8 Ohm sub na 4 kanalni 4Ohm ojačevalec

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Torej situacija je taka :
imam:
1x 8 Ohm sub
in 1x 4 kanalni ojačevalec JBL 4 Ohm na izhodu kanala
prednji sistme je priklopljen na front
sub pa bi priklopil na rear seveda bridged ... pa me zanima kako naj vežem sub ki je 8 Ohm gor?
gre se za ojačevalec JBL GTO 75.4

ali lahko vežem + od SUBa na + od enega kanala (naprimer Left channel) in - od suba na - drugega kanala (naprimer Right channel)?
kanala na ojačevalcu sta sta mostičena
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

v bridge priklopis, saj mas oznaceno na frsterkarju sepravi en kanal 4 ohme, v bridgu se enkrat vecja moc na 8 omih
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ja sm tko mam zj in mi sub zabija čeprav imam na minimum vse filtre na ojačevalcu ...
sub ni nevem kaj nek star sub je še iz hišnega kina ... novega trenutno ne mislim kupovati ...

kaj pa vrjanta, ene dva sta mi že danes to rekla... (sm meni to ni ravn slišati ok), češ da se ga veže v bridge in da se prosti + enega in prosti - drugega kanala poveže ... se to sploh sme narediti? mar ne povzroči to stik??
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

komot lahk vežeš. bridge vezava ti je ko dva kanala skup povežeš, +od enega - od drugega na woofer. če maš še kje LPF da odstraniš visoke frekvence in to je to. mal slike na googlu poglej pa boš vidu slike kak to zgleda.
lp
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

fixy napisal/-a:komot lahk vežeš. bridge vezava ti je ko dva kanala skup povežeš, +od enega - od drugega na woofer. če maš še kje LPF da odstraniš visoke frekvence in to je to. mal slike na googlu poglej pa boš vidu slike kak to zgleda.
lp
točn tk mam sedaj narejeno samo bi sub zabija ... mogoče zato ker je sub sam 45W ojačevalec pa 100W in je vse skupaj premočno, sicer imam output-level na minimum k čene je kriza :D

no uglavnem lepo da nisem narobe vezal ampak sedaj me je zelo zmedlo zakaj mi kar naenkrat zabija sub :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ne ne .lahk maš ti sub 30W ojač. pa 1kw pa ga nesme zabijat če je jakost glasnosti nižja.Praviš da maš hišni sub not in je 8ohm in ima samo en + in en - ? Torej je na eno špulo če te dobro razumem in če dobro razumem je ojač. 4kanalni ne?Pod kanali ti piše kateri so za vezavo v bridge.
Slika
Slika je sicer od 1004 gto-ja,ampak je isto

Ti normalno priklopi gor kak je na sliki pa more delat.Ko pa ti praviš da zabija je pa neki drugega.Na normalni glasnosti,da ne sme zabijat.Pri večji ga bo pa zabijalo normalno saj sklepam da maš sub 20cm al še manj?
Če bi ga ti glih kontra zvezazl plus na minus in minus na plus pa ga nebi zabijalo,ker bi pol samo kontra igral,ker bi mu obrnil fazo z tako menjavo.
Zabijalo bi ti ga(sam kak dolgo :D ) če bi ti imel sub 2ohm in ojač. ne bi bil stabilen na 2ohm pol bi ti vse zapikalo.

p.s. tak da vezava je dobra,edin mogoče malo preveč pričakuješ od tega subeka.

p.s.2 tam ko je blo govora,da z vezavo 8ohm dobiš več ven iz ojačevalca :lol: my ass,mene so pa naučili da z vezavo 8ohm na avtoojačevalcu dobiš pol manj moči iz njega,kot pa z vezavo 4ohm.Če bi dal vezavo 2ohm,pol bi pa dubu 1 x več moči iz njega :wink:

l.p.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

folc napisal/-a: češ da se ga veže v bridge in da se prosti + enega in prosti - drugega kanala poveže ... se to sploh sme narediti? mar ne povzroči to stik??
ker ti je to reku je res profesionalc v svojem področju.to ti je isto,kot če bi skupaj povezal 12+ in GND =D> =D> probi skupi zvezat,kot ti je rekel,s tem ne boš dosegel nič,razen lahko skurjen ojačevalec.

p.s. napiši kakšno velikost imaš suba pa pol bomo takoj rekli kje problem tiči.
aja pa to zabijanje suba se kak sliši....hreščanje,hrskanje ali pa ga dobesedno zabija do tuljave?Ker če ga zabija do tuljave je pol sub tak švoh ali pa maš preveč naglas.Pri mali glasnosti da nesme zabijat pa naj je ojač. 10kw.

l.p.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ja zvezano je točno tko kot si prikazal na sliki... saj sem ja mal štromar ... zmedlo me je sm 8 in 4 ohm vem da z 8 dobiš pow manj (so me drsali prof. u LJ :D)
samo eni hudi poznavalci avto-akustike so mi prali možgane pa sem se moral tu prepričati...

jasubek je 16,5cm :D neka stara jaj*a ma zame več kot dovolj,
Slika
kar me moti je da pri določenih komadih zabija do tuljave .. je pa res da je tudi radio eno veliko sra*je in nimam kaj veliko nastavitev na njemu ...

najverjetneje imam filtre na ojačevalcu slabo nastavljene...
bridge vezava je LPF samo potem moč verjetno bi moral uskladiti ...
prednji sistem je pa na HPF
to pa priznam sem malo mrzel v samih nastavitvah
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

aha pa smo tu res je da subek 16.5 cm ne bo odigral določenih frekvenc,ker je prenizko zanj in ga pol zabije v tuljavo.Primer ča daš komad k ma frekvenco rečmo 25-30Hz ti ga bo stalno zabijalo v tuljavo ker subek ni zmožen tega odigrat in naj je pol še sfaljena kišta ali prevelika kišta pol ga še bolj zabija.
Moje mnenje pusti ti hišni subek v sobi pa kub en sub 12-ko ga že dobiš na 45€,ki bo zadovoljivo sekal in ga daš v komresijsko kišto 40L bruto in bo sekalo.
Drgač pa nastavitve na ojač. nastavis na uho.....rečmo tak....
gain ali level malo prek polovice,LPF zdej nevem kak ma tvoj ojač. nekje med 40-80Hz, subsonic 0., bassboost 0., Hpf 0., drugo drugo ti pa ostane na radiju kaj naštelat,glede suba.kaj dosti itak ne morš,ker boš prej sub ˝ožmeknu˝ k staro cunjo :lol:

l.p.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

hvala za nasvete, ja nekje tu sem z nastavitvami,
ja subek sem danes poskusil še drugega namreč imam dva enaka in tudi drugi isto .. bo potrebno enega nabavit ja samo trenutno naj bo tale not ker €€ malo zaostajajo (3 mesece ) :D ta dva sta mi pa viška :D

glede litraže pa 40l ne bo nikol v mojem kofanu ker ga rabim :D čist dovolj je tale :D sm še luknjo narest za bass reflex cev
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

zdej če maš subek v orginal ohišju pol to ne bo dobro da bi ti samo vrezal luknjo vanj pa nej bo bassreflex kišta al se motim?
Ker če ne nardiš kišto 10-12L pa ko daš sub pa cev not boš mel nekje 8L delovne kar je super za tak mali subek.

l.p.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ubistvi sploh ni kište, ampak samo prečna pregrada na levi strani da imam plac ... poglej si tukaj,
originalno je imel tale subek ravno tam 7-8l box in je špilal vredu, sedaj sme ga dal pa na stran samo očitno je sub uničen ... kajti ni važno kakšno glasbo predvajam samo zabija ga ... očitno bo treba novega prej kot sem si mislil :/
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

aha sem zdaj pogledal tvojo temo.Vprašanje je to kolko ta stranica kaj tesni.Ker ta zvočnik se zdaj tak počuti kot če bi bil dan na polici in bi igra v freeair :wink: drgač pa probej z prsti potiskat membrano noter pa boš takoj vedu al je uničen al ne.Če bo hrskalo pri premikanju je fuč :lol:
Drgač pa če si kej svojga majstra lahko nardiš v bok iz poliestra za 20cm pa bo dosti bolje igralo.

l.p.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ko pride do konca "hrska" ja,
ah poliester ubistvi še nikol nisem delal z njim sam smi tud ne da packati ... sedaj ni časa .. polet :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Odgovori
  • Informacija