1.8 vs 2.0

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

govor je o 156, ne o QV.
In verjamem da sta šla avta ki ju primerjamo zgoraj praktično enako, vendar če bi bila na cesto postavljena NOVA pol je vsako nadaljno nabijanje brezvezno.

LP
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ni imela tista "QV" remap + par stvari na motorju in diff od 1.6? Vsaj tako sem nekje zasledil napisano, ampak bo lastnik najbolje vedel....
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

_BiStRi_ napisal/-a::mrgreen:

A ti to resno? :D

Namreč sem imel 2.0 TS in in si lastim tak primerek turbo Subaruja, pa bi rekel, da je bolj kot dan in noč razlike med obema motorjema, ter daleč od tega, da bi se avta lahko dajala "enakomerno" kjerkoli, ne samo na avtocesti :wink: :lol:

Povej temu z katerim sta probala, da so mu turbino verjetno ukradli... :mrgreen:
hehe kwa ste mi smešni vsi nejeverni tiči prov polepšate mi dan...dragala sva pr rutarju od 0- 100 potem pa še v 2gi pri 5okm/h pa kokr je šlo :wink:

ja pomoje mu jo je miška uzela pa jo čez noč men namonterala (turbino mislm)

se vid da si zagrižen japonc (brez zamere) samo made in japan ostalo je krš al kako...vsaj sklepam =D>
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko si še tolk alfa lover, al pa japan hater, preprosto fizika tegale tvojega dogodka ne bo podprla... ni variante... sorry. Sploh pa na rudniku in tistem gladkem asfaltu s prednjim pogonom nimaš za 5 dag zenfa proti AWDju...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Lencdo napisal/-a:hehe kwa ste mi smešni vsi nejeverni tiči prov polepšate mi dan...dragala sva pr rutarju od 0- 100 potem pa še v 2gi pri 5okm/h pa kokr je šlo :wink:

ja pomoje mu jo je miška uzela pa jo čez noč men namonterala (turbino mislm)

se vid da si zagrižen japonc (brez zamere) samo made in japan ostalo je krš al kako...vsaj sklepam =D>
another ,, Alfanfs,, in da club

če si se na forum prijavil samo zato da boš predaval o svojih dosežkih na Rutarju - svaka ti ,,čast,, #-o

en koristen nasvet, začni tu:
1. viewtopic.php?t=11478
2. viewtopic.php?t=2081
3. viewforum.php?f=8

lep racing dan ti želim

8)
Slika
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Pod besedo forum si jst predstavlam da se pog. o določeni temi in si izmenjavamo izkušne...Kdo bo izmenjavu izkušne če vas je 100 nejevernih tičev, ali ima potem sploh smisel odperat nove teme in o tem debaterat :?: :?:

Nism AR lover, ali honde itd.... Avto mi je prevozno sredstvo iz točke A do točke B...Pač nujna stvar v naših življenjih--> nazalost :cry:

Sem motorist obožujm vožno z motorjom in obistk dobre piste (slo,hr,mađ)

sploh pa smo zašli iz teme (admin lahko mirne vole zbrišete moje poste)
loud pipe saved lives
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Berm tele poste, pa sm reku ma pust budale, ne bom nč napisu, ampak se enostavno ne morm upret, k ste že tok daleč. Usi neki pametni, en bl k tadrug. Pač dečko se je sam pohvalu, kok leti njegova Alfa 2.0, da gre bol k Subaru Legacy Turbo in to je blo to. Pol se pa najdejo modeli k mu pišejo kako naj se obnaša na forumu, ubistvu ste ga pa sami napadl. Jst iz lastnih izkušenj lahko povem da se je men zgodilo isto. Pa Subaru je mel turbino in use, niso mu je ukradli, pa AWD ima prednost v štartu.


Evo še odlomk iz Subaru foruma:



birdy je napisal/a:

ker te z mojo 20 let staro alfo nascijem na 400m

birdy je napisal/a:

ker te z mojo 20 let staro alfo nascijem na 400m


_BiStRi_ :


Res? Shocked Na podlagi česa pa si prišel do tega zaključka?

To si pa želim probat!
Cool Cool

Namreč vem, da Impreza ni najhitrejši avto po naših cestah (sploh moja ne Razz ) kljub temu, pa mislim, da tako počasna spet ni...ali pač?

p.s. sicer je to tako kot bi doma stunal nek avto pa se potem šel postavljat pred razne S4 itd, bo pa kljub temu da nimam tunanega avta zanimivo tole probat, ker si že od nekdaj želim videti kako grejo turbo Alfe Cool


Tam imajo podobne debate in to administratorji iz tega foruma.

WTF
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Mogoče je mal pretiravanja iz vseh strani. Samo mal ugibam... ne me napadat... mogoče je tiste "pol dolžine avta" blo mal več kot pol dolžine ("i caught a fish THAAAT BIIIG"; če razumete), pa mogoče je hkrati tist impreza driver mal slabš štartu al pa ne zna prestavljat al pa kej... lp
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ivan napisal/-a:Mogoče je mal pretiravanja iz vseh strani. Samo mal ugibam... ne me napadat... mogoče je tiste "pol dolžine avta" blo mal več kot pol dolžine ("i caught a fish THAAAT BIIIG"; če razumete), pa mogoče je hkrati tist impreza driver mal slabš štartu al pa ne zna prestavljat al pa kej... lp
subaru legacy ne imreza...sploh pa se nima smilsa kregat hočem povedat da je mašina 2.0. TS super je pa res da jo je treba serviserat!!! Najbolj pa je pomenbna menjava olja med 8k-15k km...Ali je spet kdo brihten =D> da to pa pač ne???
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Lencdo napisal/-a:





se vid da si zagrižen japonc (brez zamere) samo made in japan ostalo je krš al kako...vsaj sklepam =D>

Ja bravo zadel si, tako je :mrgreen: :oops: :lol:


@uros86

In v čem je problem, da po drugih forumih debatiram, nebi smel po tvoje čemu? Al kje je poanta tvojega pisarjenja???

In čemu citat, ki to ni...smisel vsega skupaj? Kaj želiš povedat??

:-k
145 QV,33,145,147,159 TI
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Gre se za to, da tuki tut moderatorji niso glihk za zgled o obnašanju na forumu, al kako bi napisu, oziroma dajejo slab zgled drugim. Ampak men osebno se ne zdi nč narobe, če je poba pač sam povedu da njegova Alfa leti k zmešana in da gre skor tok k en Subaru Legacy Turbo. Ampak eni majo pa take, k hodjo dirkat pred Rutarja za kriminalce pa ne vem kašne debile. Tut jst sm hodu ke na te "nelegalne dirke", kokr je en napisu k sm predstavu svojo Alfo 145, ampak mi ni čist nč žov za to, ampak tut on bo enkrat odrastu, pa bo vidu da mogoče pa to ni tok cool, al pa ga bojo taplavi parkrat ustavl pa bo že dojel počas.
Tko da _bistri_, tebe sm navedu samo kot primer, no hard feelings, ni blo mišlen nč proti teb osebno.

Glede tvoje pripombe, da so Subaruju ukradl turbino, se pa zarad svojih izkušenj pa res nisem strinjov.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Jst sem čist dober zgled, dvomim ,da sem kje zapisal kje naj bi probala z turbo 75ko..tko da... :wink:

Obstajajo uradni dragi, Imprez je že dosti peljalo, lahko gre še kakšna Alfa pa se bo prec videlo kako hitra je...



Sicer pa tudi sam govorim na podlagi izkušenj in vem, da taka stvar pač ne more enako leteti če vse deluje kot mora...in če je serijsko seveda :wink:
145 QV,33,145,147,159 TI
dromly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Apr 21, 2008 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarje-sap

Men osebno je 1.8 najbolj vzdržljiva mašina od TS-ov 2.0 je pa zakon če ma mehanik že motor na zalogi, da si ne žreš živcev z iskanjem, ko pride D dan :lol: Drgač pa gre 2.0 bolš sam ne pa tok...
Hm kača je šla ostal mi je samo še križ in težave... bed carma:) (PIŠI KAKO PRIĆAŠ) JTD POWER!!!!!!!
Odgovori
  • Informacija