Avtoradio 147

Vse kar se tiče avtoakustike
v1goR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 26, 2007 6:59 pm

kar pomeni, da si ob ponovnem vklopu ne zapomni vec nastavitve glasnosti in kje je ostal na CD-ju.
a je to možno porihtat??
v1goR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 26, 2007 6:59 pm

dejte mi povedat a to potem samo nastavitve glasnosti in kje se nahaja zgubiš, ali vse nastavitve avtoradia - način prikaza ( naslov, čas) način predvajanja ( random, zaporedno .. )
v1goR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 26, 2007 6:59 pm

okej, če na prejšnje vprašanje ne dobim odgovor me zanima če se da dobit kje original MP3 avtoradio za AR147 2002 letnik.. Nebi glih menju avtoradia zato kr je ta original videz vredu, vse lučke so iste pa še najlepš zgleda.

torej, a obstaja original mp3 za moj model, in koliko približno košta.. če se seveda še da dobit kje!
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

v1goR napisal/-a:torej, a obstaja original mp3 za moj model, in koliko približno košta.. če se seveda še da dobit kje!
Obstaja -----> KLIK

Seveda dobiš tudi novega, koliko je cena pa najbolje da vprašaš na uradnem servisu.

LP
Slika
Uporabniški avatar
Yigy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: To Mar 29, 2005 10:12 pm
Vozilo: 2006 Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Kraj: Celje

Da ne odpiram nove teme...
v zdejsnjih zimskih casih sem ugotovil, da se originalni CD avtoradio v moji 147 rad upira in noce igrat CDjev se dobre pol ure po zagonu avtomobila. In me zanima, ce je to kej posebi narobe z mojim avtoradijem, ali je to tipicna napaka pri 147 in ce so novi mp3 radiji iz novejsih 147k kaj boljsi.

Pa kje bi lahko dobil kak mp3 radio za 147?
(brez ebaya prosim)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Loudlink? :mrgreen:
v1goR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 26, 2007 6:59 pm

sem bil maloprej na alfinem servisu, sem jih spraševal če mi lahko original avtoradio zamenjajo z novim MP3 avtoradiem, in mi je gospod povedal da lahko pride do nekih problemov pri povezavi.. Kabel ki povezuje avtoradio z displayem v sredinskem tunelu ( med brzinomerom in obratomerom - tam ko mi trenutno kaže npr. CD, Track XX) včasih ni ravno kompatibilen. Mislim da je DAC, DAK oz. neka podobna kratica, v glavnem skrbi za medsebojno komunikacijo radija in displeya. V glavnem, menda so imeli probleme z nekaterimi avtoradiji in sicer ko so ga povezali je začel brzinomer utripat, in nikakor ni šlo to zrihtat.. je pa rekel da 80% avtoradiev normalno deluje, samo meni ni do tega da bi probal na "blef"

Avtoradio katerega imam namen dat noter je Alpine CDA 9885R, pozabil sem ga pa vprašat če se da kako brez tega kabla povezat skupaj če bi slučajno prišlo do kakšnih težav..

Ve kdo mogoče kaj o tem problemu, se je srečal kdo kdaj s tem???
Kakšni nasveti, rešitve če slučajno nebo delovalo tako kot mora??
Konstruktor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 15, 2011 12:02 am

Živjo,

po dolgem času posedovanja BMW-ja serije 3 sem ga zamenjal za Alfo 147. Že sedaj pogrešam zadnji pogon, samo je bilo treba menjat avto... :(

Kakorkoli imam problem z originalnim Alfinim radiom in gumbi na MF volanu. Ali se da kakšnega npr. Pioneerja, Blaupunkta vezat na volanske gumbe? Izkušnje?

Vsakršna informacija je dobrodošla. Hvala.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V Alfi imaš Blaupunktov radio. Če kupiš aftermarket radio te znamke, bi ti komande na volanu morale delati, ker radio priključiš na obstoječi adapter. Za vsako drugo znamko pa je potrebno adapter dokupiti (80 - 100€)...

Adapterja za prehod na zadnji pogon pa še ni :lol: :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Konstruktor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 15, 2011 12:02 am

MaStr napisal/-a:V Alfi imaš Blaupunktov radio. Če kupiš aftermarket radio te znamke, bi ti komande na volanu morale delati, ker radio priključiš na obstoječi adapter. Za vsako drugo znamko pa je potrebno adapter dokupiti (80 - 100€)...
Aja? Da je Blaupunktov? Ja fajn no :D Potem pa ne bo veliko panike z zamenjavo =D>
Adapterja za prehod na zadnji pogon pa še ni :lol: :mrgreen:
Ha, jst sem pa že iskal knof za šaltanje na RWD :wink:

Hvala za pomoč
cespighnio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Jul 21, 2007 10:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: izola
Kontakt:

Prodam ozvocenje bose ojacevalec s vooferjem in 4 zvocniki
komplet iz alfe 147 staro 2 leti, odlično ohranjeni
cena je 400 evro oziroma po dogovoru
Cuore sportivo
Konstruktor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 15, 2011 12:02 am

A mi lahko nekdo pove zakaj mi nočejo delat komande na volanu če original AR radio zamenjam z drugim Blaupunktom? Radio se mi prižge in dela normalno, samo komande mu štrajkajo :evil:
Konstruktor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 15, 2011 12:02 am

Konstruktor napisal/-a:A mi lahko nekdo pove zakaj mi nočejo delat komande na volanu če original AR radio zamenjam z drugim Blaupunktom? Radio se mi prižge in dela normalno, samo komande mu štrajkajo :evil:
Nobeden ne ve??? :cry:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Je radio novejšega letnika?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Konstruktor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 15, 2011 12:02 am

Radio je Blaupunkt New Orleans MP58, kupljen februarja 2009
Odgovori
  • Informacija