Zvočniki v 156 SW

Vse kar se tiče avtoakustike
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

bass napisal/-a:Zakaj je potem miljon tega na ebayu prav poseben model za staro in poseben za novo?
Nimam pojma, mam star model armaturke in imam Pioneer radio, pa ne rabim nobene blende....vse se lepo prilega :doubt:

Lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Očitno je odgovor v obliki tvojega radia - moj je namreč dokaj ozek in je grda luknja vmes. Glej in se čudi...

http://www.avtomobilizem.com/modules/ca ... ar_id=8074
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

bass napisal/-a:Očitno je odgovor v obliki tvojega radia - moj je namreč dokaj ozek in je grda luknja vmes. Glej in se čudi...

http://www.avtomobilizem.com/modules/ca ... ar_id=8074
ti imaš "novo" armaturo...zato ti ne paše!!!

PS: jaz sem naredil in lesa (tanke palčke za osnovo) in kita, noto šprickit in barva......paše v nulo !!
nimam zarez med armaturi in blendo ter nato še med blendo in original bledno od radia, ampak samo med armaturo in mojo blendo

bom poslikal in dam na net

PS: stvar me je stala cca 3.000 sit, vendar mi je dosti materiala ostalo za kaj drugega.....porabljenega je bilo recimo za kakega 1.000ka......pa kar eno lepo število delovnih ur da sem vse lepo zbrusil in pobarval :mrgreen:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

evo...kot sem rekel slikce doma narejene blende za radio ...
Slika
Slika
Slika


tista blenda, ki sem jo najprej kupil ni bila vredna pol ku.... zato sem jo vrnil in naredil tole...
lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lepo!
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

tole pa leps zgleda kot iz fabrke:)
pohvale =D>
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tole ti je pa zelo lepo ratalo! =D> Koliko si pa živcev zgubil, da se tako lepo ujema po robovih?
Slika
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

guma napisal/-a:Tole ti je pa zelo lepo ratalo! =D> Koliko si pa živcev zgubil, da se tako lepo ujema po robovih?
mmmmm ....raj ne bom govoru :roll:

da se je vjemalo po robovih še ni bilo tolk hudo, težje je bilo narest lok od leve proti desni v globino (armaturka ima ob straneh manjši rob kot na sredi), naredim vse v nulo probam ploščico...vse ok!

pride šprickit in barva :oops: ......in ko vstavim ploščico, ni šla več ven :evil: malce pretesno

prišlo zopet brušenje, kitanje...vmes je še zahladilo, tako da se šprickit ni sušil, še manj pa barva......že vse narejeno , pobarvano in "posušeno"....zagrabim da bom zmontiral in :evil: :evil: na okverčku dobim vzorec prstnih vtisov...še enkrat vse dol in na novo gor....ene 3x :oops:

večkrat sem zaj.... bolj sem mel vsega poln kur... in hitreje sem hotel vse narest.....no na koncu je bilo en dan šprickit, drug dan barva in tretji dan lak.....in ratalo je to :mrgreen:

Malo stroškov pa veliko živcev in na koncu zadovoljstvo :mrgreen:
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ti si bil tud ziher v otroštvu modelar :D
Lepo narejen.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bass si je privoščil zvočnike DLS magnezium MS6 in konkretno izolacijo. Izjemno zadovoljen, zelo lepo igrajo, hkrati močno - iz centra do BTC si gluh, če imaš take mazohistične želje.
Potrjujem, da so velecenjeni BOSE dosti slabši v vseh pogledih, seveda dosti naredi tudi izolacija, razlika je OGROMNA.
Vseeno pa sem za popolnitev zvoka bosiče pustil v zadnjih vratih, naj vsaj malo praskajo- fader skoraj popolnoma na front.
Tu bom pa počasi končal z nadgradnjami.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

in o kakšnih stroških je tle govora? da izoliraš komplet avto so pomojem kar konkretne cifre.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

tut mene zanimajo cene za izolacijo.
drgac mam pa tut jz dls in res kul igrajo, pa nimam glih high-end modela:)
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Izolacijski material me je prišel 15k(dynamate), potrošnega materiala je bilo nekaj malega... Je pa bilo na avtu porihtano še par stvari poleg tega(tesnenje HID žarnic, podloga spr. tablice), za delo sem tudi odštel 15k, realno je bilo dela 4-5 ur. Skupaj 30k sit.
Montiral mi je pa Žgajnar(BTC).

Za res odlično izolacijo lahko odšteješ brez dela 30k, govorim za sprednja vrata, je odvisno od tebe kakšne kriterije imaš. Jaz tekmovati ne mislim...zato z izoliranjem nisem pretiraval, le toliko da se izboljša dušenje, saj imam pač omejen budget.
Absolutno mi ni žal niti tolarja, pa tudi zvočnike sem dobil pol leta stare in v odličnem stanju za polovično ceno. Kolikor sem se bal ali bodo pasali v odprtino - zaradi šipe, ko se spusti- se je vse dobro izteklo in nisem rabil distančnikov ipd.
Bose mrežice visokotoncev so letele stran, smo malo modificirali in vpasali direktno DLS visokotonec, ki ima svojo mrežico. Prilepim slike, mislim,da je dobro izpadlo, ne izstopa pretirano po designu, vseeno pa tisti ki ve kaj o avtoakustiki, ve kako izgleda DLS-ov tweeter in se mu sanja kaj je vgrajeno. Lahko pa si tudi v živo pogledate na zabavi 16.12.06, če seveda pridete.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija