Avtoakustika 156 sw

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

Pozdravljeni no da vam predstavim moj projekt o avtoakustiki. In sicer sem se odločil predelat sprednje panele iz 16'' na 20'', napeljat komplet kable za 2 monoblocka ter en 2 kanalec... da prilepip par fotk pa pol debata naprej :wink:

Rezanje ter izdelava distančnika
Slika

No slika obeh panelov :)
Slika

Mazanje panela z vlakni ter smolo
Slika

rezanje še od znotraj
Slika

Igranje z smolo še znotraj panela za boljši oprijem vlaken na panel
Slika

Slika

Pa nazadnje kit z vlakni :)
Slika

Izdelek izgleda takole :D v vratih Ground Zero GZCM 8-4PP
Slika

ter še visokotonci Ground Zero GZCT 0500
Slika

Gremo še malo v prtljažni prostor...izdelava dvojnega dna.
Slika

Spodnji del dna izdelan po meri
Slika

ojačevalci približno zloženi.. 2×monoblock everton ce-am 1500, 1× Ground Zero GZHA 2350XII (2-kanalni)
Slika

No čakam še na kretnice ter radio :)
to je to za enkrat v kratkem pa nove slike...
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lep projekt... =D> =D>
...ni mi pa všeč postavitev visokotonca, pa čeprav je na mestu stock tw. Če se že igraš z umetno maso, zakaj še za tw ne narediš panel za A stebriček - lepše bi izgledalo in še bolje igralo.
Upam, da si vrata poizoliral, kajti 20"-ke bodo kar dobro pretresle alfo, kaj šele vrata. Pridejo tudi kakšne mrežice/letvice čez njih? Paneli delujejo solidno izdelani in niso tako pusti, kot mnogokateri že videni.

Z nestrpnostjo pričakujem nadaljevanje te zgodbe. LP
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Zanimiva odločitev da vgradiš 20ke v sprednja vrata. Za moj okus so 20ke malo preveč za spredaj.

Drugače pa pohvala za panele. Zgledajo ql. :D
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Dobro izvedene panele!

Se pa glede tvitov strinjam z @MaSTr-om

=D>

LP
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Pohvalno in le tako naprej...... ! Je pa očitno iz izbrane opreme, kam lastnik cilja...in tu SQ ne igra nobene vloge. Zato sklepam, da je postavitev Horna sekundarnega pomena....pomembno bo, da bo treslo in "kurilo" ušesna.... ! :)



LP, Yagi-san
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

MaStr ...postavitev visokotonca je odlično mesto tam ko je postavljen ker ko odprem vrata na kakem havbiču se lepo uglasijo z 20kami ....
...izolacija v vratih še pride nisem bil siguren al ja al ne ker gre kar nekaj € v to :D
pridejo tudi mrežice na zvočnike in črni vijaki :wink:

....in ko je reku Yagi-san vse je bol da ga seka :mrgreen:
se vidi da se spoznaš na opremo akustike =D>

pa hvala vsem za pohvale :jump3:

zdj pa naprej v garažo :D
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Super sta zrihtala zadevo.Vrata pa zgledajo ubitačno =D> =D> dopadejop se mi uni vzorci zraven zvočnika na panelu =D> kak je pa kaj z spustitvijo stekla do konca dol,pomoje da gre mimo magneta a ne ?Panele so mi ful všeč da ne štrlijo ven,kot nekaterim,da bi lahko dal liter pa slatno gor :lol:
Drgač pa dvajsetke spredaj so itak bomba sam da buta pa nima veze kam.
Pohvale res.

l.p.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

LaŠko-TeaM napisal/-a:Panele so mi ful všeč da ne štrlijo ven,kot nekaterim,da bi lahko dal liter pa slatno gor :lol:


l.p.

Ta litraža je še kako zelo pomembna in zato nekaterim "štrlijo" paneli.... ! Kakovost pred estetiko.....
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

:ukliam: BOMBA !!!! To mi boš mogo pokazat :) si vabljen na :cheers: :cheers: :)

Lp
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Yagi predodbro vem kak je z litražo ampak kak že debatiramo da v takem avtu je tudi fajn videt neke lepe panele in ne izbočene tak se še v njih spotikaš ko greš v avto.

l.p.
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

kak je pa kaj z spustitvijo stekla do konca dol,pomoje da gre mimo magneta a ne ?
kar se stekla tiče ni niti blizu magnetu ker so panele kar precej potegnjene vn čeprav se toko ne opazi, ker to je bil tudi cilj :wink:

medhotman bova šla na pir ni problem ko se zadeva konča :D samo povej kam :cheers:


No danes nisem naredu kaj dosti vsaj za videt ne ker je šlo dosti draocenega časa za napeljavo kablov pa je blo treba še skočit v nabavo po kake kable ko ti zmanka lih ko ni treba, pa sm dobil par obiskov in takoj gre caj, pa en pride pa drugi pride pa debata gor dol kaj bi lahko kako bi blo treba heheee sj veste kako gre :D ....no da prilepim par fotk. :wink:

napeljava kablov....živci :evil:
Slika

woofer SPL Dynamics SPL-380D1 (2×1 Ohm)...moram it se kupit nov bass reflex ki ta je grozen :doubt:
Slika

pa še dobil kondenzatorček :D
Slika

prtljažnik poln kablovja in še ga manjka moram ju3 ali v pon. v nabavo.. samo € :doubt:
Slika
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Po urci sledeče delaš zjutri ali pozno v noč :)

vidim da si iz morja :D pol bom pa predrago muciko :P pelo kopat mi2 boma šla pa na pir :D seveda ko bo mal bolj toplo :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Vse pohvale da se spraviš v tako montažo. Sem tudi jaz že marsikaj montiral in spoštujem taka dela! =D>

So pa okusi različni, če je važno da čimbolj seka pa da si glavni na "hauba partyih" je postavitev spredaj čisto ok.

Sam sem bolj pristaš glasnih vendar "poslušljivih" sistemov. Tako da če bi zase montiral bi nekam uturil še 10/13cm zvočnik pa naredil 3way, pa visokotonce obvezno obrnil k vozniku - konec koncev je med vožnjo pomembno kako tebi igra. :wink:

Okusi in nameni so pa različni in mislim da bo sistem dobro služil za kar je namenjen! Vrata pa le poizoliraja! Pohvale! 8)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
zore
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KOPER

moofdi napisal/-a:Vse pohvale da se spraviš v tako montažo. Sem tudi jaz že marsikaj montiral in spoštujem taka dela! =D>

So pa okusi različni, če je važno da čimbolj seka pa da si glavni na "hauba partyih" je postavitev spredaj čisto ok.

Sam sem bolj pristaš glasnih vendar "poslušljivih" sistemov. Tako da če bi zase montiral bi nekam uturil še 10/13cm zvočnik pa naredil 3way, pa visokotonce obvezno obrnil k vozniku - konec koncev je med vožnjo pomembno kako tebi igra. :wink:

Okusi in nameni so pa različni in mislim da bo sistem dobro služil za kar je namenjen! Vrata pa le poizoliraja! Pohvale! 8)
hvala....ja spravil sm se v tako montažo ker sem tudi sam naredil že kar nekaj avtov po obali in zakaj nebi še mojega ... v 3way smeri sem tudi sam razmišljal ampak je tudi tako OK :) ....za visokotonce zakaj so vratih sem že razložu pa še pašejo tam lahko rečem da so skoraj oba obrnjena proti vozniku tudi v tej poziciji...ne v nulo ma ok..
...ja vrata bom izoliral ko bo več časa in € ;)

medhotman napisal/-a:Po urci sledeče delaš zjutri ali pozno v noč :)

vidim da si iz morja :D pol bom pa predrago muciko :P pelo kopat mi2 boma šla pa na pir :D seveda ko bo mal bolj toplo :)
ja delal sem večinoma pozno v noč :D včeraj do 2h danes sem prej končal..je petek dan za žur :hi:-

....ja sem iz morja :) ...no no če se ne bomo vidli kje na kakem srečanju pa se bova poleti na hladnem priu :wink:
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Slika
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

res zanimiv projekt
pohvale vredno
rad bi kaj takega v živo slišal
pa rad bi videl kje si vse potegnil te kable ? in kaj pri tem razdrl
super
Odgovori
  • Informacija