Katere zvočnike?

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kupil bi si zvocnike in visokotonce zravn. Pa da ne bodo en cheap s****, k ne bo mogu bassov normalno igrat ze pri 25 glasnosti in bo vse hrescalo, ker taka jajca imam sedaj. :) No svetujte. Pa drugace, a se mi splaca kupit se za zadnja vrata 2 zvocnika? Je sploh kaj razlike, uzad se tko redko kdo vozi, razen psa. :)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jz mam dls c6 in sm ful zadovoln. pa se pr viliju mamo poopust, tko da so me prsl okol 32k ce se ne motim. za zadi pa ne rabs zvocnikov. rajs dej ta dnar zravn za predn sistem.
Slika
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

zadi ni treba dat veliko dnarja za zvočnike bo čist uredu ene 150w pa da so bol pocen boš pa meu boljš prostorrki zvok se bolš sliši res

lep pozdrav
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Zadaj je fajn da je nekaj. Tist k prav da ne rabs, nima prav. Tud za kino prostorski zvok rabs zvocnike tud zadi, ceprav od njih skoraj nic nimas (pa zato kupš neki cenjšega). Tko tud v avtu. Spredaj ful važn, zad niti ne tolk. Priporočam za spredi Phase Linear. 16 cm sistem PCS.... je 26000 SIT. Igra ful lepo.
Lp, D.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ej ne mi kina z avtom primerjat:D:D:D a mas v avtu 5.1 zvok pa gledas filme? ne?! vazno je, da je spredi dobr sistem, navsezadnje mas akustiko v avtu ZASE in ne za tiste, ki se vozijo zadaj.
Slika
titibl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Sr Okt 12, 2005 10:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

me zanima kaj bi reku če b šou v kolosej pa bi zvok mel sam od spredi pa naj bo še tk fajn.važn je da maš tk stvar zastavljeno da slišiš vse zvočnike.najbolj dva spredi in dva zadi.če so zadost kvalitetni in močni pol lahk z radiom reguliraš celo zadevo.zvok ti more prhajat od povsod.
salve
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

ko itak je v avtu notranjost taka da niti približno ne pridejo zadnji zvočniki do izraza. po mojem stran vržen denar. en dober prejdni sistem pa je to to .. jaz bi vzel kaj od rainbowa al pa dls :)
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

podpiram DLS in rainbow.. lahko pa kupis impulse zvocnike 100 rms-a ( http://www.nakupovanje.net/catalog/p110 ... niki-.html ) .. pa ti povem da suvajo k pr norcih. potrdi ti pa lahko lasserjam k vedno samo knof vrti k notr sedi :)
vclanis se in narocis. dobis pa v 2 dneh.. izberes placilo po povzetju in je.

ampak pazi! ce misls to dajat v 146ko.. si bos mogu distancnike narest ker so zlo globoki zvocniki.. majo uber magnet :)

LP
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

OK, tle moram pa še jst neki dodat. Zvočniki na zadnji polici so zgrešena investicija. Kot je nekdo pred mano že omenil, avtomobilska kabina ni kino dvorana in v avtomobilu nas, vsaj večina, ne gleda filmov. Za optimalno zvočno sliko mora zvok v avtomobilu izvirati od spredaj. Zvočnike na zadnji polici lahko pozabiš, investiraj raje v res kakovosten sprednji sistem, če pa želiš dodati še "a little something extra", pa dodaj še woofer v prtljažnik. Ta kombinacija je idealna za v avtomobil in tudi daleč najbolje funkcionira (sem sprobal že kar nekaj različnih rešitev).

Zvočnikov na zadnji polici definitivno ne rabiš oz. ti celo kvarijo samo zvočno podobo.
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Tudi moj glas gre za rainbow. Imam njihov sprednji sistem in ojačevalec in je zvok nekaj čisto drugega napram raznim JBL-om ipd. Pa poslušam metal, ki je za zvočnik velik bolj zahteven kot pa štanc nabijanje. OK, tud tist si včasih zarolam... :)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

no, kaj sm reku?:]
Slika
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

infinity mogoče? :roll: jst mam to, pa dela dobr :mrgreen:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

infinity je crap od zvocnikou :) sam za v smeti.. prevec piskajo pa nbenga kicka nimajo.. poleg tega je pa njihov mid-range k da bi po konzervi tolku :)
popshow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jul 24, 2004 12:30 pm

Sto ljudi, sto okusov... Bose je zakon, za moj okus.
Pokušavali su mnogo jači od Vas... Ali nisu uspjeli.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ma ja sam, jz ne mislim na zadnjo polico dat zvocnike, ampak na zadnja vrata, kjer ima 146 ze serijsko luknje. Jebemti tok ste predlagal, da zdej ne vem niti priblizno kere. Rainbow al dls je najveckrat...
Odgovori
  • Informacija