menjava manšete na polosi

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

Binji napisal/-a:
Ch4ng3 napisal/-a: Jap, tole rabim. Od kod si?
Iz okolice Postojne. Bom pa vsaj v torek sigurno v Ljubljani.
Ah, malo predaleč, žal. Me ta teden ni in bi rabil čimprej, da se avto med odsornostjo uredi. Vseeno hvala :)
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

Malo se je zalomilo, ker na servisu niso imeli manšete (za dizla in bencinarja so drugačne :roll:) in sem jo dobil komaj ta teden. Avto je medtem stal, preden ga pa lahko dam na servis še pa morem nekaj malega prevoziti. Boljše, da avta do menjave ne vozim? A se lahko v 100 km zglob precej uniči?
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

zglob se ti v 100 km nebo uničil... smo mel primere ko je šla notranja mašeta, pa je bil zglob že dejansko suh pa še zdaj vsi delajo...

čene pa nabaši mast v manšeto in oblimaj s silvertape-om pa si lohk brez skrbi teh 100km...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Ch4ng3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 210
Pridružen: Pe Avg 19, 2011 12:18 pm

kosir1234 napisal/-a:zglob se ti v 100 km nebo uničil... smo mel primere ko je šla notranja mašeta, pa je bil zglob že dejansko suh pa še zdaj vsi delajo...

čene pa nabaši mast v manšeto in oblimaj s silvertape-om pa si lohk brez skrbi teh 100km...
oh, fajn

hvala, bom kar to naredil :)
The best of all things is to learn. Money can be lost or stolen, health or strength may fail, but what you have committed to your mind is yours forever.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Ch4ng3 napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:zglob se ti v 100 km nebo uničil... smo mel primere ko je šla notranja mašeta, pa je bil zglob že dejansko suh pa še zdaj vsi delajo...

čene pa nabaši mast v manšeto in oblimaj s silvertape-om pa si lohk brez skrbi teh 100km...
oh, fajn

hvala, bom kar to naredil :)
pa mast ni navadna!!!!
grafitno rabiš.......če je manšeta strgana ob robu, pomaga tudi, da jo malo čez zvlečeš in z vezico spneš
Sem imel lansko leto enak problem ( kupilmanšeto , a ni bila prava za moj avto, sem staro z vezico spel....po 14 dneh ko sem menjal z pravo, je bilo še vse enako speto, kot sem pustil in nič poškropljeno z mastjo - je očitno dihtal)
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Jaz pa ko sem menjal spodnje roke neoriginal malo bolj debele sem to manšeto pretrgal in če zdaj to pretrgano na gor obrnem a bo kaj boljše.
Odgovori
  • Informacija