Alfa GT bose menjava radia

Vse kar se tiče avtoakustike
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

Pač hočem zamenjat originalni radio, in me zanima če kdo ve kje bi dobil adapter, da bi tud bose pol delal.

K vidim, da tudi če priklopim iso konektor, k sm ga dobil zraven radia, pač zadeva ne deluje, ker sta kabla za elektriko pa signal od zvočnikov na drugih mestih?

Zdj, bi lahko sam začel lotat nove žice, samo milo rečeno nimam dost cajta, razen če je to edina možnost.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Odvisno od kod si. Zapelji se do enega avtoakustičnega servisa/mojstra in bo uredil zadevo !
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

ne rabiš adapterja, samo remote kabel od bose ojačevalca zveži gor da se ti sistem vklopi pa bo, sam sem imel isti problem k sm radio menjavu pa je rešitev čist preprosta
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jgsays napisal/-a:ne rabiš adapterja, samo remote kabel od bose ojačevalca zveži gor da se ti sistem vklopi pa bo, sam sem imel isti problem k sm radio menjavu pa je rešitev čist preprosta
Načeloma je možno samo priklopiti remote kabel, ni pa najbol pametno. Pravilno se zadeva reši z vmesnikom in je tako sigurno, da bo zadeva delovala in se nič se skuri

http://www.orangeaudio.si/iso-vmesnik-alfa-bose
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

ne razumem zakaj ni pametno če je na original radiu tko zvezan zvočniki posebej+ remote za ojačevalc,, na neorig. pa zvočniki na euro konektor + remote za ojačevalc na 12v,,,,,,,, čemu služi ta konektor nevem meni deluje kot varovalka ali ??????'
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

Super, sem naročil del, in bom poročal kak deluje. Upam da , ker mi gre že na živce da 90% mp3 cdjev vrže vn disc error.
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

Ne dela adapter..... super :p
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Nisem zasledil ampak kakšen adapter si kupil?Mislim kaj naj bi upravljal adapter ?

p.s. aha sem spregledal očitno prej.No če ti z adapterjem še vedno nje dela.Probej pač pobrikat napajanje na remote in se mora ojač. prižgati.
Če prižge si če druge varjante ni si nardi spredaj stikalo,da boš pač sam vklapljal in izklapljal bose sistem.
Ampak pol nesmeš pozabit vgasnit stikalo ko boš pač šel ven iz avta.

l.p.
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

Radio se sploh ne vžge.... tak da do vklopa bose sploh še nisem prišel :) No do takrat bo pa stock, ki bere 10% mp3 cdjev... haha
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9782
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zakaj se ne zapelješ h kakšnemu avtoakustiku?
Takšno tipanje v temi te zna drago stati... :?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

Probam prvo sam zrihtat, če mam vse dele pr seb. Zgleda da bo pa treba it...
Adapter pa vrnt na orangeaudio...
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zdravo

Radio se ne prižge, ker v konektorju ni ACC kabla iz ključavnice. S prihodom CANBus sistema se vsi avtomobili večinoma prižigajo preko računalnika, zato je treba od ključavnice / varovalke potegnit še en kabel za vžig, ker nov avtoradio ne prejema signala računalnika. Adapter pa zagotovo deluje samo še to bo treba zvezati.

Kabel je ta rdeča žica na sliki, če pogledaš v konektor pri tebi te žice sploh ni, je prazno

Slika


Pa na adapterju ne pozabit priklopit remote (moder) kabel, za vklop BOSE sistema.

lep pozdrav
Krakatoa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 6:57 am

To treba potem armaturko dol vzemat oz. je kak drug način?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Ne saj maš to spodaj pod volan pri ključavnici.je treba okol volana plastiko dol pobrat pa tam zvežeš.
A bo pa res najbolš d aneseš nekomi,ki to dela da nauš kej zaj***
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Krakatoa napisal/-a:To treba potem armaturko dol vzemat oz. je kak drug način?
Ni potrebe, lahko se veže na eno varovalko, ki dobi 12V ko obrneš ključ ali pa direktno na kable pri ključavnici. Kabel pa se potem spelje nad stopalkami, samo treba je pazit, da kabel nikjer ne visi, ker ga lahko zapneš s stopalko.


Lep pozdrav
Odgovori
  • Informacija