Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če ja taka potreba po originalnem radiu, se načeloma da tudi tega predelati, da bo imel predizhode.
Pred končno stopnjo ojačevalnika v radiu narediš LV izhod in to je to. Kar boš dobil ven je pač en šibek neojačan signal ( predno ga ic ojačevalnik ojača ).
Kot opcijo 2 pa imaš lahko še pretvornik iz visoke na nizko napetost ( misilm da se temu reče hi to lo level pretvornik, pač iz zvočnikov na vhod ojačevalca lahko vežeš ( samo z tem je kvaliteta še šlabša) ).

LP
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

folc napisal/-a:jaz imam črnega... kar sem bil pozoren je to da je osvetlitev enaka (rdeča) in sem čisto zadovoljen ... sprva me je zelo motilo a sem se privadil, je kvalitetnejši zvok prevagal slab izgled :D
V to ne dvomim :D

Kaj imaš, pioneer?
Sem imel v prejšnjem pioneerja z nastavljivo osvetlitvijo, mogoče lahko prepričam novo lastnico avta, da tistega odkupim (še dvojni rca je, in srebrn), pa ji enega drugega noter dam...
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ubistvu imam Blaupunkt ... Madrid 210 ... notri je samo zaradi osvetlitve in pomankanja financ .. zakaj .... radijski sprejemnik je katastrofalen vse ostalo deluje odlično USB, CD vse odlično deluje špila itd .. samo radija pa ne lovi NIČ v primerjavi z original blaupunktom ... vsaj tu po naših rovtih :S
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Josephe napisal/-a:Če ja taka potreba po originalnem radiu, se načeloma da tudi tega predelati, da bo imel predizhode.
Pred končno stopnjo ojačevalnika v radiu narediš LV izhod in to je to. Kar boš dobil ven je pač en šibek neojačan signal ( predno ga ic ojačevalnik ojača ).

LP
Hm, zanimivo, samo bom pomoje vseeno menjal radio, od tega je precej odvisna kvaliteta zvoka, original pa res ni biser.

Saj pravim, se bom že navadil, saj ni tako težko.
Ko gredo kocine pokonci med Bohemian Rhapsody pozabiš kakšne barve je radio :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

folc napisal/-a:ubistvu imam Blaupunkt ... Madrid 210 ... notri je samo zaradi osvetlitve in pomankanja financ .. zakaj .... radijski sprejemnik je katastrofalen vse ostalo deluje odlično USB, CD vse odlično deluje špila itd .. samo radija pa ne lovi NIČ v primerjavi z original blaupunktom ... vsaj tu po naših rovtih :S
Saj tudi original lovi bolj ezoterično kot kaj drugega, če si v rovtah doma (lahko potrdim). :roll:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Blaupunkti slovijo ravno po tem, da imajo zelo dober radijski sprejem in je to ena izmed njihovih prednosti napram konkurenci, kar za ostale funkcije ravno ne velja...
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Foggy napisal/-a:Blaupunkti slovijo ravno po tem, da imajo zelo dober radijski sprejem in je to ena izmed njihovih prednosti napram konkurenci, kar za ostale funkcije ravno ne velja...
na žalost to defenitivno ne drži ker ko sem dal notri sony-a je lovilo defenitivno bolje, kar se tiče Madrid 2010 ... je katastrofa ... ko daš original radio not prav tako blaupunkt ... lovi neprekinjeno iz mojih rovtov do LJ, ko daš tele nove Blaupunkt not mi samo do NG (30km) zamenja postajo vsaj 12 krat

pa tudi par serviserjev je povedalo da se je sprejemnik zelo poslapšal pri novejših modelih to velja tako za Sony kot Blaupunkt ...

sem pa slišal da se je pionner zelo poboljšal .. koliko je res pa si ne upam trditi ker sem slišal samo mnenje 2 uporabnikov
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

zato pa je potrebno kupit alpine ali pioneer radijo in nimaš problema z postajami.Sem delal v grazu in vsak dan poslušal slovenske postaje z Alpine radijem brez problema,brez kakpšnih šumenj ali menjavanj postaj.
Sony že dobre zvočnike ne dela kaj šele radije.z izjemo tistih,ki imajo kratice xplode zraven pa še tisti so vmes katastrofa.

l.p.
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Meni je nov Pioneer vlekel v prejšnjem avtu bistveno bolje kot Blaupunkt, z Alpine pa nimam izkušenj, zna bit, da bom za mojo kupil enega, ker paše vizualno =)

