Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Turtle napisal/-a:Kaj za zvočnike nimaš ojačevalca? Za tak dnar je menda že zraven,ali? Drgač pa majo Radiji okoli 20-22W RMS izhoda....tis k piše 45-60W je bl tko PMPO.....
To je že res. Kdor se mal spozna, bo vedel da imajo Alpinovci res dobre ojačevalnike notr, jih odpiraš do cca. 80 % skoraj brez popačenja. Men se je šlo tudi za plac v kufru (že tko ga je mal :D ), zato samo ojačevalc za sub. Kot sem rekel, zame je čist dost. Montiral mi je moj kolega Primož Žgajnar iz BTC-ja, ki je tudi sodnik za tekmovanja. Po njegovih besedah špila zelo v redu. 8)
Lp, D.
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Jst delam zdej avtoakustiko za alfo 156 1.9 jtd 2001 letnik, pa mam probleme kako povezat kable v vrata. Sem zapravu 300000sit za vse skupaj... 2 ojačevalca Pioneer 1x 2kanalni za sub in 1x 4 kanalni za zvočnike v vratih. Avtoradio tudi Pioneer deh 7700. zdej zvočniki so že v vratih, ma povezani na avtoradio... Zdej morm si uzet čas in potegnt kable. Mam pa problem, in to je konektor med vrati in karoserijo. Ne upam dostopat do njega oziroma kable potegnt do njega... Žal mi je, ampak sem že pomislil, da bi povezal kable kar za avtoradijem in pol do ojačevalca v prtljažniku, torej izkoristil originalne kable in zavestno izgubil na kvaliteti :( Pa kaj čem :| Za sub bom pa mel zaprto škatlo, oziroma imam. Cel sistem je Pioneer...

LP Matevž
Alfa 156 jtd 2001
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

MiBind napisal/-a:Jst delam zdej avtoakustiko za alfo 156 1.9 jtd 2001 letnik, pa mam probleme kako povezat kable v vrata. Sem zapravu 300000sit za vse skupaj... 2 ojačevalca Pioneer 1x 2kanalni za sub in 1x 4 kanalni za zvočnike v vratih. Avtoradio tudi Pioneer deh 7700. zdej zvočniki so že v vratih, ma povezani na avtoradio... Zdej morm si uzet čas in potegnt kable. Mam pa problem, in to je konektor med vrati in karoserijo. Ne upam dostopat do njega oziroma kable potegnt do njega... Žal mi je, ampak sem že pomislil, da bi povezal kable kar za avtoradijem in pol do ojačevalca v prtljažniku, torej izkoristil originalne kable in zavestno izgubil na kvaliteti :( Pa kaj čem :| Za sub bom pa mel zaprto škatlo, oziroma imam. Cel sistem je Pioneer...

LP Matevž
Brez zamere, ampak dat 300000 SIT za Pioneer :cry:
Očitno ti ni glih za neko kvaliteto zvoka :?:
Lp, D.
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Presenečen bi bil, ko bi slišal zvok sedaj ko je samo na avtoradiu. Ne nisem pa kupil referenčnih zvočnikov in ojačevalcev... Kljub vsemu pa imasta oba ojačevalca malo popačenja... Za 300000sit sem dobil kar dosti in sem zadovoljen do sedaj z subom(138.9db spl) ts-w306c. Ni za SQ ne, je bolj za dušo. U glavnem, jaz sem zadovoljen... In Pioneer je dokaj poceni, za kar dobiš... :wink:
Alfa 156 jtd 2001
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

MiBind napisal/-a:Presenečen bi bil, ko bi slišal zvok sedaj ko je samo na avtoradiu. Ne nisem pa kupil referenčnih zvočnikov in ojačevalcev... Kljub vsemu pa imasta oba ojačevalca malo popačenja... Za 300000sit sem dobil kar dosti in sem zadovoljen do sedaj z subom(138.9db spl) ts-w306c. Ni za SQ ne, je bolj za dušo. U glavnem, jaz sem zadovoljen... In Pioneer je dokaj poceni, za kar dobiš... :wink:

