Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

sej fora je, da mi ne zasede celga prtljažnika. če gledam tko, mi zasede slabih 10 cm, pa še to ne čisto. prtljažnik je pregrajen na sprednji in zadnji del (če veš kako zgleda prtljažnik pri 155ki, ti lohk povem, da je pregrada nekje na sredini blatnikov - tam ko se del prtljažnika nekolk razširi je sam od zadej pritrjena). zadaj mam še dosti placa, da noter namečem kakšno potovalko alpa dve, spredaj pa je tut tuk placa, da sem lahko ojačevalc prestavu z zadnjega v sprednji del. tako lahko štelam ojačevalc in v avtu poslušam kako se sliš. prej če sm štelov, sm mogu odpret prtljažnik zadej, pa it nazaj v avto... zamudno. zdj pa skos tisto lukno k je zadej v zicih vse popedenam. sj sm razmišlov, da bi pofotkov, sam me je mal sram kazat tiste 38 cm, k sm jih dobu za drobiž (8k na komad), pa vem da niso nek HQ stuf, sam zame je čist dost.
je pa res, da sm si to sceno s pregrado naredu, ker mi je bil prejšn woofer prevelik in sem komaj kaj lohk spravu v prtljažnik, dela pa zdaj še bolš k prej - ohišje wuferja je kar zadn del prtljažnika.
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Ja smo meli pred to tudi 155ko 1.8ts in 1998 smo kupili 156ko 1.8ts pol pa meli karambol in kupili sedanjo 156 1.9 jtd. Kar se tiče avtoakustike mislim, da dobiš tudi za malo soudou dosti muzike... Mislim, da je malo ljudi, ki se ukvarja s takim hobijem kot ja avtoakustika in avtotuning, ki delajo da drugi dajo oči na pašo, jaz delam za moja ušesa in je dosti prijateljev govorilo, ki so bolj v tem, da naj pogledam druge znamke... Verjetno kriva moja trma... Sem pa do sedaj zadovoljen, bomo pa videli, kako bo, ko bodo ojačevalci notr...
Alfa 156 jtd 2001
Uporabniški avatar
skerž
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 656
Pridružen: Pe Nov 04, 2005 1:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: škofja loka

treba je vedet,da stvar za 5o jurjev,pa naj bo to sony,panasonic....,dela tud ceni primerno!!!!!Sam imam tud tubo pa ne vem kwa še zravn,sam to za zahtevna ušesa ni vredn pol k....,pa brez zamere.Ko enkrat slišeš kvaliteten radio in hude boxe,kar bose definitivno so,pol veš kaj je zvok.Jest predlagam bose....pa ne rabiš nobenga ojačevalca,wooferja ali tube pa stvar špila odlično.Poslušte si glasbo v gta-jki,pa vam bo vse jasno....to je moje mnenje,lp mare
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

A kdo ve oz. se mu da zmerit premer zvocnikoc v sprednjih vratih v 156-ki
l.04

hvala
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

16.5
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Ice-man
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

ja jaz mislim da vem kako bi naredil da bi dobro švasalo..

zdej pa ne vem kolko znanja mas ti u tem pa ce bi zelel sam ustvarit kaj al bi raje kupil!!
lopov
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Okt 22, 2007 9:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Tisti,ki pravite da je original ozvočenje v alfi zelo dobro verjetno ste brez posluga. Sam imam v avtu bose ozvočenje in dokler je bil original radio je špilalo v redu, takoj ko sem menjal radio in malo bolj navijem pa kr hrešči, pa sub bo razneslo::) tako da najslabši zvočnik bo boljši kot pa ta original. Še vedno,bose gor al dol,original je original.
alfa 156 sportwagon
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lopov napisal/-a:Tisti,ki pravite da je original ozvočenje v alfi zelo dobro verjetno ste brez posluga. Sam imam v avtu bose ozvočenje in dokler je bil original radio je špilalo v redu, takoj ko sem menjal radio in malo bolj navijem pa kr hrešči, pa sub bo razneslo::) tako da najslabši zvočnik bo boljši kot pa ta original. Še vedno,bose gor al dol,original je original.
WOOOORD.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js mam JVC radijo, z dvema preout izhodoma povezana na 4-kanal. ojač.,iz ojačevalca mam kot spredn sistem povezane zvočnike v vratih,kt zadn sistem pa ovalce v polici,spredi so bull audio 2 sistemski+kretnce, u zadnih vratih neki magnat,nč posebnga špilajo pa čist dost dobr.... u polic pa ground zero ovalci, men čist dost dobr špila,čeprou je ojač. use skp nč... pr 140 še usen čutš na prodnu base :D sm mou tut woofr od bull audio not 300rms,se mi je zdel pa kr preveč,pol nč ne vidš u špeglih k tok zbija :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Verjetno si imel bass reflex kišto?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

aha... med vožno je za moje pojme to že moteč, sej kokrat pa maš ful naglas,js mam čedale bol potihm da mašino slišm :D ,je še bol k eros :mrgreen:
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

lopov napisal/-a:Tisti,ki pravite da je original ozvočenje v alfi zelo dobro verjetno ste brez posluga. Sam imam v avtu bose ozvočenje in dokler je bil original radio je špilalo v redu, takoj ko sem menjal radio in malo bolj navijem pa kr hrešči, pa sub bo razneslo::) tako da najslabši zvočnik bo boljši kot pa ta original. Še vedno,bose gor al dol,original je original.
Stvar ni tako preprosta. Original radio z Bose ozvočenjem ima loud funkcijo nastavljeno za to ozvočenje in je ni mogoče spreminjati. Naviješ lahko do konca, pa skoraj ne popači zvoka. Ko zamenjaš samo radio, se zadeva poruši.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja, poruši pa se zato, ker ima korejski radio (recimo LG) za 100€ 2x več izhoda od originalnega blaupunkta. Ne bomo kaj dosti več filozofirali, ne? :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kje je se butyflex, kaj? :mrgreen: :mrgreen:

ta avtoakustika potegne velike dnarje ce hoces res u nulo popedenat zadevo

mislim pa da za povprecnega poslusalca ne potrebujes nekih ogromnih pečk(ojacevalcev)

jaz osebno raje slisim sq montazo kot pa spl maherje #-o :lol: :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

bass napisal/-a:Ja, poruši pa se zato, ker ima korejski radio (recimo LG) za 100€ 2x več izhoda od originalnega blaupunkta. Ne bomo kaj dosti več filozofirali, ne? :mrgreen:
Eno je loud funkcija, drugo je moč izhoda avtoradia. Bose sistem itak napaja poseben ojačevalec.
Odgovori
  • Informacija