Zamenjava radia AR147

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

A je kdo mogoče menjau radio u alfi 147? Pa kere kable morš zamenjat da bi radio delu, ker se mi zdi da ne dobi plusa!
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Spyke napisal/-a:A je kdo mogoče menjau radio u alfi 147? Pa kere kable morš zamenjat da bi radio delu, ker se mi zdi da ne dobi plusa!
Ja maš prou ja, mam podobne probleme, tko da sm ga nakonc kr direkt zvezu... Če boš problemček rešu, spuroč :wink:

LP Beno
luigi61
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: To Mar 09, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem peljal kar na servis (Stepančič) in so mi tam premešali kable (ziher je ziher). Se ni za igrat, ker lahk hiter BC skuriš.

Je pa fora. Originalen radio se vklaplja in izklaplja preko CAN linije (računalniška povezava z body computerjem) in ne preko direktne štrom linije iz ključavnice.
Kaj to pomeni? Da, če želiš, da se ti radio ugasne, ko vzameš kontakt, boš moral novo štrom linijo vlečt iz ključavnice (odpret celo armaturko).

Jaz sem rekel naj ne komplicirajo in sedaj sam skrbim za to, da radio ugasnem, ko frem iz vozila.
Prednost je, da lahko radio poslušam tudi brez kontakta, slabost pa, da, če sem pozabljiv, gre pač akumulator rakom žvižgat.

PS:
Potreboval boš še blendo za naknadno vgradnjo, da ne boš mel luknje okol radia. Ne obstaja kot originalni del od Alfe, ampak jih dela en privatnik. Men so jo na Avto Trigalvu zrihtali.
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Ja hvala Radio pa že špila je isto zvezan k pr deb da ga sam ugašaš!
arctus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 9:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

zivjo, a ma kdo kje na netu napisan ali pa ce mi lahko tule razlozi, kako priklopim kupljen nov radio v 147-ko. crne kontakte (mnde se jim rece euro) in anteno sem povezal na radio in radio dobi kontakt - dela, ampak se nic ne slisi v zvocnikih, v zraku ostane se en bel prikljucek (na njemu pise AMP) in se dva pisana, rumen in zelen (2x4 povezave se mi zdi oba). mislim da bi moral vse skupaj nekako vezat mimo ojacevalca BOSE. koliko pride taksna montaza pri stepancicu?

lp,
arc
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Blende za okoli radia dobiš pri Radio Vili v Lj. Cena 1500 sit približno.
Takole zgleda pri meni...
Slika
Odgovori
  • Informacija