Avtoradio 147

Vse kar se tiče avtoakustike
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nimam kontrol na volanu, vendar mislim to kar govoris da kontroler priziga radio je res. Ker nisem nikakor najdu pina na euro priklopu ki bi reagiral z povisanjem toka glede na polozaj kljucavnice. Verjetno vse skupaj krmili s nekim signalom računalnik. Na zgornjem konektorju ki ni euro.
bush81
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 10:58 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

No, potem pa najbolje, da potegneš od nekje blizu varovalk + kabel in ga povežeš na zahtevan konektor na radiu. To je najlažja rešitev, samo bodi previden, da ne nardiš kakega kratkega stika!!!!
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja mas prav. Kje pa so v armaturi varovalke? Nč še nism gledov.
bush81
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 10:58 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Varovalke so pod volanom. Odviješ 2 vijaka in odpreš plastični pokrov. Če ne veš od kje potegnit, lahko ko bom mel čas, sam pogledam in ti to poslikam od kje bi potegnil "+ kabel".
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dj prosm če se ti ljub
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sm učeri zmonteru nov radio in ojačevalec, sub...

In sem se jebu 4 ure za znort. Najbl sem se jebu z napajalnim kablom.

Praziganje avtoradia se pa izvaja ročno. Se nism upu vlečt iz ključavnice drugega + kabla sem se bal da bi preobremenu vod.
GoCo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Apr 09, 2007 9:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Če že ni prepozno...

Ker imaš za napajanje le eno žico, moraš zvezati skupaj akumulatorsko žico in tisto na kateri piše ACC oz. nekaj podobnega. med ISO konektorjem in radijem se napajalna žica že v originalu razdeli na dva del. en konec je zaščiten in ni vtaknjen nikamor.. v ta konec zvežeš z Batery (memory al neki podobnega), drugega pa z akumulatorsko žico, ki gre v radio. pol bo pa delal, samo vsakič boš moral radio ročno ugasnit in prižgat, ker tisto da prižgeš radio s ključem (ACC) pri alfah ne deluje, prav tako radia ne moreš povezati z armaturo, volanom, razen če ne kupiš posebnega vmesnika...se ne splača.. če ne razumeš povej, bom barve žic pogledal, pa pofotkal. srečno:)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mene zanima če je že kdo menjal pri 147ki z navigacijo radio??? Sam sem premišljeval možne in ali je eden izmed možnih da se škatla v ozadju zamenja in prekodira(ne vem če je izvedljivo, pač prva možna varianta v glavi)...

V glavnem se da ali ne ve kdo kaj o tem?
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Čakaj, kaj bi sploh rad vprašal??? Če se da pri 147 ven vzet navigacijo pa notri dat navaden radijo? Kakšna škatla v ozadju??? Kaj bi prekodiral? Daj zastavi vprašanje malo bolj jasno.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Torej gre za 147ko z navigacijo, rad bi da dela na mp3.je muska noter. Kaj se da narediti... glede na to, da je pri navigaciji zelo tanka reža med robom in vrhom konzole in je vse skupaj itak zvezano..

Sem bil dovolj jasen? :D
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

2 varanti sta. Če imaš Ipod kupiš icelink (od firme Dension) in ti delajo vsi displeji gumbi na volanu itd., druga je da si zlotaš konektor ali ga kupiš od blaupunkta ter nanj priključiš katerikoli mp3 player. V tem primeru ti na displeju ne izpisuje komadov, na volanu ti delujeta samo gumba za volume.
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Daj malo bolj to za iPoda razloži...
Kam ta icelink priklopiš ? Bi pri meni to šlo ? Imam 147 2002 letnik z BOSE ozvočenjem...
arctus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 9:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

jst sem meu v svoji alfi 147 najprej notri navigacijo, nato pa so jo vzeli kot vse kaze ven in dali notri avtoradio, ki seveda ni neki delal - boh ve zakaj - po mojem k je vse skup mal drugace zvezano, nato sem dobu en drug cisto navaden kenwood mp3 avtoradio in sem ga proklopu na BOSE s pomocjo ene sheme, kjer je lepo pisal na kateri pin moras dat 12V gor, da vklopis sploh ojacevalec zadaj, drugace ti ne spila nic. radio imam sedaj zvezan ze ene 3 mesece in dela vse brez problema. ce rabis kaksno pomoc mi pisi na PM, sva s kolegom totalno vse nastudirala kako je s to zadevo.

pa se to, radio se vzge, ko se pac da kontakt na avtu in se ugasne, ko se ugasne avto, tak da ti ni treba skrbet da bi akomulator izpraznil. edina frka je ta, da pac avtoradio ni skos pod napajanjem, kar pomeni, da si ob ponovnem vklopu ne zapomni vec nastavitve glasnosti in kje je ostal na CD-ju.

evo lej se fotka, kok sem vse to lepo zmontiral notri (pa se v isti barvi so lucke kot ostale na armaturki):

Slika

lp,
gorazd
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

mikko napisal/-a:Daj malo bolj to za iPoda razloži...
Kam ta icelink priklopiš ? Bi pri meni to šlo ? Imam 147 2002 letnik z BOSE ozvočenjem...
A imaš nav+? Preberi si malo tule gor http://www.dension.com/main.htm
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Ne,nimam navigacije.
Rad bi imel iPod nano (k je majhen, ne zavzame toliko placa, pa 8gb je že kar dovolj placa se mi zdi) priklopljen preko kakšnega kabla, samo ne preko FM transmitterja, pa da bi se ta kabel čim manj videl, samo ne vem, če se to sploh da, niti kako to narediti, koliko bi bilo dela s tem ...
Pa tudi sestra bi imela to v Volvo XC90 , ker nima wexlerja, pa tudi predpriprave nima za iPod.
Odgovori
  • Informacija