student roadster

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

po mariborski formuli s so ljubljanski studentje strojnistva na osnovi peugeota 406 naredili tega lepotca. danes je bila uradna predstavitev, ki sem se je udelezil. kapo dol fantom!!!

=D> =D> =D>

http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... dster.aspx
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Samo če sem lahko malo zlobem so kar nekaj časa rabili da so ga skup spravili.

Je pa luštna zadeva!
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

No ja... men se ne zdi tako dolgo. Delam v razvoju in vem kako počasi se znajo zadeve odvijat...

Je pa zelo lušten.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No na zunaj je še kar nekaj =D> a sredinska konzola ni za nikamor :roll: -IMHO.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

da se tukaj napisem - ni roadster

in pa "tipicna predstavitev nasega faxa" - razlagite si kak cete
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Na drugem forumu si se lepše izrazil. :lol:

Kmet kabrio!
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

zakaj pa ne bi bil roadster?

sicer na uradni predstavitvi nisem bil, sem šou pa popoldan avto pogledat.
od daleč zgleda vredu, od blizu vidiš pa še ogromno stvari, ki bi se jih dalo lepše narest. pa barva je ogabna.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

koncept roadsterja motor centralno nameščen in pogon zadej .
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

A ni motor spredaj, pogona zadaj roadster?
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

Grilzz napisal/-a:A ni motor spredaj, pogona zadaj roadster?
jap
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

stuntz napisal/-a:Na drugem forumu si se lepše izrazil. :lol:

Kmet kabrio!
na alfa forum sm pisal po ene 3 urah spanja vmes ko sem se nacejal s cedevito, ker sm se zbudu bolj pjan kt sem sel spat.....in se mi res ni dal razglablat

:)

ps
tist k sem omenu sredinsko namescen motov na drugem forumu, sem samo predlagal mozno resitev, da dobis pogon zadej IN ohranis originalen pogonski sklop...ena izmed moznosti
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avto sem videl, ampak navdušen sem samo nad samo idejo, zainteresiranostjo in željo študentov...

Sam avto je bolj tako tako. Žal. Mislim da niso imeli časa in proračuna da bi lahko naredili boljše, zato je recimo ena izmed hib, ki je vidna ob prvem pogeldu, da površina valovi. To je posledica samo dveh plasti poliestra. Zaradi tega avta ne smejo postavit na sonce, ker bi se razlezel. #-o

Je že kar nekaj časa kar sem se nazadnje pogovarjal z asistenti glede tega avtomobila, ampak mislim da je nasledni cilj vgraditev V6 motorja. Nisem 100%, ampak če me spomin ne vara je trenutno vgrajen motor stare Renault 19ke.

Če je morda kakšno zanimaje za avto tudi na tem forumu, potem lahko dobim kakšne nove informacije ali kakšne tehnične podatke. Morda tudi slike. ;)
Žiga Zois
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Mar 08, 2010 11:32 pm

sm si pogledal ta rodaster v živo pri njih, S poliestrom so res zajebali,drugač je kr kul,

sam da branim naš mariborski faks. ko so tekmovali na teh študenstkih tekmah s formulo so morali vsako leto sestaviti novo formulo oz meli so čas od 3-5 mesecev in potem z njo tekmovat.Tekmovali pa so 5 al 6 let,torej tudi toliko formul,vsaka popolnoma drugačna od prejšne, tale roadster pa sestavlajo okol 10 let če če ne več,pa tak je na 406 podvozju z njegovim motorjem...tista moderna elektronika pa tudi ni big deal. Tak da so mariborski študentje bili večji frajerji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aja ni od renoja,je kr orginalen peugeot motor not,se mi zdi da 1.8
Odgovori
  • Informacija