Ozvočenje v 145

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Foggy napisal/-a:
stuhec164 napisal/-a:jaz imam zadnjo predelano polico (spodaj je dan les in leseni nosilci), mislim da za 30 cm zvocnik
Imaš sedaj 145ko????
polico in nekaj delov, karoserije pa ne :(
super
Uporabniški avatar
dani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Po Mar 29, 2004 12:16 pm

Jaz imam spredaj DLS B6 : 17 cm base v vratih in tweeterje pri ogledalih, zadaj pa aktivni woofer Infinity Basslink (zasede malo prostora), pa zadeva v redu deluje.

LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zanima me če ima 145ka v vratih za zvočnikom kakšno zaščito-plastiko, ki onemogoča dotok vode do le tega. Torej če vzamemo ven zvočnik ali je za njim kakšna zaščita ali se vidijo vrata, šipa....

LP
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ne vem kako je pri TS, pri boxerju je zadaj pleh.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Je zaščita. Prvo maš peno za peno je pa polivinil.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

nc ne more vodt pridt ke.. ne se bat pobc :)
za 145ko je pa najbols spredi dat en hud spredn sistem 16ke + tweeter.. po moznosti 100RMSa moci. zadi en woofer cca 350RMS + dobr ojacevalc da use skp pozenes.. pa dostojen radio ker radio je dost pomembno za musko in zadeva spila :) lassr pa lahko pove kaj pomen suvat.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

No to da vode ne pride tja, nebi glih roke v ogenj dal. V vratih se ob dežju vedno nabere nekaj vode, zato so pa tudi reže na spodnji strani vrat. No fora je v tem ker imam spredaj 16ke+tw zamenjane in sicer z Infinity Kappa serijo 90RMS (igra zelo lepo), vendar za zvočnikom ni nobene zaščite in zato pride zraven tudi kakšna kapljica. Zgleda da je prejšni lastnik ko je menjal ozvočenje ven pobral. Bo treba kak polivinil okoli dat.....
Kje mate pa kretnice, jaz jih imam v vratih-so že bile, vendar mi ni najbilje všeč zaradi šipe ki se je dotakne in pa že zaradi kontakta z vlago-vodo...

LP
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz imam enake zvočnike, res je, zelo lepo špilajo. Kretnice sem pa uspel nekako zbasat v konzolo za radijem.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jst mam obe kretnci pod armaturko.. eno na levi eno na desni strani. ce ste pa pametni pa samo stran od infinity kr so za en qurac :) BUY DLS :)
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ha ha, infinity je že kul, če veš za kaj jih rabiš, vsaki imajo svoje prednosti in slabosti
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

da ne odpiram nove teme,

že odkar mam 145 mi je radio deloval čudno, zdaj sem kupil nov radio, problem ostaja, torej je problem nekje v napeljavi :?:

stvar je taka da včasih radio ko ga prižgem ne da od sebe nobenega zvoka, radio je prižgan vse normalno funkcionira, ampak ni nobenega zvoka, niti ne šumi v zvočnikih, skratka nič. enkrat se mi je celo zgodilo da sem prižgal radio, je bla tišina potem pa sem do konca odprl okno in ko sem stisno gumbek da se zapre je radio začel igrat :)

torej je problem skoraj sigurno nekje v napeljavi do zvočnikov, zdaj pa problem kolko sem jaz to pogledal na hitro grejo kabli nekam navzgor pod volan potem pa na levo in desno, če ma kdo kaki nasvet kak se tega lotit da menjam napeljavo brez da raztrgam pol avta ker mi nekak ne disi armaturke dol jemat :doubt:
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

sicer vem da ni nobeno vprašanje neumno, neumen je lahko le odgovor... :doubt:

ampak si preveril če imaš zadaj sploh zvočnike... in pa ja... zdj sm se spomnil...


Preglej si konektorje na zvočnikih saj radi zajebavajo...
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
blatnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2004 12:16 pm
Kraj: Celje

@ToMi`
Identičen problem sem imel tudi sam, radio je deloval "normalno" zvoka pa od nikoder, pa še to vsake toliko časa, začasna rešitev problema je bila da sem pritisnil gumb za odpiranje stekel na sopotnikovih vratih ](*,) . Ko sem se naveličal pritiskanja, pa sem ugotovil da je bil problem v spodnjem zvočniku pri sopotniku in sicer se je ohišje zvočnika dotikalo samih vrat ( očitno je zaradi tega prebijala masa ) Rešil pa sem tako da sem ležišče zvočnika izoliral s trakom..

Poskusi najprej odlopiti sprednje zvočnike pri radiu ter tako lokaliziraš problem (spredaj/zadaj oz. levo/desno)
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

eeee, vidiš to rabim, človeka z istim problemom :) bom jutri prvo prevero da se res kje ne dotika kovine ja.


@pepsi: zadaj so zvočniki not ja sem ze odpiral gor, spredaj pa niso več originalni, sem jih menjal pa ni več konektorjev tak da to verjetno ni :)
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

zaj nevem al fabrizio rad pije al kaj je to, vglavnem ftrgam pol avta narazn na zvočnik pride sivo beli kabl na tw rdeč, v avtu pa je rumen, in vse to samo na eni strani :? če pogledamo še drugo stran mamo komplet mavrico samo od zvočnikov.

no ker sem nad original kablovjem obupal smo na novo potegnili vse kable kretnice varno spravli v konzolo za radijem, ampak še vedno ne deluje, še kr nekje prebija al nekaj nevem, plastična obroba od zvočnika pa negre v lukno na tapeti tak da, jaz sem obupal.

kupi kdo pioneer 6800 pa rainbow cfx ? :wink:
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Odgovori
  • Informacija