Ozvočenje v 145

Vse kar se tiče avtoakustike
stanko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Maj 21, 2004 8:57 am

Zanima me kakšne velikosti zvočnikov(premer in globino) ste spravl v luknje vratih in zadaj pri zadnji klopi. Zanimajo me predvsem tisti, ki ste jih vgradil brez večjih predelav panel.

Zanima me tudi kako ste rešili problem zadnje police pri vgradnji zvočnikov na njo, glede na to da je le ta "mehka".
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Spredaj gredo 16ke, edino kar moraš paziti da ne bodo pregloboke (večina jih ni, so pa tudi taki primeri). V tem avtomobilu se mi zdi neumno dajati polico, saj je serijsko nima in maš same probleme če daš notri leseno...Najboljša kombinacija je da imaš spredaj dobre 16ke + tw, v prtljažnik daš en mali sub magari 10" in vse vežeš na ojačevelec. Bo dosti boljši efekt kot pa polica z ovalci, pa tudi 10" sub zavzame zelo malo prostora. Zvočnike ki so pa v bokih pa magari postiš prikljopljene na radio oziroma po potrebi izklopiš.

LP
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jaz imam zadnjo predelano polico (spodaj je dan les in leseni nosilci), mislim da za 30 cm zvocnik
super
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

stuhec164 napisal/-a:jaz imam zadnjo predelano polico (spodaj je dan les in leseni nosilci), mislim da za 30 cm zvocnik
Imaš sedaj 145ko????
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Spredaj 16ke+tw,v zadnjih "vratih" 13ke pa en sub + ojačevalc pa maš pomoje več kot dovolj....
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

vlaganje denarja v ovalne zvocnike za v polico je stran metanje denarja. rajs dej mal vec zravn za kvaliteten spredn sistem pa bo mnogo bolje. navsezadnje si bos zvocnike vgradil zato, da se bos ob poslusanju muzike veselil ti in ne tisti, ki sedijo zadaj.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

men pa se zdi da so odspredaj 17. bom pa preveril ju3. drugače pa mam jaz spredaj pioneer 180 W. odzadaj 13 cm pioneer 130 W. problem je v tem da če kdo sedi odzadaj je muzika preglasna, ker so zvočniki v višini rok, nasprotno spredaj pretiha ker so spodaj pri nogah.

glede globine zvočnikov, sem kupil v MediaMarktu po katalogu od pioneer zvočnike za spredaj, pa sem jih lahko vrnil ker so bili pregloboki.

če že kupuješ sprednje sisteme, kupi definitivno ločene tweeterje. jas sem naredi napako ker sem kupil 3-sistemce.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mikkaa nastimi si fader na radiu?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

mikkaa145 napisal/-a: problem je v tem da če kdo sedi odzadaj je muzika preglasna, ker so zvočniki v višini rok, nasprotno spredaj pretiha ker so spodaj pri nogah.
Pomoje je problem pri tebi ker nimaš ločenega siststema 16+tw in ti zato vse spodaj igra. Če je pa ločen sistem, pa imaš pri ogledalih tweete za visoke tone in v vratih 16ke za bas. Glede potnikov zadaj se pa ne obremenjujem, če bi kaj prispevali bi imeli nameščene zvočnike po želji, tako so pa lahko veseli da se zraven pelejejo :lol: :wink: Sej ni tako hudo smo pa takrat malo bolj uvidevni in imamo muziko potiho....

16 ali 17 je pa eno in isto, ker je itak tipska mera ki se ji reče 16ka...

LP
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

ce mene prasas, v vrata 16ke (ce grejo) sam basse, brez visokih tonov, gor v aramturo pa tw, zadi v "vrata" pa dvosistemce, pol pa se woofer po zelji, sam pomoje ni potreben, ce so spredi 16ke basi. En moj frend ma blaupunktove zvocnike, take ko sm napisu (brez wooferja), pa sm mislu da ma woofer.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Men sprednje 16-ke čisto zadovoljivo igrajo. ne rabm nobenega wooferja :mrgreen:
Slika
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Alfa33 napisal/-a:Men sprednje 16-ke čisto zadovoljivo igrajo. ne rabm nobenega wooferja :mrgreen:
:lol: stari zdle se mi je pa zarat tebe tk zaletelo, da sm se skor zadavu.
nevem zakaj so mene usesa bolela na totem rejliju, pa smo je bla muzika cist potih.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

MG napisal/-a:
Alfa33 napisal/-a:Men sprednje 16-ke čisto zadovoljivo igrajo. ne rabm nobenega wooferja :mrgreen:
:lol: stari zdle se mi je pa zarat tebe tk zaletelo, da sm se skor zadavu.
nevem zakaj so mene usesa bolela na totem rejliju, pa smo je bla muzika cist potih.
Sm še pojačal(2x), samo še nov woofer rabm za optimum sistema :) . Bo pa tudi sprednji sistem na ojačevalcu
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jz mam dls c6 spredn sistem in je brez wooferja bolj zalost, pa so drugace zelo dobri zvocniki. ce si pac delas celoten sistem v avtu zraven obvezno mora bit woofer.
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Alfa33 napisal/-a:Sm še pojačal(2x), samo še nov woofer rabm za optimum sistema :) . Bo pa tudi sprednji sistem na ojačevalcu
zakon. bos "pokazu" ob priliki :wink:
Odgovori
  • Informacija