1.8 vs 2.0

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, moje mnenje je pa, da ste več ali manj vsi ob nabavi 2.0 TS 16V motorja pričakovali oh in sploh bombnik, pa je dejansko zelo mala razlika v performansah (pustimo grafe, številke ipd, v končni fazi se redko kdo izmed vas bori s štoparico na pisti, ampak mu je važen filing v rokah, nogah in zadnjici) med 1.8 in 2.0 motorjema. Zdaj ste jasno razočarani, ker zadeva noče poletet, je pa zaenkrat več ali manj edini, ki prizna, da je avto kul, ni pa raketa, prav Pepsi. In tako tudi je!

Peljal sem QV, peljal sem 156 1.8 TS, neke blazne razlike dejansko ni. Če me spomin ne vara, je pa nekoč obstajal celo komentar, da QV zelo zelo težko zbeži 156 1.8 TS...

@zdravc: face it, avto ni noben avion, žal...Marsikateri JTD ti lahko pokaže auspuh in marsikateri 1.8 TS ti lahko diha za ovratnik, jebiga...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Hja, jaz sem pa samo čudno gledal, ko je ena teta zadnjič probala 2.0 (GTV)in rekla, da gre njena 1.8 (146) vsaj enako ali bolje (čeprav sem potem razmišljal, da bi znale biti precejšne razlike tudi v menjalniku - GTV ima zelo dolge prestave)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:jaz lahko samo povem, da po moje 2.0 ni zelo trpežen in zanesljiv motor. pa tudi če gledaš malo po internetu vidiš, da vsak avto, ki se prodaja in ima 2.0 z več kot 200.000 km, zraven piše nekaj podobnega kot: potrebna menjava motorja ali pa v motorju nekaj ruži...tak da...
Prosim, da se držiš teme, ki je razlika med 1.8TS in 2.0TS, ne pa vzdržljivost teh agregatov :wink: s takšnimi offtopici boš dosegel samo, da se bodo lasnitki 2.0TS ali kdo drug spet razpisal kako pa kaj. Zato pa že imamo druge teme in brezveze, da gre ta tema pod lock zaradi tega :wink:

Se pa popolnoma strinjal s tem...
GTA lover napisal/-a:No, moje mnenje je pa, da ste več ali manj vsi ob nabavi 2.0 TS 16V motorja pričakovali oh in sploh bombnik...
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Da še jaz pristavim svoj piskrček :)
Lastil sem šestaka, natančeje 155 V6, vozil v "zenfu" ko si jo je lastil še Bistri, sedaj imam pa 156 1.8TS, ki si jo je prej lastil Foggy.
Sicer je res da je vsak avto drugačen model (155, 145 in 156), pa vendar če na grobo pogledam motorje..
Me je najbolj razočaral 2.0 TS. Dosti več sem pričakoval od tega motorja. Šestak je res nekaj posebnega, ampak.. 1.8 TS me je pa prijetno presenetil. Vsaj dotični avto, ki si ga sedaj lastim. Tako da moj glas gre k 1.8 motorju.

Lp
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Zanimivo branje je blo zdej ob vecerji. Hvala. Kar se tiče po zmogljivosti je 2,0 motor bolsi, zdej dost je tud odvisno od prestavnih razmerij, medtem ko po vzdrzljivosti pa 2,0 nima burek proti nobenmu motorju (ja spet bo jeza, ampak dejstva so pa se zmer dejstva).
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Zanimivo branje je blo zdej ob vecerji. Hvala. Kar se tiče po zmogljivosti je 2,0 motor bolsi, zdej dost je tud odvisno od prestavnih razmerij, medtem ko po vzdrzljivosti pa 2,0 nima burek proti nobenmu motorju (ja spet bo jeza, ampak dejstva so pa se zmer dejstva).
Spet mal offtopica o vzdržlivost, čeprav zgoraj omenjeno v čem je fora debate =D>

@dejch79 - glede na to, da je tvoj 1.8TS čipan.....


Se mi pa zdi, da ta citat marsikaj zadane :wink:
Jst zdej ne vem zakaj je na tem forumo toliko ljudi, ki so prepričani, da je prav njihov avto oh in sploh najboljši.
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

Ozi napisal/-a:
Jst zdej ne vem zakaj je na tem forumo toliko ljudi, ki so prepričani, da je prav njihov avto oh in sploh najboljši.
ja, ce to leti na mene, potem ne nisem preprican da je moj avto najboljsi, sem pa preprican da je hitrejsi od 1.8TS in od 1.9 JTD(140KM), za JTDm bi rekel da sta si precej blizu in preprican da je pocasnejsi od vseh V6 od 2.5 naprej in od vseh bencinskih Turbo motorjev v 166kah, potem v 155kah, v 75ki.

sicer sploh ne vem kaj sem rekel, da bi si kdo mislil, da mislim, da je moj avto najboljsi.... mogoce ker ga tako zelo zagovarjam?->
predvsem zato, ker ga eni zelo podcenjujejo, najraje bi ga vrgli v pocasna jajca predlcek in videli da je to res.

pa valda da sem ful zadovoljen z avtom (razen udobja), drugace ga ze dolgo vec ne bi imel. ker je odlicna zabava in precej hiter.
+se vedno je najvec odvisno od voznika.
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

BTW, kje je moj komentar na GTAloverjev post!?!?

zanimivo, eni kar tako resujejo zadeve zgleda, mogoce se mu ni dalo pisat.
bravo maestro
Zadnjič spremenil zdravc, dne So Jun 14, 2008 7:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

GTA lover napisal/-a: @zdravc: face it, avto ni noben avion, žal...Marsikateri JTD ti lahko pokaže auspuh in marsikateri 1.8 TS ti lahko diha za ovratnik, jebiga...
ne ni avion, ampak ce mi katerikoli JTD pokaze hrbet mu podarim svoj avto. JTD je turbo in ker v kratkem casu mocneje tisci v hrbet je obcutek pospeska boljsi, ampak potem se mimo pripelje ena mala rdeca QVjka.

zadnjic sma se od sezane do zege preganjala z dvema 156kama jaz v 2.0TS in nekdo v JTD in nisem niti enkrat prisel po obratomeru preko 5k obratov, vecinoma sem bil precej pod, blize 4k kot 5k.


@ROBERTH
GTV 2.0TS je 1370kg, 146ka 1.8TS je 1200kg(oba tovarniska podatka). to se pozna.
ce bi nekdo dal v GTV 1.8 TS bi bil verjetno pocasnejsi od 1.6TS v 146ki.
Zadnjič spremenil zdravc, dne So Jun 14, 2008 7:58 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Zdravc, jst to na tvojem mesti nebi dal na pisno, res... Se zna zgodit da boš brez avta ostal...
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

niti slucajno

seveda mora biti tovarnisko navit motor, ne ekstra cipan.

p.s.
ce se zavedas kaj pomeni to "pokazati hrbet".

btw, ne nameravam zastaviti avta brez podobne geste z nasprotne strani. (ne v primeru ce mi ne pokaze hrbet ampak v primeru, da mu hrbet pokaze moj avto)
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

No ok, če se ti bo enkrat dalo, pridi do Novega mesta, pa se pelji za mano na Gorjance... Pa avto boš lahko obdržal, ker nimam kaj z njim početi...
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

JTD, ne JTDm

za JTDm ne stavim avta, ga imam prevec rad, sprejmem pa izziv.

p.s.
resno!
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

JTD 140 konjev. Sam spuščen je, drugo je vse serijsko...
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

ok, velja. vsaj nisem pod pritiskom.
BTW, moj je serijski, komplet.
Odgovori
  • Informacija