Alfa Romeo GT + Ipod ?

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Dobrodošel, štajerc! :twisted: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

urban napisal/-a:evo, končno se registriral....
za takega starega alfista pa je res zadnji cajt da si se oglaso !
Wellcome.
Uroš
mrbungle
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 9:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

urban napisal/-a:evo, končno se registriral. Septembra sem kupo orginalni adapter za ipoda, za alfo GT (isti kot za 147) in predalček za pod radio. Cena skupaj cca 50.000,00. Zadeva deluje, to pa je tudi vse. Adapter nategne radio, da si misli, da ima priključen CD-veksler. Potem pa lahko tako kot menjavaš CDje na veksleru menjavaš playliste (avtomatsko prevzame prvih 9 playlistov, da se obnašajo kot prvih 9 cdjev v vekslerju). Pol pa je še ena finta ki ne deluje najboljše: da kao pešaltaš na 10i "CD" pol pa lahko dostopaš še do ostalih playlistov (ne samo prvih 9), po katerih se premikaš z tipkami na volanu. Kaj ne deluje vredu? Prvo je to da, ko prešaltaš na "10i cd" rabi ipod približno 20sec, da to ugotovi, pol pa tudi premikanje po playlistih traja katastrofalno počasi - neuporabno torej.
Premikanje po prvih 9ih playlistih deluje še kr, cca 1 sec rabi da menja playlist, komad pa tud približno tolk. Slabo je tud to, da ko ipod priklopiš na alfa adapter menja ipod menja grafiko na displayu in po zgleda tak ko ipod 2 generacije, pa ful mali fonti so (grozzaa!!!). Na alfinem med obema števcema ti playlist predstavi kot zaporedno številko cdja v vekslerju, komad pa samo s številko. Še to... ko vzameš kontakt avtu (cca po 20 minutah) ipod pozabi kateri paylist in komad je igral (jovo na novo štarta 1 playlist in prvi komad). Če pa avto štartaš prej kot v 20min pa še ve kje mora nadaljevat muziko. Zvok je dober, volume od ipoda ne vpliva na glasnost igranja v avtu. Tolk... ipod je 5gen (video), avto je alfa GT 2.0, bose, brez navigacije, letnik 2006, če ma kdo še kakšno vprašanje naj vpraša.

Se opravičujem za slovnične napake v tekstu

No, se mi je uspelo prijavit na forum po nekaterih težavah.

Že več mesecev spremljam vse to, ker sem si omislil nov rabljen avto, ki bo alfica (147 ali 156 SW). :D Pa spremljam tudi tematiko glede akustike, ker bi si rad zrihtal tudi to. Še najboljša varinata se mi po eni strani zdi vgraditev ipoda, zato imam nekaj vprašanj glede tega.

Predvsem tebe urban sprašujem, kako si sedaj kaj zadovoljen z ipodom, ki si ga inštaliral. Na strani http://www.blaupunkt.com/uk/infoservices_7_4.asp sem namreč prebral, da imaš lahko samo 9 playlist in na vsaki listi 99 pesmi. Ali to res drži, oziroma ali se da original radio oz. vmesnik za ipod nadgraditi s softwerom, kot je opisano na podani strani (Basic, Text, Micro-Drive...)

Zanima me tudi, če na tako priklopljenemu ipodu deluje funkcija Shuffle ali se komadi predvajajo samo po vrsti.

Hvala za odgovore,
miha
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Kaj pa tale moja ideja:

Vzamem od Densiona - gateway 300 ali 400 (kompatibilen z radijem v AR 147 - tip 937).

http://www.dension.com/icelinkgateway300.php

Kolikor lahko razumem dela tudi tako da priključimo gor eksterni HDD, zato vzamem recimo:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=C ... &linkid=15

in voila, imam player z 120 ali kolikor hočem GB spomina za pesmi.

No okvirna cena za Gateway 300 je:
http://www.dension4u.de/shop/product_in ... ts_id=1395

Ker Densionove produkte prodajajo tudi v LJ se moram pozanimat če je taka varianta mogoča in koliko je pri nas cena za zadevo.
Ker kolikor sem prebral je Gateway prvenstveno namenjen kontroli Ipoda, samo glede na to da ima možnost priključitve eksternega HDD mogoče deluje tudi tako da špila mp3-je direktno iz diska.

Sodeč po temle opisu je moja ideja izvedljiva:
The Dension Gateway 400 is a vehicle-specific adapter that enables connection and control of media players (e.g. iPod), USB flash drives and other USB mass storage devices with FAT file system. It connects directly to the car's entertainment system and emulates an external CD Changer. It also allows you to retain the use of your CD Changer if you already have one.
LP
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Evo preverjeno:
Dension Gateway 300 pride 220€ + USB kjuč 4GB stane max 40€.
Vse nabavljeno v Sloveniji
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Pa dela tole skupaj? Za sigurno? Kaj bi pasalo na Nav+?
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Sem preveril in mi je rekel da Gateway 300 dela ali z Ipod-om ali pa z USB napravo (ključ, HDD,...). Razlika med Gateway 300 in 400 je da 400 omogoča tudi ogled video vsebin preko eksternega LCD-ja. Jaz se bom odločil raje za Gateway 300 in USB ključem ker USB ključ ne rabi napajanja, Hdd pa.
V trgovini mi je rekel da ni panike in da imaš na ključu lahko max. 6 direktorijev in v vsakem je lahko max 99 pesmi, tako da za moje potrebe bo 4GB ključ več kot dovolj. In potem lahko špila po playlisti komade.
Ja za na NAV+ sistem se bi blo dobro pozanimati če gre, sam po moje ni problema, za vsak slučaj pa preveri na densionovi strani listo kompatibilnosti avtoradijev z njihovimi sistemi. Samo oznako radija moraš vedeti pa bo. Jaz vem da moj je 937 high, za sistem z NAV+ pa ne vem kaka je oznaka.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Kje pa se da dobiti Densionove produkte v Sloveniji. Bi kar tja poklical pa naj mi kaj več povejo.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Evo po včejašnjem surfanju mi je uspelo najti kje v Sloveniji se prodajajo densionovi produkti. Baje pa se na veliko vgrajujejo predvsem v Audije in BMW-je, pa seveda tudi v Alfe, tako da zadevo dobro poznajo.

http://www.zgajnar.com/glava_3.html

Ej Pero, sam zdaj bo pa zadnji cajt da gremo na en pir in kako rečemo, da si ne bomo pisarli po netu #-o
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Ja sam res je treba it na enega. Ko boš imel čas pošlji ZS pa se dogovorimo :wink:
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Se da samo aux kabel izpeljat iz radia in priklopit na ipod to ?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Prejšnji teden se spraševal na mediacar.si če bi lahko uvozili Xcarlinkov iPod adapter... So rekli, da načeloma ni problema. Cena je pa ista kot za USB adapter...
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

Kje se pa dobi ta IceLink v sloveniji?
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

No pa sm končno zrihtou..
Mam ta kabl od blaupunkta in dela, je pa res da ne na vseh radijih in nemorš vedt če bo na tvojmu delal, je treba probat.
Baje se pa na netu dobi nek fajl k ga daš na ipod in ti igra 100 playlistov.
Odgovori
  • Informacija