Popačenje ojačevalca je itak tko mal (merjeno v 1/10 ali celo 1/100 procenta) da to sploh ni podatek. No, sj jz tud nimam neke ful reference, konec koncev pa je res najbolj važno to, da je tebi ušeč. Sam da nau zdej preveč letel :mrgreen:
Lp, D.
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Ne, ne... Ne pričakujem preveč od sistema. Nisem kupil za SQ tekmovanja od emme... Kupil sem, za moja ušesa in nič drugega... Nisem želel ne reči ne dati vedeti, ej jaz sem tisti ki ima najboljše v avtu... Meni je všeč, vsak ima svoje okuse in spoštujem mnenja drugih. Jst ne grem več na tekmovanje... Mislim sem bil z tem subom v Cliotu v Ajdovščini in za to ceno me je presenetil z glasnostjo. Seveda v drugi škatli. Mislim pa it stestirat koliko naglas bo delalo v tej alfi... Me kar zanima, koliko db se bo izgubilo, ker kot veste je malo problem kako spraviti zvok iz zaprtega prtljažnika... Zdej sem si reku, da ne mislim preveč posegati v avto. Nič nevemkakih sprememb... LP Matevž...
Alfa 156 jtd 2001
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

dejanka1 napisal/-a:
MiBind napisal/-a:Jst delam zdej avtoakustiko za alfo 156 1.9 jtd 2001 letnik, pa mam probleme kako povezat kable v vrata. Sem zapravu 300000sit za vse skupaj... 2 ojačevalca Pioneer 1x 2kanalni za sub in 1x 4 kanalni za zvočnike v vratih. Avtoradio tudi Pioneer deh 7700. zdej zvočniki so že v vratih, ma povezani na avtoradio... Zdej morm si uzet čas in potegnt kable. Mam pa problem, in to je konektor med vrati in karoserijo. Ne upam dostopat do njega oziroma kable potegnt do njega... Žal mi je, ampak sem že pomislil, da bi povezal kable kar za avtoradijem in pol do ojačevalca v prtljažniku, torej izkoristil originalne kable in zavestno izgubil na kvaliteti :( Pa kaj čem :| Za sub bom pa mel zaprto škatlo, oziroma imam. Cel sistem je Pioneer...

LP Matevž
Brez zamere, ampak dat 300000 SIT za Pioneer :cry:
Očitno ti ni glih za neko kvaliteto zvoka :?:
In kaj je narobe s Pioneer-jom? Jst ga mam skos pa dela lepo pa tud kvaliteta ni slaba...
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Pri basu je tako, da bilo kak močnega si vgradiš, se ga prej ko slej privadiš in se ti zdi, da ni več tolk basa kot prej, padeš v začaran krog! Za začetek priporočam Bassreflex tubo z enim trdo vpetim 12" baserom v kuferaumu, kr pošteno vdari! Cenovno dokaj ugodna rešitev za izboljšanje zvočne slike! Zmaga pa je push-pulls sytem, ohišje z dvema basevcema vezana v kontra fazi! :mrgreen:
Zadnjič spremenil GEISTERFAHRER, dne To Dec 20, 2005 2:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
CAPO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PTUJ
Kontakt:

GEISTERFAHRER napisal/-a:Pri basu je tako, da bilo kak močnega si vgradiš, se ga prej ko slej privadiš in se ti zdi, da ni več tolk basa kot prej, padeš v začaran krog! Za začetek priporočam Bassreflex tubo z enim trdo vpetim 12" baserom v kuferaumu, kr pošteno vdari! Cenovno dokaj ugodna rešitev za izboljšanje zvočne slike! Zmaga pa je push-pulls ystem, ohišje z dvema basevcema vezana v kontra fazi! :mrgreen:
ti woofer ti! :steering: :mrgreen:
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

CAPO napisal/-a: ti woofer ti! :steering: :mrgreen:
Pa še en 1 Farad kondenzator vezat na končno, pa ima da ne fercera ama nix! :mrgreen:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Dejan156 napisal/-a:
dejanka1 napisal/-a:
MiBind napisal/-a:Jst delam zdej avtoakustiko za alfo 156 1.9 jtd 2001 letnik, pa mam probleme kako povezat kable v vrata. Sem zapravu 300000sit za vse skupaj... 2 ojačevalca Pioneer 1x 2kanalni za sub in 1x 4 kanalni za zvočnike v vratih. Avtoradio tudi Pioneer deh 7700. zdej zvočniki so že v vratih, ma povezani na avtoradio... Zdej morm si uzet čas in potegnt kable. Mam pa problem, in to je konektor med vrati in karoserijo. Ne upam dostopat do njega oziroma kable potegnt do njega... Žal mi je, ampak sem že pomislil, da bi povezal kable kar za avtoradijem in pol do ojačevalca v prtljažniku, torej izkoristil originalne kable in zavestno izgubil na kvaliteti :( Pa kaj čem :| Za sub bom pa mel zaprto škatlo, oziroma imam. Cel sistem je Pioneer...

LP Matevž
Brez zamere, ampak dat 300000 SIT za Pioneer :cry:
Očitno ti ni glih za neko kvaliteto zvoka :?:
In kaj je narobe s Pioneer-jom? Jst ga mam skos pa dela lepo pa tud kvaliteta ni slaba...
Sej pravm, sam da je teb ušeč. Drgač pa, brez zamere, Pionner al pa recmo Phase Linear, Zapco ipd. sta dva različna svetova. Pa tud cene :mrgreen:
Lp, D.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ja to se čist strinjam s tabo, sam glede na to da mam jst to za svojo uporabo, ne za kakršnokoli tekmovanje, je pioneer zelo dober. Glede na to kaj pr enih slišm k majo "hudo" musko u avtu od sony-ja in je čisti poden proti men, k nimam nč posebnga....
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Oprostite, sem prebral avtoakustika v alfi 156 in ne za posebne znamke... Saj se ukvarjam z avtokakustiko in me ta tema zanima, ampak nisem profesionalec in ne sodnik. Torej kot amater, sem mahnjen na PIONEER od katerega so najbolj pohvaljeni avtoradiji sploh priporočajo do deh 7700 glede na razmerje cena, priznam, ker sem primerjal, da je alpine boljši, kar se tiče dražjih različic. In pohvaljeni so subi in jaz jih tudi hvalim, ker za 22000sit sem dosegel 138.9db :shock: Je pršu en gospod na tekmovanju k meni, pa me spraševal kje in za koliko sem jih kupil. Sub potrebuje 400w rmsa jaz sem pa z ojačevalcem imel gor samo 380. Zdrži pa več... To dvoje ljudje hvalijo... Avtoradije in subwooferje od pioneerja. Ne govorim, da so najboljši, samo da so dobri. Da se razumemo. Vem da je avto z 2 milijona tolarjev avtoakustike toliko boljši od mojega sistema... Ne primerjam znamk, ker poznam samo Pioneer dobro in drugo sem samo slišal... Pravim pa da ni slab, mogoče tudi zato, ker ga imam sam...
Alfa 156 jtd 2001
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

jst mam radio od JVC, pa sem z njim zelo zadovoljen. res da sm se mal nategnu, pa sm dau kr precej keša zanjga. ostale zvočinke mam 16cm spredej nizkotonci infinity 270W, zadej 2sistemce infinity 180W (isto 16cm), v armatui pa 10 cm dvosistemce sony 100W (za te lohk rečem sam - katastrofa, sonyja ne kupm več za noben dnar).
radio ma 4 preoute, k so vezani na en podn ojačevalc - raveland 4×250 max (kupu za male pare - mal keša mal muske - to sm mislu, sam sm biu presenečen)
povezov sm tko: izhode z radia (ne s preouta) sprednje na sonyje na armatur, zadnje na infinity 180 v polic. s preouta pa na ojačevalc, sprednje kanale tiste infinity 270 v vratih spredej, zadnje kanale pa 2 komada tonsil 250W (38cm premera), vezano vzporedno na bridge. wooferja nimam, sem pa pregradu prtljažnik, tko da sm postavu pokončno plato, od zadej montirov tista dva 38cm tko da sta obrnjena naprej. luknje v polic, da ne dela preveč prtiska,... folk prav, da dela hudo, k omenm še, kuk me je vse skup pršlo, pa pravjo da to ne more bit res.
se pa nagibam k posodobitvi, 38cm bom zamenjov za pioneer 1000W, verjetn 2 konada, na isto varjanto vgrajen, po možnost zamenjam še ojačevalc. obvezno pa zamenat tiste jajca od sonyja, ker mi mori komplet akustiko. ker je pa res to kar ste rekl: spedenaš tko da ne morš verjet, čez en tedn ti je prešvoh. spedenaš še bolš, pa ti je čez 1 teden spet prešvoh - sem že v začaranem krogu :roll:
MiBind
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Dec 19, 2005 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Zanimiv sistem... Te ne moti, da ti zapolni prtljažnik? 2x 38cm... Res čestitke. =D>
Alfa 156 jtd 2001
Odgovori
  • Informacija