Imam pa še eno vprašanje, če kdo ve iz glave, ali sta tovarniški tweet in bas v sprednjih vratih 156-ke zvezana na radio s skupno napeljavo (samo 1 plus in minus) pa potem nekje v vratih razpeljana (kretnica?), ali sta individualno vezana na radio?
Da vem, koliko dela me čaka z montažo kretnic in prevezavo...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ima kdo kakšno mnenje za tele zvočnike za 156ko zadaj? Ve kdo, če sploh gredo noter? :)
http://www.mimovrste.com/avto-zvocniki/ ... 3?v=594118
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pasejo not, luknje za vijake bos morav nove urezat. Original zvocniki majo 160mm premer
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bine, če že misliš menjat, potem se raje odloči za komponentni/ločeni sistem :wink:

http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki- ... kt-gtc-652
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Jogador napisal/-a:No jaz si bom kar tole temo sposodil, da ne odpiram nove, tema je enaka =)

Original ozvočenje v 156 je "ozvočenje" v najbolj širokem smislu besede, torej zanič, sploh ker sem vajen kvalitetne akustike, tako da bom zadevo nadgradil. Sem gledal Bose sistem, samo je tako komplicirano kablovje, da se mi res ne ljubi tega vezat, pa še vprašanje, kje bi ga staknil.

Imam pa eno vprašanje najprej, ali obstaja za FL 156 model kakšen model original radia, ki ima RCA izhod (vsaj enega, za dva vem, da je utopija pričakovat)?

Namreč, akustiko imam od prejšnjega avta (Rainbow, zelo dobra roba, skoraj nova), edino radia nimam, pa če bi lahko na original priklopil amp in nanj zvočnike (imam tudi 10" rainbow bas v kompresiji, še ne vem, ali bom priklopil to, ali dal base zadaj v vrata, ali pa en aktivni bas nekam, zaradi prostora), bi bilo super, ker bi lahko obdržal obvolanske komande (nuja pri dinamični vožnji, hehe) pa še vizualno bi pasalo tip top.

Hvala za informacije!
resis z HI-LO pretvornikom? tako ti lahko ostane original radijo. sem kolegu naredil v cliota rs-a. igralo je pa proti pricakovanjem. dobis pa tud ojacevalec ki ima hi-lo vhod.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Fantje, potrebujem malo pomoci.
Kateri radio, ter kateri prvi sistem izbrat? Radijo naj ima usb ter po moznosti bluetooth. Vsega ostalega ne potrebujem :doubt: In nujno rdeco osvetljavo tipk, oz da je nastavljiva. Nekako se odlocam za Pioneerja, bom pa tudi katerega drugega predloga vesel. Aja, radio do cca 120€.
Ter kateri prvi sistem izbrat? Za Dragster vem da se super obnesejo, ostalih znamk pa iz lastnih izkusenj ne poznam. Bodo pa zvocniki na radio vezani. Cena enako nekje cca 120€.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Radio z nastavljivo barvo tipk in zaslona ter mnogo bonbončki, tudi BT, je pa malenkost nad tvojim budgetom:
Pioneer DEH-X5700BT: http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pioneer-deh-x5700bt" onclick="window.open(this.href);return false;
Tudi Alpine ima model v tem razredu, tipke so v rdeči barvi, zaslon pa le v beli...

Zvočnikov imaš v tem razredu malo morje. Ampak, ker je radio malce dražji, lahko tu narediva kompromis:
Blaupunkt BlueMagic CX 170: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki- ... -magic-170" onclick="window.open(this.href);return false; (veliko za malo denarja)
Rainbow EL-C6.2: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-rainbow-el-c6-2" onclick="window.open(this.href);return false; (Rainbowi v alfi še nikogar niso razočarali)
German MAESTRO CS 6508: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki- ... 6508-2-ohm" onclick="window.open(this.href);return false; (ne poznam, vendar jih pohvalijo)
DLS B6.2: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-dls-dls-b-6-2" onclick="window.open(this.href);return false; (SQ naravnani zvočniki)

Lahko pa pogledaš tudi za kakšno rabljeno robo... :wink:


PS: Pripel sem linke le iz OrangeAudio, ker je klubski partner in če si član našega foruma, se lahko zmeniš še za dodatni popust :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija