Obnova amortizerjev ... Kje?

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Ja dela samo do 15h kolkor vem :? Je že v letih :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ma kdo stevilko od vuge ali mail?

sem bil pri amortizerju in je prisla cena za trsanje in obnovitev vseh stirih
200 ojrov plus ddv

:evil:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

VUGA MIRAN REGENERACIJA AMORTIZERJEV, DVIGAL IN TESNIL
PARTIZANSKA ULICA 2
5000 NOVA GORICA

TELEFON: (05) 3022057
Slika
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

naj malo obnovim temo.

kljub temu da so mi tudi stari mački govorili naj ne hodim do vuge ker je fušar da ga ni večjega sem vseno razmišljal,da bi do njega peljal obnovit in stršat amortizerje.Nato slišim zgodbice in zgodbice....kako je tudi nekoč rezal šušte in jih krajšal tako da jih je nato spet zašvasal #-o #-o

nato po nekem času se prijatu odloči da si malo zniža avto in obnovi amortizerje,ker so bili originalni že totalno zjeb***(oldtimer)
Pelje do vuge ker je najbljižje 500m stran od njega.Ta ga celo sparšuje če bo kaj rezal šušte.Ker mu prijatu odgovori da se tega ne dela mu reče ''jaja tega se ne dela'' :)
Ta čas ko mu motira amortizerje sliši delavce kako se pogovarjajo, da je en majstr razkantal avto ki je bil pred tem pri njih na ''nižanju'' in so zelo zaskrbljeni zaradi morebitne tožbe.

dobro vse ok in prav.Montira mu nove šušte in obnovi amortizerje.Prjatu prpelje avto da mi pokaže kako drži in kako zgleda..... 8) cool.Edino kar me je skrbelo je bilo to ker mu ni zamenjal gumic na vrh amortizerja(kjer je pritrjen na blatnik navrhu).To so more tud menjat,še posebej če daš okoli 300€ za podvozje :wink:

podvozje dobro držalo ni kaj rečt...vendar se mu v manj kot letu odpadla ena šušta iz ležnika(tam kjer špona amortizer) ko smo malo gledali se nam je zdelo da ni prava šušta ker je glih za glih stala gor #-o

bomo vidli kaj bo rekel ko mu bomo prinesli zjeban amortizer..bom poročal.

vglavnem jst sem se premislu in tako nebom peljal k njemu na nižanje.Raje peljem do amortizera ali si pa bom sam nabavil šušte in bom samo blažnike obnovil in sestavil doma,da bom vsaj sigurn da me ne bo kje ubilo zaradi krivde DRUGEGA!!

upam da nisem koga vžalil,ampak sem ogorčen nad tem pa še frend se mi smili ker ga je nafukal.To je pač moje mnenje.

lp alfisti
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Kaj zaboga so šušte? :?
Emperor of The Dark Realm
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

šušta-Fedr
šušte-fedri. :)
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

tud js sm razmisljal o obnovi. Ker delam v ljubljani, sem poklical amortizer. Rekl so 60 eur na amortizer in pa 15eur na montazo enega. Potem pa sem klical avto markovič k ma zdej kao v akciji amorizerje monroe reflex in mi je naračunal 58 eur na amortizer. Menjal bo pa moj mehanik, ki mi bo računal kakšnih 30 eur maksimalno za vse skup.


tolk o obnovi...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

33-fonda napisal/-a:naj malo obnovim temo.

kljub temu da so mi tudi stari mački govorili naj ne hodim do vuge ker je fušar da ga ni večjega sem vseno razmišljal,da bi do njega peljal obnovit in stršat amortizerje.Nato slišim zgodbice in zgodbice....kako je tudi nekoč rezal šušte in jih krajšal tako da jih je nato spet zašvasal #-o #-o

nato po nekem času se prijatu odloči da si malo zniža avto in obnovi amortizerje,ker so bili originalni že totalno zjeb***(oldtimer)
Pelje do vuge ker je najbljižje 500m stran od njega.Ta ga celo sparšuje če bo kaj rezal šušte.Ker mu prijatu odgovori da se tega ne dela mu reče ''jaja tega se ne dela'' :)
Ta čas ko mu motira amortizerje sliši delavce kako se pogovarjajo, da je en majstr razkantal avto ki je bil pred tem pri njih na ''nižanju'' in so zelo zaskrbljeni zaradi morebitne tožbe.

dobro vse ok in prav.Montira mu nove šušte in obnovi amortizerje.Prjatu prpelje avto da mi pokaže kako drži in kako zgleda..... 8) cool.Edino kar me je skrbelo je bilo to ker mu ni zamenjal gumic na vrh amortizerja(kjer je pritrjen na blatnik navrhu).To so more tud menjat,še posebej če daš okoli 300€ za podvozje :wink:

podvozje dobro držalo ni kaj rečt...vendar se mu v manj kot letu odpadla ena šušta iz ležnika(tam kjer špona amortizer) ko smo malo gledali se nam je zdelo da ni prava šušta ker je glih za glih stala gor #-o

bomo vidli kaj bo rekel ko mu bomo prinesli zjeban amortizer..bom poročal.

vglavnem jst sem se premislu in tako nebom peljal k njemu na nižanje.Raje peljem do amortizera ali si pa bom sam nabavil šušte in bom samo blažnike obnovil in sestavil doma,da bom vsaj sigurn da me ne bo kje ubilo zaradi krivde DRUGEGA!!

upam da nisem koga vžalil,ampak sem ogorčen nad tem pa še frend se mi smili ker ga je nafukal.To je pač moje mnenje.

