Bose sistem ter dodaten ojacevalec

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Lep pozdrav je izvedljivo imeti bpse sistem in dodaten ojacevalec? Kolikor sem razmisljal nebi smelo biti problema ker binam vec original radija, zadnje zvocnike ter woofer bi pistil Bose sprednji sistem bi pa menjal ter vezal na dodaten ojacevalec,zanima me ce lahkp priklopim na remote na radiu dva ojacrvalca trenutno mam priklopljenga Bose dodal bi pa gor se en ojacevalec za prednji sistem. Po logiki je to izvedljivo ojacevalec bo tako prek chincev iz radia. Je ze kdo delal kaj takega?
Lp
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

se pravi ti bi imel potem dva ojačevalca.orginal bose in pol še enga svojga?
Kaj bi imel na drugem ojač. sub?Če ja,pol kupiš Y razdelilni činč kabel,da boš lahko povezal od orginal bose ojač. do ta drugega in remote enostavno samo povežeš od bose ojač. do tvojega drugega pa dela brez problema.Edin napajanje boš mogu uredit.Ker sicer nevem kakšno je orginal napajanje bose ojač.,ker če je tanki plus kabel bo treba zamenjat kabel.Se pravi od akuja do pritljažnika najmanj 35mm kabel(bolš 50mm sam je že dražnji) pa 100-200ah varovalko in spelješ kabel nazaj v pritljažnik.Kupiš razdelilec za štrom in v razdelilec priklopiš kabel od akuja,od razdelilca do dva ojač. pa spelješ druga dva kabla lahko sta tanjša.
Se pravi do štrom razdelilca spelješ 35-50mm kabel,od razdelilca pa do dva ojač. pa lahko daš 20mm,ker bo itak kratka razdalja.Ker na orginal kablu 12V od Bose ti nebo najbolje delalo dva ojač. gor.Zna se zgodit,da ti bo vse utripalo pa varovalko kurlo,zato zamenjat inštalacijo za debelejšo.

p.s. sedaj sem malo bol prebral,da boš gor vezal samo sprednji sistem.Nardiš tak kot sem napisal pa dela.Zamisli si kak drugi rešujejo probleme,k majo v avtu po 5 ojač. ali več.Res pa je da pri XXX številu ojačevalcev se dokupi ojačevalec remote signala,ena mala škatlica ki pojača signal.Ampak to za tebe ne velja,ker boš mel dva ojač. samo.

p.s.2 ko urediš zadevo pa lahko predstaviš slikovno kak ti je uspelo,mogoče bo pa kdo hotu to delat in neve kak bi se zraven spravil

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Bose ojačevalec je originalen Bose sistem pri alfah in nima činčev da bi razdelil, zvočniški kabli so povlečeni do ojačevalca če se ne motim iz ojačevalca pa potem naprej na zvočnike , ker sedaj sem dal alpine radio notri in sem nanjga priklopil samo euro konektorje ter remote in špila brez kakršnihkoli chincev, tako da imam činče na radiu proste in bi sedaj iz radia potegnil chince na ojačevalec-dodatni ter potem na prednji sistem, napajanje pa vem tist ni problema mi vlečt sm že eneparim kolegom in sebi že parkrat potegnil, imel sem včas tudi malo več avtoakustike sem bil v tem bolj kot sedaj če se spomneš še z avtoakustike k sm meu SLA 1500 in GZRW 30 SPL , samo malo bi se rad pozanimal če kdo približno ve ker z originalnimi - serijskimi ojačevalci nisem imel nikoli opravka.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem zakaj bi sploh hotel ohranit Bose, če pa boš imel še en ojačevalec... kvaliteta aftermarket sistema bo neprimerljivo boljša kot Bose
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zaradi wooferja in zadnjega sistema, ker mislim zaenkran nadgraditi samo prvi sistem, woofer pa hočem da ostane da je malo basa, saj bi mogoče kasneje dal kaj močnejšega, vendar rad bi da mi zasede čimmanj prostora in tale bose woofer mi ustreza glede na to kako je skrit , plus to da neki močnega nebi dajal notri ker vem kako je bilo ko sem imel v avtu 1kW RMS-a je s časom začelo vse škripati, vsaka plastika ropotala vse je dobilo luft,... Vbistvu zaenkrat se mi gre da ohranim bas Bose wooferja in da spredaj fajn špila.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

aha pol bi ti potegnu od radia činče na nov ojačevalec.Pol to ni problem zvežeš tak kak si napisal pa more delat.Saj Bose ojačevalec ima svoj signal za igranje,ti pa na nov ojačevalec samo povežeš činče in remote lahko pobrikaš od Bose sistema pa more delat.

p.s. zore spomn se te ja od tam

l.p. :wink:
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ja nekaj takega sem si tudi jaz zamislil , vendar nevem kako je pri Alpine radiu če imaš chince priklopljene , če se ne motim da signal samo na činče ali pa samo na zvočniške izhode iz radia oboje skupaj ne , močno pa upam da se motim :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

zdaj nevem kak si ti to zamislu vendar pa ena domača fora.......primer maš 4 zvočnike priklopljene na radio na zvočniške izhode in nato še dodaš rečmo dva ojačevalca.Enga vežeš na front rca,drugega pa subw rca pa vse špila vsaj pr men :D :wink: tak bi pri tebi tudi moralo,aja pa vem da tvoj radio pošilja signal na bose iz zvočniškega izhoda na Bose sistem,ampak to nima veze saj so rca-ji ločeni in stalno delajo,razen za subw k eni majo k ga lahko odklopiš na radiu.

l.p.
Odgovori
  • Informacija