Dodaten grelnik

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Torque
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Mar 30, 2007 1:03 pm

Pozdravljeni

Nekaj dni nazaj sem nekje zasledil o možnosti vgradnje dodatnega grelnika (ne webasto), ki naj bi pripomogel k hitrejšemu ogretju kabine in samega motorja.
Nisem siguren kako deluje, kako se vklopi (avtomatsko - ročno) in o zahtevnosti vgradnje..
Ali morda kdo od vas že uporablja oz. je vsaj slišal kje se da dobit več informacij? Baje je cenovno ugodna zadeva.

Hvala in lp,
T
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

V kateri avto, tip, letnik, motor...?
Uporabniški avatar
lado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 4:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Takšne grelnike sem že vgrajeval in zadeva je super.Takšne grelce imajo vgrajeni skoraj vsi skandinavci (volvo,saab..) kot zimski paket.
Stvar je precej enostavna in se vgradi med cev gretja katera gre v kabino (cev se na primernem mestu prekine in vstavi vmes grelec)
S precej debelimi kabli se grelec poveže z elektroniko(ali pa samo močan rele in stikalo v kabini) katera skrbi da se grelec vklopi ko je zunanja temeratura pod 8 stop.c in voda ni nad 40 stop.c .
Na vetrobransko steklo začne že po cca 10 sek mlačno piha in začne odtaljevati led.
Za tiste kateri imajo avtomobile pozimi zunaj je skoraj nujno,ali pa avto ogrevati avto na mestu tako dolgo da začne vsaj malo gret...
Če koga zanima ...
in cena- skoraj desetina tiste kot stane webasto....


lp

lado
Hitrost je samo vprašanje denarja!
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Dajte malo več infota. Cena, telefonske ali povezave ki to vgrajujejo pri nas, primernost za vgradnjo v alfice...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

To je grelec motorja in ne grelec kabine, deluje na omrežno elektriko torej 230V in je se uporablja večinoma v skandinavskih državah za preprečevanje zmrzovanja hladilne tekočine in manjše obrabe motorja ob zagonu. Nikakor ni namenjen nadomestilu Webasta.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Obstaja tudi 12V dodatni grelec, ki se kot dodatna opcija lahko naroči pri JTD motorjih. Gre za hitrejše ogrevanje kabine!
Uroš
Uporabniški avatar
lado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 4:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

No to je tak grelec-12V kateri pomaga prej ogreti kabino.
Ker imam že nekaj kandidatov,bom zadevo zmontiral,ter tu prilepil slikice....


lp

lado
Hitrost je samo vprašanje denarja!
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mene bolj zanima predgretje samega motorja.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
lado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 4:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Za predgretje motorja je pa webasto ker bi za ogrevanje motorja porabil zelo veliko energije-iz akumulatorja? ali pa bi preobremenil altrenator.

lado
Hitrost je samo vprašanje denarja!
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

lado napisal/-a:Za predgretje motorja je pa webasto ker bi za ogrevanje motorja porabil zelo veliko energije-iz akumulatorja? ali pa bi preobremenil altrenator.

lado
Za predgretje motorja se uporablja električno energijo iz omrežja kakor sem napisal že prej. Za električno predgretje kabine iz akumulatorja pa prvič slišim, kako se to kaj obnese v mrzlih mesecih ko akumulatorjem bistveno pade kapaciteta?
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

SHadowX napisal/-a:
Za predgretje motorja se uporablja električno energijo iz omrežja kakor sem napisal že prej. Za električno predgretje kabine iz akumulatorja pa prvič slišim, kako se to kaj obnese v mrzlih mesecih ko akumulatorjem bistveno pade kapaciteta?
to je pri JTD-jih opcija že od takrat ko je prišla ven 147 JTD!
Obnese se zelo dobro saj JTD pozimi rabi zelo dolgo da zagreje vodo (odpre termostat na 100%) in tačas je ta varijanta zelo dobrodošla. Nimajo pa vsi po vgrajeno.
Naročil sem na 159 dodatno to in stane 54€ (šifra 52Y).
Seveda gretje dela ko je kontakt oz.motor teče in se ob doseženi ustrezni temp.motorja ugasne , vklop izklop je avtomatski
Uroš
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-meni je Petrovčič zatrjeval da moja alfa to ima,in ko je bil vpoklic zaradi možne napake na grelcu,sem dobil poziv od avto triglava,da se oglasim na najbližji servis :D,zdaj pa ne vem ali je to to :doubt:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

alfafil napisal/-a:-meni je Petrovčič zatrjeval da moja alfa to ima,in ko je bil vpoklic zaradi možne napake na grelcu,sem dobil poziv od avto triglava,da se oglasim na najbližji servis :D,zdaj pa ne vem ali je to to :doubt:
po vpoklicu se je prekinlo napajanje na ta grelec zaradi težav pri enih serijah, tako da v bistvu ga imaš ampak nimaš :lol: :mrgreen:
Uroš
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no krasno odpravljen problem,če ugotovijo napako na motorju,bodo odstranili motor in mi povedali naj jo tišim :?: #-o
podgo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Nov 06, 2008 6:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vogrsko

Čeprav je tema že stara, me zanima, če se še da dobiti ta grelec kabine ter kakšna je cena. Imam 147 JTD in pozimi rabi 10min da sploh začne pihati mlačen zrak.

Lep pozdrav
Odgovori
  • Informacija