Akumulator

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Umm, meni je prejšnji lastnik zapustil kar navadnega. Zaenkrat še nisem eksplodiral. V GTV je tako ali tako vse zaprto s pločevino, tako da je pomojem vseeno kje je, ali pri motorju ali v prtljažničku.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

vesoljc napisal/-a:nevem glede cevke, vem pa da majo akumolatorje za zunajmotorni prostor na amzs v LJ. Tam sem ga tud jaz nabavil, pod prisilo klinično mrtvega starega akkuja. pa če si član je še neki popusta...
Jao...da se bi pa 150km vozil po akumulator je pa :| #-o sicer pa zdaj je notri isto topla in ni blo do zdaj kakšnih problemov :wink:

Trenutno še gledam - MOLL M3 plus K2...samo pa pojma nimam kje tega dobiti :doubt:

Help? :mrgreen:

ps. ve kdo kje je "tabakum" v NM?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ja, v bližini Mercator Hipermarketa oz. na Slatniku oz. v bližini Cikave. Glej regionalno cesto NM - Šentjernej. Kaj pa bi rad od tam? Bom jutri poškilil v prtljažnika kakšno čudo jaz vozim s sabo, če se boš potem kaj bolje počutil z navadnim akumulatorjem.

Sicer pa reklamiraj napako pri tastu, saj si komaj kupil avto ...


... če upaš
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Seveda da vem... Ti samo pokliči, lahko ti grem tut jutri iskat aku, pa ti ga dostavim v MB. Samo bodi hiter, pa povej čimprej.
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

@Alfaspider - tast je trenutno no go :lol: ta mesec gremo po 3.0 V6 tako, da če jo hočem peljati moram bit ():: joke :lol:

Pa če je 4 leta lahko bil navaden notri in ni kdo umrl ali avto eksplodiral bo tudi zdej :lol:

@Vocko - glih sem preletaval avto magazin pa sem našel reklamo od tabakum, da prodaja Mol akumulatorje :mrgreen: bom js poklico jutri dol kakšne imajo na zalogi pa ti javim, če ga bom dol vzel 8)

Ve kdo, če so kakšne očitne razlike med Mol in Tab akumulatorji?
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Evo, pa je sel... bralna lucka je v petih dneh cisto izpraznila akumulator. Sicer vzgal na kable in ga sedaj polnim, ampak tista einhellova plastik-fantastik zadevscina polni nazivno samo do 65 Ah, jaz pa se grem s svojim 66 Ah akumulatorjem ocitno lahko samo slikat, ker se cagarcek ne premakne nikamor. :doubt:

Sedaj pa v lov... Gorenjska/Ljubljana, vidim da bo treba nameniti kaksnih 100€ za novo baterijo. Kaksen dober razlog zakaj so se te stvari tako podrazile v enem letu?

lp
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Aja, ce ni razvidno iz konteksta - iscem ugoden nakup na podrocju Gorenjske/Ljubljane. :mrgreen:

lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ima akumulator 1Ah več kot drugi se to na polnilcu ne bo poznalo pol piškovga lešnika.

Verjetno je z akumulatorjem nekaj resno narobe... odbita celica ali pa kaj podobnega.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Glede na to, da je ob uporabi CZ avto komajda se vzgal in mi res ni da bi zjutraj v cistih oblekah saril po masini, sem v taprvem petrolu kupil 66Ah Toplo za 95€ in pricakujem, da bom imel mir naslednjih par let. Ce pa koga zanima - v izlozbi so imeli 74 Ah Varto za ~85€, ampak nobene v skladiscu. Kako je drugace sploh z amperazo... je lahko in ce - kdaj je prevelika?

lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

S kratkostičnim tokom pri akumulatorju je tko kot s konji pri mašinah, nikoli jih ni preveč...
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

No da spet malo obnovimo temo...tudi jaz sem na vrsti za menjavo akuulatorja saj mi danes ko sem jo 4 dni pustil na miru, alfica ni vzgala. Prizgali na kable in sedaj dela ampak mislim da je akumulator zanic. Kaj priporocate (75 apmerov) in kje na primorskem bi se dalo kupiti, ker sem bil na OMVju in prie cez 120 eurov #-o
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Akuji so se v zadnjih dveh letih podražili za 100%. Včasih si ga dobil za 50€, zdaj pod 100€ ni nič pametnega.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Aja se to; kaj ve kdo mogoce tocne mere za akumulator za 156ko; je nimam v blizini da bi meril :)
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

http://www.velog.si/index.aspx?source=k ... %2011%2099

Ali kdo pozna oz. ima izkušnje s tem akumulatorjem?
Mogoče ima kdo kak predlog kateri akumulator naj vzamem za podobno ceno, mogoče od drugih proizvajalcev...?
Naj bo čim večja zagonska moč.... :)
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No evo končno sem se odločil zamenjati akumulator - kupil sem pa Toplo 100AH 900A - cena 103€!
Stari 60Ah je še delal ampak sedaj v tem mrazu je občutno težje obračal. 3 noči nazaj se mi je pa zgodilo da sem pustil prižgano lučko v kabini in zjutraj avto prižigam - 2x je KOOOMAJ obrnil, v tretje celo prižgal - če bi prišel uro kasneje mislim da ne bi več obrnil. Ampak sem se odločil da ga kar preventivno zamenjam - skoraj 2 leti ga imam in itak je prešvoh za moj avto(300A zagonske moči, sedaj 900A #-o ).
Topla popolnoma paše v podstavek, pola sta pravilna in tudi možno ga je dofilat - za isto ceno mi je prodajalec ponujal še bosch-ovega z malce manjšim zagonskim tokom(850A), ampak sem se zaradi El Bartove izjave odločil za tega.
Razlika je očitna - danes zjutraj obračal in prižgal res z lahkoto - no ja mogoče se je malce več tresel prvih nekaj sekund kot bi se v toplem vremenu - verjetno ga je zeblo kot mene.
Tudi lučka za airbag se mi je 2x v zadnjih mesecih prižgala čeprav sem vse konektorje že zrihtal, tako da je mehanih sumil, glede na izpisano napako (ne vem točko kaj je bilo) padec napetosti akumulatorja in posledično prižiganje lučke - upam da sem s tem odpravil še en problem - spet moram resetirat lučko :roll: .
No še ena stvar zrihtana na alfici =D>
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija