že velikokrat rekel, tistega ki je dizajniral Bose sistem v alfah bi blo treba obesiti za cohones. Pobiranje signalov iz močnostne stopnje zanič avtoradia je bedarija, še večja bedarije je peljat vse signale najprej nazaj v prtljažnik do ojačevalca in potem spet naprej do armaturke kjer se všteka v "original" ožičenje. Pobereš vse možne motnje na poti in ubiješ še tisto nekaj kvalitete signala kar ga ni že ubila končna stopnja v radiu.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Potem je edina varianta menjava sprednjih zvočnikov? A pa se jih lahko priklopi na ta Bose ojačevalec, ker imajo zraven še kretnice? Kaj pa z zadnjimi, ali ostanejo ali se jih odklopi?

Druga varianta je potem edino, da se vse komplet ven vrže kar je in zamenja vse. To potem odpade, ker rajši zdržim s tem kar je.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

BOSE sploh ni tako zelo "švoh" ozvočenje, kolikor mu krivico dela;1. menjaj radio, kajti že sama menjava bo pripomogla k kvalitetnejšemu zvoku.. ! Računaj, da je original SW nekje 8" in je bolj papirnat. Original ojačebalec pa tudi ni nek presežek.
Z nekim Hi-Lo adapterjem, bi po moje lahko tudi ojačevalec, ki ga imaš doma, povezal na obstoječo zadevo !
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

16tke v prednja vrata poganjane z ojačevalcem preko hi-lo adapterja....
Slika
RaceBoy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 3:01 pm
Vozilo: Alfa GT Q2
Kraj: Brkini

se strinjam. z original radijem je kvaliteta bolj svoh. jaz sem dal pioneer deh7500 (starejsi model vendar vreden denarja). pomoje so samo dve stvari, katere se splaca naredit. 1. menjava samo zvocnikov (z kvalitetnejsemi) + radio. 2. ali pa komplet menjava ozvocenja (ojacevalec, SW, kablovje, zvocniki, ...)
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Me zanima če si pol kej menju ozvočenje v GT?

Jaz sem dal namesto coonect nav Alpine radio in je bilo dosti boljše vendar še ni to to, sedaj sem dobil Digital Design 4 kanalni ojačevalc ter 16ke isto DD 6.5, ojačevalec sem zmontiral včeraj , jutri dobim še kretnice ter visokotonce , ter kupim malo boljše kable za zvočnike potem pa da vidim kako bo špilalo , sporočim.

Sem si pa zamislil da mi ostane BOSE woofer ter zadnji sistem spredaj pa tweeterji in 16ke od Digital Designs s kretnicam na ojačevalec in pomoje bo potem to že kar v redu.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

hah če maš DD c6.5 (16-ke) pol si itak zmagal.Kolko sem jih slišal po showih v različnih avtih me še do zdaj nobene druge 16-ke niso prepričale kot te od DD-ja.Ob dobri izolaciji vrat bodo delale nenormalno sploh k jih boš mel na amp. priklopljene.

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Če se ne motim so DD A-W6.5 tastara serija bojo pa priklopljene na ojačevalec ja samo morm it ju3 kable nabavit pa še nevem točno kakšne debeline naj vzamem- za zvočnike.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

tele kaj maš ti si isto dobre stara ali nova verzija obe kickata tak da te pika v ušesa.
Kable pa le vzemi 2.5mm,da nouš mel kje na tanjih še samo drate,k bi se vse raztoplo :lol:
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

No, ne mešat DD c6.5 in pa DDA-W6.5 ! c6.5 so okoli 90€, W6.5 16ke nekaj nad 300€! S tem, da so ene zelo all around zvočnik, drugi pa zelo SQ usmerjen ! Za pokanje skozi ušesa so stari DD LT, ki pa je že mini SW (subwoofer) !
W6.5 potrebujejo dobro izolirana vrata, lahko tudi zaprti panel in pa vsaj 140wrms na kanal..... !
lunapark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Nov 01, 2012 8:41 am

V svojo GT bom prestavil BOSE iz druge GT-jke zanima me če moramo zamenjati tudi inštalacijo oz. predelati ali bom lahko priklopil že na svojo, ki je imela standard ozvočenje.
Odgovori
  • Informacija