(ne)-realne cene serviserjev!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

Pri španu te pride centriranje okoli 22€ + montaža okoli 10€.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lep nateg:D
meni premontirajo gume in centrirajo (na istih feltnah) za 30e.
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

sleby : rolum al rolom sj nevem tocn. tm k se zavije gor proti kurescku. ta je najcenejsi dalec naokoli. :D 25eur demontaza , montaza , centriranje 16 in 17 col :)
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

a ima kdo idejo, kako ga lahko jaz nazaj zajebem.. ksna inspekcija?
Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Cenik imaš na steni (če ne je pa to že ena ideja za tržnega inšektorja), požri kar si plačal in pojdi naslednjič drugam.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gregi napisal/-a:Če maš že vse na feltnah, zakaj kar sam ne zamenjaš! Pol urce dela, pa veliko ceneje kot 50 e
Pametno je vsako leto centrirati platišča, ker jih vožnja skozi sezono + ležanje čez zimo "deformira". Če je opcija hranjenja gum doma, potem je seveda cenovno bolj ugodno, če se jih zamenja kar na dvorišču, še vseeno pa jih je potrebno centrirati...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Meni se zdi vsakoletno centriranju pnevmatik neumnost in metanja denarja skozi okno. Potemtakem tudi nima smisla imeti dvojih platišč za letne/zimske pnevmatike in je bolje vsako sezono delati premontažo in imati tako vedno sveže centrirano.

Sam vidim smisel dveh kompletov platišč ravno v tem, da ni potrebno vsake pol leta delati premontaže in imeti dodatnih stroškov, ter da lahko doma v 15 min preubujem avtomobil ne da bi moral čakati pri vulkanizerju.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Foggy napisal/-a:Meni se zdi vsakoletno centriranju pnevmatik neumnost in metanja denarja skozi okno. Potemtakem tudi nima smisla imeti dvojih platišč za letne/zimske pnevmatike in je bolje vsako sezono delati premontažo in imati tako vedno sveže centrirano.
Neumnost je samo, če se nikoli ne pelješ po AC ali delaš zelo malo kilometrov letno. V nasprotnem primeru, kaj hitro opaziš, da gume, ki so bile še prejšnjo sezono super to sezono tresejo pri višjih hitrostih.

Tako je tudi res, da je nakup še enega kompleta platišč zaradi prihranka pri premontaži nesmiselna ideja. Če predvidevamo, da je komplet platišč 500 EUR in stane ena premontaža s centriranjem 35 EUR se investicija povrne v 7 letih, če seveda vozimo z istimi pnevmatikami, in nikoli ne centriramo, drugače je ta doba še daljša.

Edina druga smiselnost dveh kompletov platišč pa je, ko je za zimske in poletne gume uporabljena drugačna dimenzija.

P.S. Gume brez platišč je tudi neprimerno lažje nositi naokoli pa tudi v avto jih je lažje stlačiti. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ti maš pa ugodnega vulkanizerja
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

colibry napisal/-a:sleby : rolum al rolom sj nevem tocn. tm k se zavije gor proti kurescku. ta je najcenejsi dalec naokoli. :D 25eur demontaza , montaza , centriranje 16 in 17 col :)
menjam jih na petrolu na igu, katerega lastnik pa je ravno ta "rolum":)
30e je zaradi nevemkaksnih utezi, drugace je tudi kle 25..
Slika
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Miholl napisal/-a:Ti maš pa ugodnega vulkanizerja
a zaradi cene premontaže je ugoden?

@patrulja: saj te "nategnejo" čisto povsod, je pa od tebe odvisno če si pripravljen plačati to ceno katero zahtevajo oni.

tudi v merkatorju te "nategnejo", pa greš v merkator malo večkrat kot pa menjat gume
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

ok tole je PREVEČ!

Avto pralnica in vulkanizerstvo bužga so nateguni, zdej bom nasteu use slabe iskusnej z njimi..

Očetu so 2kratno računali pranje, in ko je prašu, zakaj, so rekli da je od zuni biu tok zlo umazan?!

Moji mami je prodou 1 leto in pol stare gume, ki jih ji je ponudiu kot nove, in cena, je bila za 20 odstotkou dražja kot pri drugih vulkanizerjih, ona je pa mislnla, da je pocen skos prsla, k ji je reku da ji da kao cenej... ko bajagi...

mene, so nategnil za "vijacenje" oz menjavo platisc in centreranje gum 50 eur.. brez kakersnega koli racuna...

in se za finish...

zberal sem OMW nalepke, kot predvidevam vecina.. mankalo mi jih je le se 5-6, no danes sem pa opazil da mi je nekdo to sunil iz avta, in to se je lahko zgodilo le pri vulkanizerju BUŽGI.

če koga poznate k tja hodi, ga prijazno opozorite.
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Jah možakar mora nekje "nabrat" denar za dirkanje. :wink:

Ne se preveč sekirat, bil si nategnjen, opozoril si druge in drugič se boš pač pozanimal kje so kvalitetni in imajo korektne cene. Nepisano pravilo pa je, da se vsi "veliki" poslužujejo enakih praks, popust na dvojno ceno, površno ali popolnoma nesposobno delo, itd.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

In po vsem tem predvidevam, da bo se kdo iz tvoje druzine sel tja, da ga se 7mic nategnejo ? Jaz bi ze po 1. negativni izkusnji zakljucil z njimi :wink:
Najdi si nekoga drugega, upam samo, da bos/te imel/i tam vec srece v prihodnosti :P

LP
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Zato se jest vedno pred posegi zmenim za ceno. Če odstop več kot 10%, potem rečem ne hvala vrnite avto v prvotno stanje in pridem iskat (he he seveda mi ne grejo potem umazanije nazaj dajat.)
Odgovori
  • Informacija