Crknil termostat

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Meni še zmeraj ni jasno, ali se motor ne segreje ali kabina?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kokr jz razumem kabina.
preveri nivo hladilne tekocine?
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Potem je bolj logično, da je crknil grelec kabine, ali ga nima?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

alfa_samec napisal/-a:Potem je bolj logično, da je crknil grelec kabine, ali ga nima?
Hočeš rečt, da je zabasan?
Grelec nima ventila in voda prosto teče skozenj, ostalo vse uravnava ECU klime s pomočjo loput.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Sem mislil, da ima poseben grelec za kabino, ki se vklopi, ko vklopiš gretje, kot je tale stvar in če to ne dela več, verjetno tudi ne greje več. Ali?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

:lol: :lol:
Ali si napačen link dal ali pa ne veš kaj je ventilator in kaj grelec ... :lol:

Edit
Se mi zdi, da je tudi ventilator že takoj na začetku zamenjal.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A to je pol samo ventilator :oops:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nevem če je katere imela dodaten grelec ampak, če že, bi se dalo naredit podobno kot kalorifer, čene pa na roru za vodo (podobno kot v nekaterih pomivalnih strojih).

In ja tole na sliki je samo ventilatorček za zračenje, grelec je pa pač kot vsak grelček:
Slika

Zatorej če se motor ogreje na cca 90°C, ventilator deluje, je napaka nekje na krmiljenju (elektronika ali mehanika).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Ja na zacetku ni delal ventilator, medtem ko je grelo normalno...samo si se moral peljat da je zrak poganjalo po kabini ker ventilator ni vrtel...

No potem je ventilator zacel dela, greti je pa nehalo. Ne morem reči da prav tisti dan po vrnitvi servisa saj nisem bil pozoren...

No nov zaplet...Filing imam da stevec ne kaze prv temparature...Namreč zaradi danasnjega snega in daljse voznje mi je zabilo vso zračenje spredaj pri maski. Posledično se je kabina zagrela in motor se je zacel rahlo zaganjat in nevem...kot da bi se pregreval tudi deloval je čudno...v garazi cez sneg sem ga še spravil zdaj pa se hladi...upam da ga nisem konkretno pregrel...
Namreč števe vseskozi je kazal 90 stopinj tako da sem vedel da je nekaj narobe sele ko je motor znizal obrate na semaforju oziroma so le ti nihali in je ventilator za hlajenje delal kot nor...

Saj pravim spet mislim na termostat...saj jaz sem informatik ampak edino logicno se mi zdi...

Ker isti dan ko sem dobil avto z popravljenim ventilatorjem pa je bila prva res mrzla noc, torej idealno za to da crkne termostat...

Razmislam da bi kar menjal pa pol vidim naprej...samo to sigurno ne bo popravilo stevca temparature...zunanji sebzor sicer danes kaze ene 5 stopinj prevec....za notranjega nevem kako preverit ali deluje ali ne...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Notranjega spucaj skupaj z ventilatorčkom in na koncu preveri, če se lepo vrti, ko daš kontakt.

Najbolje bo če se priklopiš na kak tester, pa z laserjem primerjaš tamepertauro na termostatu.
Potem pa še s tistim kar ti cagar kaže.

Od tam naprej pa ukrepaj.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

No To cudno delovanje ki sem ga omenil pred par minutami...Mislim da je to posledica delovanja samo 5 cilindrov... Olje je novo in ga je dovolj, voda je bila, ni vode v olju...ampak en cilinder kot da ne dela...in posledicno rahlo trese avto in nihajo obrati...

Upam da je kaksna zica mokra samo in bo jutri delal ali pojutrisnem glede na to da je zdaj eden redkih trenutkov ko je v garazi...v nasprotnem primeru ni druge kot servis tako in tako... :roll:

Dopuscam moznost da mi je kdaj takole treslo ze ko sem v mokrem vremenu priletel iz AC na relaciji Kranj-Celje zadnje case...ampak glede na to da sem takoj nato doma parkiral, pozabil in je naslednji dan bilo vse normalno se nisem poglabljal....Ko si lastnik 10 alfe se ne sekiras vec za take malenkosti in pricakujes to...:)
Odgovori
  • Informacija