Katere zvočnike?

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

speljes jih ob straneh in cez tisto gumico med vrati noter in je fertik ( stare originalne kable pa pustis v vratih in jih polepi z izolir trakom.). niti tapete ti ni treba dol dajat. ce bos kupil 2 kompo. sistem imej kretnice v avtu ( pod armaturko )

LP
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

isti predlog kot tomi: poglej se za rainbow, baje so hudo dobri za svojo ceno. drugace pa pri dls ne mores zgresit.
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

DLS R6A :D 0wnz! :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper:

rainbow pa tut niso slabi.. glasno igrajo in kvalitetno
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

156ka nima gumjaste uvodnice v vrata, da bi lahko porinu noter še dodatne kable, ampak ima konektor, ki se pritrdi na vrata.
Se mi pa tudi tejle zvočniki od rainbow-a dopadejo.

Kateri so potem boljši, rainbow ali Dls? Pioneer vrjetno odpade.
Še eno čist izi vprašanje, a je radio (4x50w mofest)sposoben gnat tele zvočnike al ne, ker se mi res ne da spet vseh tepihov dvigovat, da bom kable razpelu. :doubt:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

katere koli boš izbrau so si slo podobni, če hočeš uredu muziko, ti tudi tistih par urc za nove kable ne bo škoda.

lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce ze kupujes zvocnike za 100eur+ ti predlagam, da jih vezes na ojacevalec. sele takrat bodo prisli do izraza.
in ja, pioneer odpade.
Slika
Uporabniški avatar
daniels
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Jul 30, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

da ne odpiram nove teme.

Danes grem po zvočnike Hertz dieci DSK165 (77€) in HERTZ dieci DCX 165 (64€). Rad bi prišparal 50€ in jih vgradil sam. Je potrebno sneti celotne tapete ali obstaja lažja rešitev. Nekje sem zasledil, da grejo pri Alfi 156 samo mrežice dol in vgradnja ni problem? Nočem na pamet nekaj dol vlečt in poškodovat notranjost.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če si imel 10.000€+ za alfico, potem imaš najverjetneje tudi 80€ za montažo in IZOLACIJO. Zvočnik brez izolacije je kot pašta brez parmezana...
Ne rečem, če bi vedel kako se zadevi streže, če pa pač ne veš (kot tudi jaz ne) greš in daš zmontirat pa se ne treseš za tistih par €.
Sicer pa mislim, da bi se dalo ceneje kot za 50€ zmontirat, ne vem točno.
Jaz sem dal delat (že 2. avto) k Žgajnarju v BTCju (poleg mazda salona).
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
daniels
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Jul 30, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Fora je, da rad sam kaj storim. Prišpara se kak evro pa še užitek je videti nekaj kar si napravil z lastnimi rokami. :D

No ja, najverjetneje bom prepustil vgradnjo Žgajnarju. Ravno včeraj sem bil pri njem, ko sem uporabniku Vision.si (ima res prečudovito Alfo) prodal originalen avtoradijo. Z Žgajnarjem sem tudi podebatiral kaj bi vgradil v svoj avto in predlagal je Hertze, vgradnja bi pa koštala 50€. Nisem vedel, da pri vgradnji tudi izolira zvočnike. To seveda opraviči ceno vgradnje.

Upam, da si bo vzel čas tudi za brušenje blende.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Verjetno ne izolira vrat, če se ne dogovoriš. Je pa res, da sem jaz tam takorekoč redna stranka... naj ti nalepi še par bitumenskih plošč na pleh za zvočniki pa je.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
daniels
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Jul 30, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Ajde resno!

Kako se odstranijo tapete na AR156? Kot sem videl sta v ročki dva vijaka (zvezdice :doubt: ) in to je to. Se mogoče motim?
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Na prvi seriji 156-tk izgledajo zadnja vrata takole:
Slika

Tapeta:
Slika

Kolikor vem imajo FL se enaka vrata, pa tudi prva/zadnja se ne razlikujejo prevec.

Vijaki so:
- pod stikalom za el. stekla
- pod rocico za odpiranje vrat (treba z enim majhnim sraufencigerjem odstraniti plasticni pokrovcek)
- za zvocnikom
- pod pepelnikom

Ostalo je pa vec ali manj na stiftih. Se tole si malo preberi: viewtopic.php?t=11170&postdays=0&postorder=asc&start=0

lp
bush81
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 10:58 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Je blo že dosti tukej napisanega, vendar bi vseeno rad preveril, če sem prav razumel. Zanima me, če grejo v AR147 v prednja vrata res zvočniki velikosti 16 cm? Torej vgradnja luknja (ujem) v vratih je velikosti 16 cm?
Še bolja na kratko: ali je omenjeni zvočnik primeren (samo dimenzijsko gledano)? http://www.mimovrste.com/artikel/133005 ... kt-gtc-652
bush81
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 10:58 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Mi ne zna nihče odgovorit? :)
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Odgovori
  • Informacija