Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Če ti ni problem razdreti levo stran za napajalni kabel, potem razdri še desno stran ker je postopek identičen. Za peljati kabel po sredini nisem siguren kaj vse bi moral razdreti.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

danes sem se lotil napeljave kablov v svoji 156. Sledil sem navodilom iz eLearn-a. Seveda je skica kako so plastični "pragovi" spredaj in zadaj pritrjeni napačni, tako mi je uspelo odlomiti zadnji prag. Pri sprednjem sem ostal "le" pri enem odlomlenjem zatiču, naprej si ne upam.
Kolikor sem gledal, jest sistem sledeč: odvijačiš tisti en in edini vijak in potem bi moral potegniti prag nazaj in ven.Toda na ta način mi ni ratalo spraviti praga dol, nočem še tega polomiti. Ali je kdo uspešno demontiral omenjene plastike v 156 FL, limuzina? ali je kak "neumen" trik, kako jih spraviti dol?

lp, Perme
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

malo napačen čas si se spravil delat, moj nasvet pusti in nadaljuj spomladi ko bo bolj toplo, razen če imaš na voljo toplo garažo. Jaz sem pri moji bivši 156 ravno tako polomil praga-se mi zdi da 2. Sem si pa pomagal z izvijačem tako da ga porineš med plastičen prag in tapiceranje podna ter si malo razrahljaš vse skupaj, potem pa počas enega za drugim-čepke vlečeš prag vn. Da počakaj na spomlad ti govorim iz lastnih izkušenj :D jaz sem potem še odmontirov zadnjo klop da dobiš kable popolnoma skrite... Na požarni steni si našel luknjo za pridt čez? Jaz vem da sem dajal samo enkrat to fršterkarijo notri in mislm da je nebom nikoli več...me sicr matra dati v 166ko v polico wnb woofrje, samo je več drugega dela ki je bolj pomembn od muske v avtu, eh saj mam v6 musical spredi :P :lol:
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

imam avto v garaži+pred odstranitvijo sem pragove segrel z fenom pa je vseeno počilo. Tudi zadnje sedeže sem odmontiral, to hvala bogu brez problemov. Problem mi povzroča sprednji prag, nočem zlomiti zatičev.
Prostora za pritrditev ojačevalca je izjemno malo (na hrbtni strani sedežov).
Ali je kdo kable peljal po sredini (pod sredinsko konzolo?)

Če ne rata danes, bom poiskal strokovno pomoč, saj nočem zlomiti še sprednjega praga.

lp, perme
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Tisti štifti in plastika zelo radi počijo ker je trda plastika. Meni so pokali sred poletja na 25-30 C°. Tako da kakšen bo sigurno počil, ni pa nobena tragedija. :wink:
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

no pač jaz sem isto delal jesen ko je bilo zunaj že hladno...če tisti rumeno-beli čepi počijo ni nič takega, če pa prag je pa malo drugače :D
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

meni je počil desni prag...drug je bil 5€ na odpadu :D
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pragovi uspešno odstranjeni. Sedaj imam nov problem - napeljava power kabla iz akumulatorja v kabino. Sem iskal po našem forumu in tujih .... tista rešitev se mi ne dopade (potrebno odstranit brisalce, plastiko). Ali je še kakšna druga pot v kabino?

lp, perme
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Ne, ne brisalcev in tiste plastike ni treba nič dol dajat. Je pa tam na levi strani ena luknja zamašena z gumijastim čepom. Odstrani čep, in s kablom prideš takoj v kabino. Ko imaš kabel napeljan zapreš luknjo s silikonskim kitom.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Chuck napisal/-a:Ne, ne brisalcev in tiste plastike ni treba nič dol dajat. Je pa tam na levi strani ena luknja zamašena z gumijastim čepom. Odstrani čep, in s kablom prideš takoj v kabino. Ko imaš kabel napeljan zapreš luknjo s silikonskim kitom.
na voznikovi strani? sem preiskal kar dosti in nisem našel nobenega čepa. Imaš sam tam speljan kabel? če bi se ti dalo na hitro slikat z mobitelom in prilepit v tole temo bi bil zelo hvaležen.

lp perme
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js sm pr svoji najdu sam pod desnim brisalcem
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

drugače kot da odstraniš brisalec ter tisto plastiko se mi zdi da ne bo šlo ker sem pri svoji kar nekaj časa iskal kakšno drugo režitev ampak brez uspeha...
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

mi smo na moji 156 najdli lukno za blatnikom in ni blo treba nič dol dajat
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Aless napisal/-a:mi smo na moji 156 najdli lukno za blatnikom in ni blo treba nič dol dajat
Bi lahko malo bolj natančno opisal kje za blatnikom ste peljali kabel, po možnosti slika?

vnaprej hvala in lp,

perme
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Slika

tam ko je puščica smo vzeli tisto gumo dol in je bla potem neka lukna(oz je en čep skozi katerega smo nardili lukno) in se pride potem v notranjost avta zraven pedalov
Odgovori
  • Informacija