lp alfisti
Kot sem že večkrat tu napisal je tud meni odprlo amortizer ki mi ga je obnovil. Mene je nadrl in se norca delal, da se po luknjah zanalašč vozim in da mi je sigurno oče avto kupil,...
Amortizer mi je popravil a mislim da še zdaj ni OK, ker je kmalu za tem začel spuščati še prednji.
Jaz raje dam malo več za nove pa je. Prvič in zadnjič sem jih dal obnovit kamor koli.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Drugače obnavlja amortizerje in ostale podobne zadeve tudi Jenko iz Homca. Telefonske sicer ne vem, samo je verjetno v imeniku...
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

te razumem..vendar drugje mislim da ti jih ''znajo'' obnovit kot je treba.Vsak ki ima orodje za obnavljat ti naredi kot je treba tle ni dileme.Vendar eni so taki kot vuga ki naredijo čim manj s čim manj strošku da imajo čim večji dobiček :D

ta vuga je pa tak cig** da ga večjega ni.Doživel si podobno kot moj frend danes.

Pride do vuge in mu reče da mu je odpadel amortizer.
Vuga:''ja ja to si sigurno sam rezal šušte, garant ti je kšn mehanik kaj štimal, nima roba za se vsest lepo na amortizer,če ti dam nazaj gor kot je blo prej ti bo še kdaj odpadel.Če bi peljal homologirat bi mi vzeli licenco itd.

on ni nič tikal amortizerje in do mehanikov ne vozi ker sam šraufa :)

škoda ker ni peljal homologirat :evil: in škoda ker moj frend ne zna pizdit kot je treba,ker če bi bil jst bi mu direkt poslal inšpekcijo.

Tako da res resnično odsvetujem vugo.Pišem zato da se nebo še kdo oprijemal za glavo,ali pa da gre kšna lepa alfa v maline :mrgreen: :doubt:

jst nevem kako upa človek take streljat,da si ti kriv in nevem še kaj. Tako ščitenje samega sebe nebo trajalo dosti.Ali ga bo kšna inšpekcija pofu*** al pa enostavno folk nebo več k njemu vozil. :wink:

lp
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Je pa zanimivo da niti ko sem dal obnovit niti ko sem reklamiral nisem dobil nikakršnega računa. :doubt:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sm ze zdavni ugotovu, da jebeš takozvane vaške mojstre. Nč od njih, vedno neki na pola, pa še sebe ogrožaš. K servisu kot se zagre, stane več pa maš mir, ce pa ni dnarja za te stvari, pa raj avto prodat. Jz se teh vaških izogibam kot hudič jebenega križa, ker pr ns je sama ena ciganija. Redko se najde kakšen sposoben, pošten mojster. #-o
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

mah glej vse skupi je ena cigajnerija.Uradni servisi in vaški ''mojstri''
piz** računajo kot bi bili iz zlata :? Takih kot je vuga pa bo itak zmeri manj,ker folk nebo več k njemu vozil.

pa frend ker si vse sam štima na avtu ,si je rekel da amortizerje da rajši komu drugmu namontirat da bo za sigurno,ker se je bal da bi sam lahko kaj zajebal.Tako se je še bolj zajebal kot če bi delal sam. V drugo bomo skupaj namontirali pa vse še 3x prekontrolirali pa bo za zmeraj. :)
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

33-fonda napisal/-a:mah glej vse skupi je ena cigajnerija.Uradni servisi in vaški ''mojstri''
piz** računajo kot bi bili iz zlata :? Takih kot je vuga pa bo itak zmeri manj,ker folk nebo več k njemu vozil.

pa frend ker si vse sam štima na avtu ,si je rekel da amortizerje da rajši komu drugmu namontirat da bo za sigurno,ker se je bal da bi sam lahko kaj zajebal.Tako se je še bolj zajebal kot če bi delal sam. V drugo bomo skupaj namontirali pa vse še 3x prekontrolirali pa bo za zmeraj. :)
To je mogoče res, ampak pri pooblaščenem imaš račun in garancijo, pri vaškem "mojstru"/popoldancu pa le luknjo v denarnici. Ob morebitni napaki lahko pri pooblaščencu z računom še kaj dosežeš, s popoldanci pa samo skomignejo z rameni. Da sploh ne začnem govorit o tem kako nekateri popoldanci računajo enako ali pa še več kot pooblaščeni serviserji, na veliko nategujejo s cenami delov, poleg tega pa še navdušijo z nepoznavanjem osnov magari osnovnošolske fizike. Nažalost sem si v teh letih nabral takšne izkušnje, pri katerih človek ne ve ali bi se smejal ali jokal. Ne trdim da so pooblaščeni serviserji nezmotljivi ali celo bistveno boljši, vendar imajo vsaj neko pravno odgovornost, da poskrbijo za svoje napake.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma ne vem eni pišejte, da ste z Vugo ali Amortizerjem zadovoljni drugi pravte, da sta oba katastrofa. :doubt: Jz zase vem, da so v dobrih 2h urah pri Amortizerju obnovili in stršali moje amortizerje, vgradili eibach vzmeti, mi dali račun z garancijo, tko da kaj več nikjer ne moreš dobit. Sem bil pa z njihovim tršanjem zelo zadovoljen, saj se je avto držal ceste tko kot je treba skoraj eno leto, potem pa sem avto prodal. Če je s podvozjem zadovoljen bo pa novi lastnik povedal (AR 155). P.S.: odnos je bil izredno korekten, gotovinski popust pa tud ni bil slab. :wink:
Odgovori
  • Informacija