Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

ma nimam LG-ja,ga še kupujam:):) zaenkrat imam alpina ivo 310:):)
alfa 156 sportwagon
Grizi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Pozdravljeni, še eden pacient, ki je kupil 156-ko :P . Imam par vprasanj glede akustike...

- kako snameš pokrov zvočnikov v vratih (samo potegneš vn al moraš kej zasukat,...)?
- kam montirati ojačevalec (ali ja plac samo v prtljažniku ali obstaja še kakšen drug primeren prostor?
- če slučajno kdo ve kako špilajo RAINBOW SAX 265.20 v tem avtu?


Mojstri, najlepša hvala za odgovore, odličen forum in odkar mam alfo, skos preverjam kaj je novga tukej gor :D .


Lep pozdrav,


Grizi
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

plastike snameš dol brez premikanja,pomagi si z npr. faznprifrjom, za ojač. sm ga js mislu dt pod zic pa je premau placa,pod sovoznikou predal bi se ga tut preveč vidl,tko da je najlepš saj men da ga kr u prtlažnik vržeš, js ga mam na tleh eni ga majo na steni od zicou pršraufanga...,pa še maso maš dost bliz u prtlažniku,pod levo zadno lučjo je,mal morš razkopat...
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Tuki sm prebral da je 10 zvočnikov (bose) v 156 . Mi lahko poveste kje ste jih najdl 10?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

A noben ne ve?
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Zanima me, če bi v alfi 156 dobro špilala 1000w magnatova tuba, gnana s 4 kanalnim magnatovim ojačevalcem 4x120w rms-a? Tubo bi vezu sam na dva kanala, na druga dva pa še ovalne zvočnike phase linear, okoli 90w rms-a se mi zdi. Bi basi pršl v kabino oz bi bli razločni? Ker me skrbi tista železna pregrada na zadnjih sedežih :? Rabil bi pa hiter odgovor, ker grem drgač jutr iskat ta komplet
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js sm mel v gepeku 300rms woofr+ovalce pa mi ni bil ušeč zvok, limuzina pomoje deluje kot ena velka tuba, k je pršu močn bas se je cel avto stresu,v kabini pa niso bli tisti pravi basi, če si pa odprl prtljažnik je pa kr fajn suval. js v limuzino ne dam več woofrja,razn če ga ma original BOSE press.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pozdrav,

ali je kdo sam delal napeljavo kablov v 156, 2004 letnik. Potegniti moram kable za sprednji sisitem, woofer in od ojačevalca do radia. Kje je najbolj pametno, najlažje potegniti te kable do radia? Zelo spoštujem delo Radio Vilija, a za to opravilo bi mi računali dobrih 100 evrov, kar se mi zdi preveč, saj sem mnenja, da lahko to sam naredim.
Drugo vprašanje se pa nanaša na volanske komande v tem avtu. Ali bom moral kupovati nek "pretvornik", da mi bodo delale z Alpine mp3 radiom?

hvala za odgovore,


lp, perme
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Original radio je od Blaupunkta, tako da volanske komande delajo samo na njihovih radijih. Za Pioneer ali Alpine moras dokupiti modul za volankse tipke. So pa okol 100€. Pobrskaj po forumu...je tema kjer so linki do ponudnikov modulov in kontakti.

LP
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

tak podvig sem jaz imel na svoji...če ti na kratko povem-> tega še 1x neb šel delat...

na dolgo...potrebno komplet obe strani razdret, če ti samo ena stranska plastika ne bo počla boš lahko srečen(meni sta 2)...obloga na vratih tudi ni kar tako za dol vzet...
zadnjo klop je treba vzet ven in pa problem je najdit oz zadet luknjo v kabino od akumulatorja...
na moji smo delali na koncu 4je, pa smo za vse skup rabli dobrih 6 ur
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Jst ti pa povem da prišparaj 100 eur in se sam loti zadeve.
Sam sem potreboval 4 ure za vse.Torej vgradnja novih zvočnikov v vrata+tviterji,kabel za sub napajanje in do radia.Tudi čez požarno steno sem prišel dokaj hitro(znajdi se) :wink:

p.s. če nisi preveč lesen potem ti to nebi smelo delati težav :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ste bili pa hitri fantje, 4-6ur. Jst sem rabil cca 10-12.
Plastik ne dol pobirat pri niskih temperaturah ker bo vse pokalo.
Napajalni kabel spelji po levi strani vozila, zvočniške in signalni pa po želji, ampak glej da si ne bodo preblizu z napajalnim.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

nismo nekaj hiteli....je pa res da je mel vsak neko delo in si nismo hodli napoti...vmes je bil tudi čas za pivo in pico :D
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Signalne kable pelji po desni strani. Ni dobro da so signalini kabli pri napajalnem. Sicer je pa napeljevati kable zelo zabavno opravilo ko moraš razdret ogromno strvari da kaj narediš. :mrgreen:
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sem se odločil, da bom sam napeljal kable in tistih 100e rajsi namenil za modul, da mi bojo delale volanske komande na Alpine radiju.
Definitivno bom napajalnega splejal po levi strani. Pri 145 sem speljal signalna in wofer kabel kar po sredini, pod "sredinsko konzolo", saj jo je bilo enostavno odmontirati. Ali je tudi pri 156 podobno?

lp, perme
Odgovori
  • Informacija