Katere zvočnike?

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

sleby napisal/-a:ej ne mi kina z avtom primerjat:D:D:D a mas v avtu 5.1 zvok pa gledas filme? ne?! vazno je, da je spredi dobr sistem, navsezadnje mas akustiko v avtu ZASE in ne za tiste, ki se vozijo zadaj.
Sj jz tud nimam kina v avtu. Se zmenva pa prideš k men poslušat; najprej samo prednji sistem, potem vse skupaj. Drgač je tkole, samo prednji sistem, JA, ampak če je huudooo. (ala za tekmovanja). Če pa misliš sistem za tko, tko, mam pa jz vsak dan še zadnjega.
Lp, D.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

sej mam tut jz zvocnike zadaj ampak mi je zal tistih 10k kolikor so vredni, rajsi bi kupu dls se en razred visje.
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, da še jaz vprašam. Rad bi v 156 zamenjal zvočnike, dal bi pa take, ki pašejo v original luknje. A se zvočnike, o katerih je bilo govora, da dobiti tudi z manjšim premerom (pa da dobro špilajo)? Gledal sem link od colibryja, piše, da so zraven še visokotonci. Se pravi, bi moral vzet dva kompleta (za sprednja in zadnja vrata)? :?

A ima smisel tlačit še subwoofer v prtljažnik, glede na to, da je avto limuzina? Spomnim se, da je kolega pred leti dal woofer v 155 in se ga v avtu skoraj ni slišalo :)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

seveda se da dobit tut zvocnike z manjsim premerom. poglej si na http://www.radiovili.si majo velik izbire pa se clani alfa kluba imamo tam popust.
woofer pa bi moral dobro spilati tudi v karavanu. navsezadnje 156ka spet ni nevem kako velik avto.
Slika
Uporabniški avatar
dani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Po Mar 29, 2004 12:16 pm

Jaz imam v 145 spredaj DLS b6 in woofer Infinity Basslink v prtljažniku.
ZAdeva deluje zelo dobro, moram pohvalit basslink - zvok je dober in glede prostora je zelo praktičen - ga daš noter in pozabiš.
Treba bo smo še en ojačevalec za prednji sistem nabavit, pa se nakako ne spravim delat panela za v prtljažnik - ma kdo kakšno idejo kam vtaknit dvo kanalni ojačevalec?

LP
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

A kdo ve kaksne so mere za sprednja zvocnika pri 146? 16,5cm?

http://www.jbl.com/car/products/product ... EL&ser=GTS

Oz. te ce bi pasal, ker bi ene ugodne take lahko dobil. Pa a je to bad, ce je visokotonec notri in ne posebaj. Na kratko, a so za kaj te zvocniki? Uzad bi pa dal te kr moje stare, sej so itq en drek, ker dam na 25 glasnost loud on in base ne morm met vec kakor -04 da ne hresci.
Zadnjič spremenil Dejch, dne To Feb 07, 2006 4:19 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Jebemti tok ste predlagal, da zdej ne vem niti priblizno kere. Rainbow al dls je najveckrat...
z obema omenjenima znamkama nimas kej zgresit.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ka pa Hertz? Jst mam spredn sistem 16ke, pa fino fajn spila...cena 28k sit v Novem mestu pri Farmel-u.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

jst sem dal za herze 17.000 sit v Rozni dolini
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

AlfaSpider napisal/-a:jst sem dal za herze 17.000 sit v Rozni dolini
Pa ne za take kot mam jaz :verycool:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Dejch napisal/-a:A kdo ve kaksne so mere za sprednja zvocnika pri 146? 16,5cm?

http://www.jbl.com/car/products/product ... EL&ser=GTS

Oz. te ce bi pasal, ker bi ene ugodne take lahko dobil. Pa a je to bad, ce je visokotonec notri in ne posebaj. Na kratko, a so za kaj te zvocniki? Uzad bi pa dal te kr moje stare, sej so itq en drek, ker dam na 25 glasnost loud on in base ne morm met vec kakor -04 da ne hresci.
Na to nej kdo prosim odgovori. Hvala
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jah sajb ti ne bo lih vn vrglo, pa ce ne mislis dajat ojacevalca, je teh 45w rmsja ok...so pa za 146ko 16ke torej 16,5cm bo slo notri edin ni nujno da se bojo vlegli v luknje - pri meni so morali pleh v vratih (za zvocniki) malo poscipat s klescami...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Miholl napisal/-a:Jah sajb ti ne bo lih vn vrglo, pa ce ne mislis dajat ojacevalca, je teh 45w rmsja ok...so pa za 146ko 16ke torej 16,5cm bo slo notri edin ni nujno da se bojo vlegli v luknje - pri meni so morali pleh v vratih (za zvocniki) malo poscipat s klescami...
Hmm sej to mislim, da so mogli ze pri starih delat, tako da bi pomoje mogl sedt, ce ne bodo pa zdaj. V glavnem so vredu in bassi bodo delal normalno?
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Eh sej nima veze, bom raj dal ta denar, da se znebim cukanja. To je bolj pomembno, kot zvocniki, le-ti bodo, ko bo bolj primeren cas. :D
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dejch izklopi loud, to je za potihem poslušat, da maš kej od basa, če ne je brez veze.
Zato maš pa u k*rcu zvočnike, če jih pa ne uporabljaš pravilno.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija